6. kolo: Brno poprvé padlo, Sparta dosáhla jen na bod

Autor: ČTK, spo
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

SOUHRN 6. KOLA - Fotbalisté Bohemians Praha se dočkali prvního vítězství v novém ročníku, když porazili na Strahově Liberec 2:1. Vedoucí Jablonec jen remizoval s Příbramí 0:0, pouze bod si veze i Sparta z Olomouce. První porážku zažilo Brno, které nestačilo na Teplice, České Budějovice prohrály s Ostravou 1:2 a Slavia si hladce poradila se Slováckem

Fotbalisté Bohemians 1905 si v zápase proti Mladé Boleslavi nevytvořili ani jednu výraznější šanci. I přesto si ale pražský tým z Boleslavi odvezl všechny tři body.

Domácí byli sice výrazně lepším týmem, jejich střelecké pokusy však vždy ztroskotaly na výborně chytajícím Šňozíkovi. O výsledku tak rozhodla obrovská chyba domácího brankáře Vorla, který v nastaveném čase nepodařeným odkopem daroval míč Štohanzlovi a čtyřiadvacetiletý záložník z padesáti metrů trefil prázdnou bránu. - Více informací o zápase -

Plzeňští fotbalisté sice měli po většinu zápasu s Kladnem více ze hry, dlouho se jim ale převahu nedařilo vyjádřit gólově. Na obraně hostů si zuby postupně vylámali Střihavka, Petržela i Bakoš. Rozhodnutí tak přišlo až v 89. minutě, kdy si míč Horváthovy standartky do vlastní sítě nešťastně srazil Strnad. - Více informací o zápase -

Střížkovští Bohemians Praha poprvé zvítězili

Fotbalisté Bohemians Praha si připsali své první vítězství v novém ročníku Gambrinus ligy, když porazili na Strahově Liberec 2:1. Severočeši začali po šokujícím pohárovém vyřazení s Bukureští dobře a v 17. minutě šli díky Blažkově zásahu do vedení.

Domácí stihli hned ve 24. minutě po Kinclově trefě vyrovnat. Pět minut po přestávce poslal Bohemians do vedení Zoubek. Minutu před brankou Pražanů se dostal do velké šance znovu Blažek, ale trefil jen tyč Belaňovy branky.
- Více informací o zápase -

Ostrava otočila zápas v posledních deseti minutách

České Budějovice sehrály v šestém kole Gambrinus ligy smolný zápas proti Ostravě. Ještě v 82. minutě utkání vedly nad Baníkem 1:0, hosté však díky brankám Mičoly v 83. a Maria Ličky v 87. minutě zápas otočili.

Domácí šli do vedení v 21. minutě zápasu, kdy se po Benátově centru trefil Tomáš Stránský. Stránský mohl zanedlouho zvýšit, ale ve velké šanci trefil jen tyč Barankovy branky. Stránský byl nejaktivnějším hráčem domácích i ve druhém poločase, kdy chytrou přihrávkou vyslal do šance Benáta, který však minul.

Po druhém gólu Baníku osm minut před koncem zápasu se šokovaní domácí již na zvrat nezmohli a prohráli 1:2 - Více informací o zápase -

Jablonec Příbrami branku nevstřelil

První místo v tabulce hájili po pěti odehraných kolech svěřenci Františka Komňackého. V zápase proti Příbrami však hostující obranu překonat nedokázali.

Do první velké šance zápasu se dostal příbramský Huňa, ale Špit jeho pokus z malého vápna skvěle vyrazil. Ve 35. minutě spálil další tutovku hostů Šmejkal, když trefil jen břevno domácí svatyně. Hosté byli v prvním poločase lepším týmem.

Ve druhé půli Jablonec vyrovnal hru, do větší šance se však nedostal a tak zápas skončil bezgólovou remízou 0:0 - Více informací o zápase -

Sparta v Olomouci nevyhrála

Fotbalisté Olomouce remizovali v dohrávce 6. ligového kola se Spartou 1:1. Jedenáctiletou neporazitelnost Pražanů na Andrově stadionu prodloužil olomoucký odchovanec Roman Hubník, který se trefil v 24. minutě hlavou.

Na vítězství to však nestačilo. Sigma v závěru přidala a střídající Michal Ordoš jí 18 minut před koncem zajistil alespoň remízu. I tak jsou domácí už pět kol bez vítězství. - Více informací o zápase -

Brno poprvé odešlo poraženo

Fotbalisté Brna podlehli v 6. kole Teplicím 2:3 a připsali si první ligovou porážku. Brňané sice vedli od 27. minuty po gólu Doška, další průběh už ale patřil Teplicím, jejichž branky vstřelili Merzič, Mahmutovič a Mareš.

V nastavení pak už prohru Brna jen zkorigoval Rabušic. V domácím prostředí už Brno v posledních šesti zápasech nad Teplicemi nevyhrálo - Více informací o zápase -

Slavia se Slováckem překvapení nepřipustila

Třetí ligovou výhru vybojovali fotbalisté Slavie Praha v šestém kole první ligy. Na domácím trávníku v Edenu zdolali nováčka soutěže 1. FC Slovácko 3:0.

Branky vstřelili Šenkeřík, Čelůstka, třetí gól si dal Kubáň vlastní a obhájce mistrovského titulu stoupá v tabulce vzhůru, už je třetí s tříbodovou ztrátou na vedoucí Jablonec - Více informací o zápase -

Výsledky

Mladá Boleslav - Bohemians 1905 0:1 (0:0)

Bohemians Praha - Liberec 2:1

Branky: 24. Kincl, 49. Zoubek - 17. Blažek.
- Kincla čeká pokuta, naznačil Jindráček -

České Budějovice - Ostrava 1:2
Branky: 22. Stráský - 84. Mičola, 89. Lička.

1. FC Brno - FK Teplice 2:3

Branky: 27. Došek, 90.+2 Rabušic - 38. Merzič, 63. Mahmutovič, 89. Mareš.
- První porážka? Musíme se semknout, zní z Brna -
- Série nás nezajímají, byli jsme horší, přiznal Dvorník -

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 3:0
Branky: 45.+2 Šenkeřík, 47. Čelůstka, 85. vlastní Kubáň.
- Více informací
, online přenos -
- Jarolím byl s výhrou spokojen, štve ho ale pohár -
- Švancara nás nezajímal, tvrdí Šenkeřík -

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.