Dukla rozesmutnila Straku a vede, Příbram selhala doma s Táborskem

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté pražské Dukly zvítězili v Třinci 3:1 a naplno bodovali i ve druhém kole druhé ligy. Líšeň o druhou výhru v nové sezoně přišla v poslední minutě, když s nováčkem Vyškovem v Drnovicích remizovala 1:1.

Duklu poslal do vedení v osmé minutě Cienciala. Do přestávky za Třinec odpověděl Petráň, ale v 81. minutě rozhodl Fábry, jenž dal gól i v prvním kole. Střídající Kim Sung-pin ještě v nastavení přidal pojistku Pražanů. Domácí po dvou utkáních zůstávají bez bodu.

Líšeň v Drnovicích, kde Vyškov hraje domácí zápasy, otevřela skóre po půl hodině hry díky Lutonskému. Těsně před koncem zápasu Fofana zařídil domácímu mužstvu historicky první bod ve druhé nejvyšší soutěži.

Na vítězný začátek nenavázala ani Příbram. Účastník minulé prvoligové sezony doma podlehl Táborsku 0:2. Už v úvodním poločase se trefili Vozihnoj a Matoušek. Jihočeši si připsali premiérové body v novém ročníku.

2. kolo druhé fotbalové ligy:

Příbram - Táborsko 0:2 (0:2)
Branky: 13. Vozihnoj, 45.+2 J. Matoušek. Rozhodčí: Batík - Mojžíš, L. Matoušek. ŽK: Mezera, Sus, Halinský - Almeida, Boula, J. Matoušek, Pecháček. Diváci: 1350.

Vyškov - Líšeň 1:1 (0:1)
Branky: 90. Fofana - 32. Lutonský. Rozhodčí: Křepský - Bureš, Dohnálek. ŽK: Hanuš, Klesa, M. Vintr, Fofana - Pašek. Diváci: 1738.

Třinec - Dukla Praha 1:3 (1:1)
Branky: 31. Petráň - 8. Cienciala, 81. Fábry, 90.+2 Kim Sung-pin. Rozhodčí: Zaoral - Pochylý, Líkař. ŽK: Buneš - Konan, Piroch. Diváci: 287.

Zbrojovka Brno - SFC Opava 2:1 (0:1)
Branky:
61. Moravec, 83. Zavadil z pen. - 16. Helešic z pen. Rozhodčí: Hocek - Vodrážka, Arnošt. ŽK: Kryštůfek, Štěrba, Zavadil, Čermák - Tiéhi, Hnaníček, Večerka. Diváci: 2688.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40