3. června 2013 • 14:30

Výzvu podpořila velká jména: Masopust, Hašek, Panenka

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Baník - Karviná: Ewertonova paráda! Brazilec se trefil z vlastní půlky, 1:0
Ať jde Jirka na Błachowicze, byl by favoritem, říká Viktor Pešta o Procházkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Připomíná to vlnu tsunami. Výzva deníku Sport: Dejme kmotrům červenou! oslovila fotbalové legendy, známé osobnosti sportu i fanoušky. Tisíce lidí chtějí, aby ve vedení českého fotbalu došlo ke změnám. Valná hromada, která určí nové šéfy FAČR se koná už 8. června. Mezi prvními dali svůj podpis třeba bývalý předseda svazu Ivan Hašek, či Josef Masopust, držitel Zlatého míče 1962.Jaké osobnosti podpořily výzvu Sportu?
Jiří Golda,
bývalý šéf disciplinární komise FAČR

Ivan Hašek,
trenér, fotbalový internacionál, bývalý předseda FAČR

Josef Masopust,
fotbalový internacionál, vicemistr světa z Chile 1962, držitel Zlatého míče 1962

Antonín Panenka,
fotbalový internacionál

Věra Čáslavská,
sedminásobná olympijská vítězka

Karol Dobiaš,
fotbalový internacionál

Markéta Haindlová,
bývalý předsedkyně ORK FAČR

Jan Rejžek,
novinář

Jakub Štáfek,
herec

Jan Fiala,
fotbalový internacionál

Josef Jelínek,
fotbalový internacionál, vicemistr světa z Chile 1962

Václav Mašek,
fotbalový internacionál, vicemistr světa z Chile 1962

Osobnosti i fanoušci dávají najevo, že by se měl český fotbal zbavit šíbrů Miroslava Pelty a Romana Berbra. „Výzvu podporuju. Sám ještě hraju, mám děti, které fotbal hrají, a chtěl bych, aby měli především všichni z fotbalu radost,“ vysvětlil Ivan Hašek, proč byl mezi prvními signatáři.

Josefu Masopustovi také není osud českého fotbalu lhostejný. „Není na tom teď moc dobře. Chtěl bych, aby se fotbal znovu hrál pro potěšení hráčů a diváků,“ svěřil se bývalý reprezentant.

"Souhlasím na sto procent. Výzvu Sportu podporuji," doplnil fotbalový internacionál Josef Jelínek, vicemistr světa z roku 1962 z Chile.

Ozvali se i další bývalí hráči národního týmu. Třeba Antonín Panenka. "Zásadně nesouhlasím s tím,  jak se všechny problémy zametají pod koberec!" napsal bývalý hráč vršovických "klokanů". Někdejší hráč pražské Dukly Jan Fiala dodal: "Nelíbí se mi, co se děje v nižších soutěžích."

Podporu má výzva také u Karola Dobiaše, mistra Evropy z roku 1976. „Vadí mi, že nejsou dořešeny závažné kauzy: Křetínského kabely, tří Bohemians a korupčního případu Olomouc – Bohemians Praha. Zase je ticho po pěšině,“ pustil se do současného vedení fotbalu.

Červenou fotbalovým kmotrům chce dát i Markéta Haindlová, expředsedkyně ORK. „Chci chodit se svými dětmi na fotbal. Vy odejděte, my zůstáváme!“

Směr, který jde v současnosti český fotbal, se nelíbí ani sedminásobné olympijské vítězce Věře Čáslavské. „Korupce je jednoznačně závažný společenský problém. Fotbal ho však bohužel ignoruje, mimo jiné proto, že v posledním období nechává ve významných fotbalových pozicích působit osoby spjaté s korupčním prostředím,“ myslí si bývalá gymnastka.

Pozadu nezůstal ani Jiří Hora, předseda Klubu Josefa Masopusta. „Nejsem sice žádná fotbalová, sportovní ani jiná hvězda, legenda ani zasloužilý mistr čehokoliv, nejsem veřejně známý, ale výzvu samozřejmě podepisuji.

"Pominu-li fakt, že vyjadřovací schopnosti Miroslava Pelty jsou na úrovni žáka 6. třídy základní školy, stále nemohu s jeho zvolením souhlasit. Stálý majitel fotbalového Jablonce dle mého názoru není nestranný člověk," míní herec Jakub Štáfek.

Výzvu Dejme kmotrům červenou podepisujte na iSport.cz

Josef Masopust podpořil Výzvu deníku Sport: Dejme kmotrům červenou!
Josef Masopust podpořil Výzvu deníku Sport: Dejme kmotrům červenou!

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud