15. srpna 2021 • 17:55

SESTŘIH: Baník - Pardubice 3:1. Tetour, Azevedo a Klíma vystřelili výhru

1
Jablonec - Karviná: Nádherný gól! Fleišman z přímáku propálil Fendricha, 1:2
Šejba hattrickem vystřelil zlato. Věřím, že se to zase povede, říká mistr světa z roku 1985

Fotbalisté Ostravy ve čtvrtém kole první ligy porazili Pardubice 3:1 a v nejvyšší soutěži vyhráli potřetí za sebou. Všechny góly padly ve druhém poločase. Na branku Daniela Tetoura ještě odpověděl Dominik Kostka, ale gól střídajícího Brazilce De Azeveda ze 73. minuty už byl vítězný. Desátý domácí ligový zápas Baníku bez porážky po sobě poté třetí brankou zpečetil další náhradník Jiří Klíma. Východočeši dál čekají na premiérové vítězství v sezoně.

Ostrava měla podle očekávání aktivní nástup, ale první pohrozili hosté zásluhou Černého, který po centru Cadua na zadní tyč hlavičkoval do boční sítě. Baník se pak tlačil do ofenzivy, podnikl několik nebezpečných akcí po křídlech a minimálně jedna volala po gólu. Kuzmanovič se ve 27. minutě s trochou štěstí na levé straně zbavil beka, odcentroval do vápna a Potočného pohotovu hlavičku k tyči vytáhl brankář Markovič.

Skvělý moment si Markovič pět minut před přestávkou málem zbytečně pokazil. To když se mu pod nohami zamotal zbloudilý balon z pole a scházelo málo, aby Almási jeho chybu potrestal gólem, na poslední chvíli ale pardubický brankář pohromu zažehnal.

Do druhé půle vstoupili s větší snahou hosté a první minuty se hrály na ostravské polovině. Jako by však Baník chtěl soupeře vytáhnout z obranné ulity. Stačil pak jeden brejk do otevřené obrany, Almási na pravé straně ustál těžký souboj s obráncem a po jeho přihrávce Tetour z první prostřelil Markoviče.

SESTŘIH: Baník - Pardubice 3:1. Ostrava rozhodla po přestávce skvělou smrští

Povzbuzený Baník měl další příležitosti. Obzvláště Sor, který šel po Almásiho kolmici sám na bránu, ale Markovič jej vychytal. Z následného rohu se však dostaly Pardubice do kontru, který po pár odrazech míče nakonec zdárně zakončil Kostka.

Hosté si ale gólu dlouho neužili. Za několik desítek sekund totiž Ostrava opět udeřila: Kuzmanovič posadil nádherný balon na hlavu De Azeveda, který se zblízka snad ani nemohl mýlit.

Ostrava nepolevovala v aktivitě a nedala soupeři mnoho prostoru. V 78. minutě ale po nedůrazu v jejím vlastním vápně se málem Pardubičtí opět dostali k vyrovnání, zaváhání Baníku však nevyužili.

A tak přišla souhra dvou střídajících Ostravanů a po Granečného balonu za obranu vstřelil lobem třetí gól Klíma, pro kterého to byla první ligová trefa za Ostravu. Mohly být i dvě, ale v nastavení vysoký útočník hlavou trefil jen břevno.

Domácí: 54. Tetour, 73. de Azevedo, 85. Jiří Klíma

Hosté: 72. D. Kostka

Domácí: Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – Sor (75. Granečný), Kaloč, Kuzmanović (88. Budínský), Tetour (88. Jánoš), Potočný (61. de Azevedo) – Almási (75. Jiří Klíma).

Hosté: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml (C), T. Čelůstka (83. Lupač) – Solil, Červ – D. Kostka (76. Beran), Chytil, Tischler (68. Sláma) – P. Černý (68. Huf).

5723 diváků

Baník - Pardubice: Klíma po De Azevedově centru trefil břevno!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Pardubice: Hrubku v rozehrávce potrestali Granečný s Klímou, 3:1!

Baník - Pardubice: Zajímavý signál pro Klímu, hlavičku si pohlídal Markovič

Baník - Pardubice: De Azevedo zužitkoval Kuzmanovičův centr a vrací vedení Ostravě! 2:1

Baník - Pardubice: Brejk tři na dva, odražený míč zužitkoval Kostka a srovnal na 1:1!

Baník - Pardubice: Obří závar před Markovičem! Almási málem přidal druhý gól

Baník - Pardubice: Famózní průnik Almásiho zužitkoval Tetour, 1:0!

Baník - Pardubice: Čelůstka vysoko podrážkou napřed trefil Ndefeho! Červená z toho není

Baník - Pardubice: Markovič zachoval duchapřítomnost! Toml mu nebezpečně vrátil míč

Baník - Pardubice: Svozilova hlavička po rohovém kopu na zadní tyči se otřela o břevno!

Baník - Pardubice: Potočného nebezpečnou hlavičku Markovič skvěle vytáhl mimo tři tyče

Baník - Pardubice: Solil vyrazil středem hřiště, Laštůvka musel krotit jeho střelu

Baník - Pardubice: Almási vyrážel do úniku, ale sudí ho zastavil kvůli faulu na Čiháka

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.