Skuhravý o Opavě: Její trenér musí být génius. Přišlo mi nefér, co řekl | iSport.cz
Martin Mls
20. října 2018 • 04:45

Skuhravý o Opavě: Její trenér musí být génius. Přišlo mi nefér, co řekl

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič? Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dukla vs. Opava jako jeden ze šlágrů kola FORTUNA:LIGY? Před sezonou by to znělo jako nepovedený vtip, v neděli to bude realita. Týmy v ligovém podpalubí spojuje jeden muž: trenér Roman Skuhravý. V Opavě rozjel sezonu, ale po sedmi kolech se překvapivě rozloučil a bleskově se přesunul do Dukly. „Udělal jsem to kvůli rodině, nemám důvod se omlouvat,“ říká v rozhovoru pro iSport Premium. V něm se také vyjadřuje se k některým výrokům svého nástupce Ivan Kopeckého a prozradí, co očekává od sledovaného souboje. Dozvíte se i odpověď na otázku, zda by se mu líbila spolupráce s jeho kamarádem Pavlem Horváthem.V Opavě byl za boha. Se žlutomodrým týmem loni hrál finále poháru a letos ho postrčil zpátky do první ligy. Zkraje září však trenér Roman Skuhravý pouto náhle utnul: přestalo ho bavit úmorné dojíždění z Jablonce a odloučení od šestiletého syna. Pár hodin po konci v Opavě se domluvil s Duklou, čímž spustil moře emocí. „Měl jsem z Opavy odejít už před sezonou. Tohle jediné mě mrzí,“ poví, když si sedne na terasu na tréninkové základně Dukly.

Brzy po nástupu na Julisku jste řekl, že váš nejmladší syn fandí jen vítězům. Už drží palce i Dukle, která s vámi během čtyř kol uhrála sedm bodů?
„Dělí svoji přízeň mezi víc klubů a taťka se mu tam nějak nevešel. Momentálně je rozpolcený mezi Spartou a Jabloncem. Ale ve finále fandí tátovi a táta fandí jemu.“

Zníte uvolněně a před začátkem rozhovoru jste prohodil, že je ve vašem životě všechno v pořádku. Znamená to, že odchod z Opavy splnil účel?
„Přesně tak. Musel jsem to rozhodnutí udělat. Měl jsem odejít už v létě, jenže kvůli euforii z postupu jsem to neudělal. Taky jsme měli jít hrát do azylu do Brna, nechtěl jsem přidělávat starosti. I na Dukle mám dost práce a není to tak, že bych byl každé odpoledne se synem. Ale pokud má trénink nebo zápas, udělám si čas.“

Mrzí vás, že si to část fanoušků vykládala jinak? Éterem létaly spekulace o tom, že jste byli s Duklou domluvení dopředu a rodina byla jen šikovná zástěrka.
„Názor každého respektuju a absolutně nikoho nesoudím. Čas ukáže, že jsme si byli s Opavou souzení.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2Články odjinud


Články odjinud