8. srpna 2015 • 19:52

Ve druhé lize v sobotu gól nepadl, Hradec remizoval na hřišti Táborska

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Třince remizovali v 2. kole druhé ligy na hřišti Pardubic bez branek a spolu se Znojmem se dělí o první místo neúplné tabulky. Oba celky získaly ze dvou duelů čtyři body stejně jako třetí Opava, která má horší skóre. Bez branek skončil také druhý sobotní duel mezi Táborskem a Hradcem Králové. Pro Východočechy to bylo první utkání ve druhé lize po sestupu z nejvyšší soutěže.

Třinec před týdnem deklasoval Olomouc B 5:1, tentokrát se ale musel soustředit více na obranu. Pardubice hlavně v druhé půli soupeře přehrávaly, ale hostující gólman Paleček předvedl několik výborných zákroků a měl hlavní podíl na bezbrankovém skóre.

České Budějovice po pádu do Fotbalové národní ligy nevyhrály ani druhý zápas sezony, když doma znovu jen remizovaly 1:1 s Opavou. Na kontě tak mají dva body. Remízou 1:1 skončil i druhý dnešní zápas mezi Znojmem a Karvinou.

Budějovice navíc musely doma dotahovat skóre poté, co Schaffartzik zůstal nepokrytý a prostřelil gólmana Křížka. Domácí se těžko prosazovali, ale tři minuty před koncem přišel dlouhý aut Paseckého a Kalod prodloužil míč hlavou na zadní tyč.

Ve Znojmě začali lépe domácí a už v 8. minutě otevřel skóre Šamánek přesně mířenou střelou o tyč. Hosté mohli srovnat těsně před poločasem, ale brankář Doleček vystihl kličku Puchela a velkou šanci po nájezdu mu zmařil. Jenže Karviná měla tlak, který devět minut před koncem přeci jen přinesl vyrovnání zásluhou Fialy.

Táborsko - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Váňa - Koval, Myška. ŽK: Hanzlík - Krmaš. Diváci: 749.

Táborsko: Toma - Ciferský, Mráz, Hovorka, Hanzlík - Nešický, Šiml (79. Sladký), Džafič, Ciku (79. Kočí), Javorek - Strnad (59. Presl). Trenér: Frňka.

Hradec Králové: Ottmar - Nosek, Mareš, Holeš, Krmaš - Malinský, Súkenník (78. Pázler), Schwarz (59. Zorvan), Trubač (86. Janoušek) - Černý, Vaněček. Trenéři: Frimmel, Pilný.

FK Pardubice - Fotbal Třinec 0:0
Rozhodčí: Berka - Šimáček, Vlček. ŽK: Jeřábek, Vencl - Hloch. Diváci: 632.

Pardubice: Frydrych - Šejvl, Vencl, Pospíšil, Kakrda - D. Pánek (87. Kopřiva), Jeřábek, Kudrna, Fousek - Petráň, Fusek (51. Řezníček). Trenéři: Míchal a Krejčí.
Třinec: Paleček - Velner, Vomáčka, Hloch, Knötig (64. Janoščin) - Bedecs - Malcharek, Málek, Mozol, Tomeček - Dedič (71. Teplý). Trenér: Nečas.

Znojmo - Karviná 1:1 (1:0)
Branky: 8. Šamánek - 81. Fiala. Rozhodčí: Machálek - Antoníček, Melichar. ŽK: Šumbera, Nepožitek, Žondra - Vaněk, Zelený, Sedlák. Diváci: 1631.

Znojmo: Doleček - Odehnal, Mezlík (76. Pokorný), Cihlář, Helísek - Šumbera, Nepožitek, Njire, Oklešťěk (64. Ledecký) - Žondra, Šamánek (82. Lapeš). Trenér: Uličný.

Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Eismann, Zelený (32. Puchel) - Jovanovič, Vaněk, Sedlák, Budínský (60. Fiala), Sivrič (46. Juřena) - Urgela. Trenér: Weber.

České Budějovice - Opava 1:1 (0:0)
Branky: 87. Kalod - 64. Schaffartzik. Rozhodčí: Královec - Černý, Kožár. ŽK: Karafiát, Hric - Mrázek. Diváci: 1561.

Č. Budějovice: Křížek - Řezáč, Hric, Karafiát, Novák - Pešek (67. Wermke), Šimák, Hála, Funda (57. Kalod) - Jurdík (81. Pasecký), Linhart. Trenér: Cipro.

Opava: Vašek - Hrabina, Simerský, Dvorník, Čelůstka - Metelka - Jurečka (90.+1 Svatonský), Janetzký, Schaffartzik - Jursa (88. Grussmann) - Kuzmamovič (83. Mrázek). Trenér: Baránek.

1. Znojmo 2 1 1 0 5:1 4
2. Opava 2 1 1 0 2:1 4
3. Třinec 1 1 0 0 5:1 3
4. Sokolov 1 1 0 0 1:0 3
5. České Budějovice 2 0 2 0 2:2 2
6. Táborsko 1 0 1 0 1:1 1