30. října 2021 • 19:53

SESTŘIH: Olomouc - Slovácko 0:3. Šestá výhra v řadě a krásný gól Reinberka

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení
Jarolím: Překlenovací kouč, to lišák Koubek nemyslel vážně. Šádek je pojistka

Fotbalisté Slovácka zvítězili ve 13. kole první ligy v Olomouci 3:0 a posunuli se na druhé místo neúplné tabulky. Všechny góly vstřelili hosté ve druhém poločase. Postupně se trefili Petr Reinberk a střídající hráči Rigino Cicilia a Daniel Holzer. Tým z Uherského Hradiště vyhrál v nejvyšší soutěži pošesté v řadě, naopak Sigma potřetí za sebou prohrála.

V sedmé minutě střílel domácí záložník González jen do středu branky, kde byl připravený Nguyen. Hostující gólman musel být pozorný také o dvě minuty později, protože vápnem nepříjemně skákal Hálův sražený centr. Nguyen si vzápětí poradil také se střelou Hály zpoza vápna.

V 17. minutě zahrozili poprvé také hosté a hned šlo o nadějnou příležitost. Míč se dostal ve vápně k Jurečkovi, který hlavou z bezprostřední blízkosti zamířil těsně nad. Nepřesná byla také hlavička olomouckého stopera Beneše po standardní situaci. Po půlhodině si navedl míč k vápnu Sadílek, ale přízemní střelou zamířil jen do rukavic domácího brankáře Macíka. Následovala pasáž bez větších šancí, výjimkou byl až náběh Hály za hostující obranu. Olomoucký záložník si však míč v klíčové chvíli ukopl a zakončit nedokázal.

SESTŘIH: Olomouc - Slovácko 0:3. Kanonádu hostů po pauze rozjela střídání a Cicilia

V úvodu druhého dějství zkusil štěstí z velké dálky Zifčák, Nguyen proti jeho střele bez potíží zasáhl. Zajímavé příležitosti měl o chvíli později hostující Petržela, ale nejdříve branku z levé strany netrefil a vzápětí sám na zadní tyči jen těsně nedosáhl na centr z pravé strany. Okamžitě poté se k lepšímu zakončení uvnitř pokutové území dostal Sadílek, s jehož pokusem si však Macík také poradil a nepřipustil ani následnou dorážku. Po hodině hry zahrál prudce střílený centr z levé strany Zahradníček a Zifčák míč tečoval mimo tři tyče.

V 71. minutě se Slovácko poprvé prosadilo. Odražený míč našel na hranici velkého vápna Reinberk a nechytatelným volejem ho poslal do sítě.

O 10 minut později už hosté vedli o dvě branky. Kalabiška si navedl míč do vápna a v ideální chvíli ho posunul na volného Ciciliu, který zamířil přesně pod horní tyč Macíkovy branky.

Cicilia mohl přidat svoji druhou branku s koncem základní hrací doby, ale na centr z pravé straně těsně nedosáhl. Slovácko se přesto ještě jednoho zásahu dočkalo. V nastaveném čase byl na správném místě Holzer a z malého vápna dotlačil míč za brankovou čáru.

Hanáci, kteří ve středu prohráli v dohrávce na Slavii 0:1, v šestém domácím utkání této ligové sezony poprvé nebodovali. Slovácko vyhrálo v lize na Andrově stadionu po osmi zápasech poprvé od května 2011.

Domácí:

Hosté: 71. Reinberk, 80. Cicilia, 90+3. Holzer

Domácí: Macík – Látal (74. Jakub Matoušek), Beneš, R. Hubník (C), Zmrzlý – Breite, P. González – Zahradníček, Zifčák, Hála (68. Šíp) – Daněk (74. Růsek).

Hosté: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – Navrátil (71. Holzer), Kohút (46. Cicilia), Havlík, L. Sadílek (90+2. Šimko), M. Petržela (71. V. Daníček) – Jurečka (89. Tomič).

Domácí: Stejskal, Poulolo, Vepřek, Matoušek, Sedlák, Šíp, Růsek

Hosté: Bajza, Cicilia, Šašinka, Daníček, Holzer, Tomič, Šimko

Domácí: P. González, Breite

Petřík – Hájek, Mokrusch

Andrův stadion, Olomouc

Důležité momenty utkání:

Olomouc - Slovácko: Holzer procedil svou střelu až za Macíka, 0:3!

Olomouc - Slovácko: Parádní kombinace hostů, Ciciliova bomba končí v síti! 0:2

Olomouc - Slovácko: Reinberkova fenomenální dělovka z voleje otevřela skóre! 0:1

Olomouc - Slovácko: Jurečka v tutovce a Hubník skvěle zasáhl! Jenže útočník byl v ofsajdu

Olomouc - Slovácko: Macík neudržel Sadílkovu ránu, Jurečka dorážel

Olomouc - Slovácko: Petrželova obří dvojšance! Zpětná přihrávka a pak málem zakončení
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Slovácko: Daněk vybojoval míč pro Zifčáka, ten prověřil utaženou ranou Nguyena

Olomouc - Slovácko: Gonzalez tvrdě dojel Sadílka, mohl být rád za žlutou

Olomouc - Slovácko: Hubník vysunul Hálu, který se dostal až před Macíka!

Olomouc - Slovácko: Sadílek dostal spoustu prostoru pro průnik, Macíka ale nepřekvapil

Olomouc - Slovácko: Benešova hlavička po standardce z hloubi pole skončila vedle

Olomouc - Slovácko: Hlavičkovaná málem skončila Jurečkovým gólem!

Olomouc - Slovácko: Hála se pokusil překonat Nguyena, který byl vysoko z brány

Olomouc - Slovácko: Zmrzlý obral o míč Petrželu, Gonzalez střílel do Nguyenových rukavic

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.