17. srpna 2016 • 21:19

Uhrin dumá nad sestavou na Anderlecht: Možná budeme hrát na dva útočníky

Autor: ,
TOP VIDEA
NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože fotbalisté Slavie jdou na rozdíl od předchozích soubojů s Levadií Tallinn a Riem Ave do závěrečného 4. předkola Evropské ligy proti Anderlechtu Brusel v roli outsiderů, podle trenéra Dušana Uhrina mladšího se pozice týmu nijak zásadně nemění. S mužstvem chce udělat maximum pro postup do skupiny. S ohledem na absenci záložníka Josefa Hušbauera má kouč připravené dvě varianty sestavy."Nemyslím si, že je výhoda, že nejsme favorit. Chceme postoupit a uděláme pro to maximum. Jsme na stejné pozici, jako jsme byli předtím s Portugalci. To si myslím, že je důležité, že to napětí v kabině je. Každý chce uspět," řekl na tiskové konferenci Uhrin. "Byl bych spokojený, kdybychom doma nedostali branku," doplnil.

Je mu jasné, že souboj s Anderlechtem bude zatím největší prověrkou nově budovaného a posíleného slávistický týmu, který se letos vrátil do pohárů téměř po sedmi letech.

Kouč Slavie Uhrin: Poháry hrajeme, abychom zjistili, na co hráči mají

"Poháry hrajeme proto, abychom zjistili, na co ti hráči mají. V podstatě mimo Dušana Šventa a Milana Škody, který naskakoval v národním mužstvu, ani jeden z hráčů nehrál takhle těžké utkání. Je důležité odehrát takhle těžké utkání a ještě musí být vítězné, aby vám to přineslo hodně," podotkl Uhrin.

V úvodním utkání 4. předkola se bude muset obejít bez karetně potrestaného záložníka Hušbauera. "Budeme muset hrát trošku jinak. V hlavě mám dvě sestavy, na kterých se teď točím. Uvidíme, jestli budeme hrát na dva defenzivní záložníky nebo na jednoho. Rozhodnu se podle kvality dnešního tréninku," prohlásil Uhrin.

Anderlecht v posledních týdnech znatelně proměnil kádr a základní sestava je značně nečitelná. "Nejsilnější stránky jsou v útočné fázi. Mají tam řadu technických a rychlých hráčů v křídelních prostorech, útočí i krajní obránci. Pustili dominantního hráče Defoura, mají ve středové řadě mladé hráče, tam ani nevím, jak budou hrát. Jinak u obrany taky nevíme, jak budou hrát. Máme informace, že v posledních 14 dnech odešli dva stopeři. Tam měli velkou slabinu a možná budeme hrát na dva útočníky," dodal Uhrin.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze