Chyba! Rozhodčí neuznal gól proti Plzni, Baník zuří a podá protest

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Plzeňská Viktorka vstup do jarní části sezony zvládla. Díky dvěma gólům Stanislava Tecla vyhrála v Ostravě 2:1 a nejméně do pondělního večera se její ztráta na vedoucí Spartu smrskla na dva body. Obhájcům titulu ale včera na Bazalech pomohla i chyba sudího Tomáše Kocourka. Ten totiž neuznal Baníku ve 20. minutě gól a ostravské vedení podá protest ke komisi rozhodčích.

Hosté: 23. Tecl, 56. Tecl

Domácí: Pavlenka – Zawada (85. Sukup), Frydrych (C), Baránek, Vengřinek – Štěpán, Greguš, Kukec, Foltýn (69. de Azevedo), Holzer (69. Svěrkoš) – Škutka.

Hosté: Kozáčik (38. Bolek) – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Petržela (86. Ďuriš), Hořava, Kolář, Horváth (C), Kovařík – Tecl (90. Wágner).

Domácí: Šrom, Sukup, Stronati, de Azevedo, Staško, Svěrkoš, Kaša

Hosté: Bolek, Hubník, Hejda, Hrošovský, Ďuriš, Wágner, Bakoš

Domácí: Vengřinek, Baránek, Vengřinek (č)

Hosté: Čišovský

T. Kocourek – K. Mencl, P. Filípek

Stadion Bazaly

Tohle by videorozhodčí v žádném případě nepustil. Baník měl jít ve 20. minutě do vedení 1:0, plzeňský gólman vytáhl míč ven z branky zpoza čáry. A ačkoliv se zprvu zdálo, že rozhodčí Tomáš Kocourek ukazuje do středového kruhu na znamení uznané branky, nakonec se arbitr rozhodl, že žádný gól neviděl. Stejně tak ho neviděl ani pomezní Patrik Filípek.

Celá situace se přihodila ve 20. minutě. Domácí záložník Štěpán poslal přímý kop na vzdálenější tyč Kozáčikovy branky. Plzeňský gólman si pro balon vyběhl, jenže se srazil se spoluhráčem Kolářem. Míč nezpracoval, ten se od něj naopak odrazil a odkutálel se za čáru. Odtud jej Kozáčik vytáhl zpět do hřiště.

Ostravští hráči protestovali marně. „Viděl jsem to jasně, balon byl nejméně deset centimetrů za čárou,“ hněval se Michal Frydrych, kapitán Baníku. Jeho protesty byly marné, u Kocourka nepochodil. „Co mi rozhodčí řekl? Pochopil jsem, že snad zapískal faul plzeňského obránce na plzeňského brankáře,“ řekl Frydrych.

Plzeňský gólman Kozáčik se vrhá po míči, který mu ale propadne za brankovou čáru

I někteří další ostravští hráči pak mimo záznam potvrdili, že Kocourek na hřišti zdůvodnil svůj verdikt tím, že Kozáčik byl faulován. Jenže to byl jeho spoluhráč Kolář, s kým se Kozáčik srazil. „Sporná situace. Já se srazil s domácím hráčem, který mě narazil na Matúše,“ komentoval Kolář.

Také plzeňský trenér Dušan Uhrin přišel mezi novináře s tím, že celé situaci předcházel faul. Podle něj však nikoliv na gólmana. „Viděl jsem jasný faul ze strany hráče Baníku na Koláře. Tím bych tu situaci dál vůbec nehodnotil,“ řekl Uhrin.

Je zjevné, že Kocourek chyboval. A pokud se skutečně odvolával na jakýkoliv faul, stejně žádný neodpískal. Neměl tedy důvod gól neuznat.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.