2. července 2021 • 19:30

Dánský kouč: Čeká nás skvělý zápas! Baku nemá se sportem nic společného

Autor: ČTK, jon
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Sněholiga: Slavia na D1, Priskeho rozzuřil Karabec, hrálo by se v Edenu a na Letné?
Solilova ruka proti Spartě? Hraniční. V Olomouci se nemělo hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Kasper Hjulmand udělal z dánského týmu nebezpečnou mašinu, která by v sobotu večer ve čtvrtfinále EURO ráda odstavila i český tým. Soupeři Šilhavého výběru budou v Baku bojovat i za záložníka Christiana Eriksena, který po srdečním kolapsu z úvodního utkání proti Finsku už nemůže ve zbytku turnaje nastoupit. Kouč Seveřanů je přesvědčen, že oba týmy předvedou vynikající zápas a potvrdí, že právem prošly mezi posledních osm mužstev šampionátu.„On je stále srdcem týmu. Právě on nás inspiruje k tomu, abychom hráli beze strachu a předváděli výkony, které podáváme,“ řekl při tiskové konferenci v Baku Hjulmand.

Eriksen v první půli utkání s Finskem náhle zkolaboval a lékaři mu s použitím defibrilátoru zachránili život. Devětadvacetiletý záložník Interu Milán poté během Eura podstoupil operaci, při níž dostal přístroj na hlídaní srdečního rytmu.

Až na hvězdného záložníka, který se zotavuje, by Dánům podle Hjulmanda v zápase s Čechy neměl nikdo scházet. „Lékařský tým potvrdil, že všichni jsou fit. Hráči jsou připraveni, všichni chtějí hrát. Uvidíme, co bude po tréninku a zítra, hlavně co se týče Yussufa Poulsena,“ připomněl Hjulmand ofenzivního hráče, který chyběl při vítězném osmifinále proti Walesu (4:0).

Oba sobotní soupeři jsou překvapením turnaje. „Jsou velmi soudržné a ukazují, o čem fotbal je. Že je to týmový sport. Oba jsou to skvěle trénované týmy. Češi hrají podobně intenzivně a s podobným duchem jako my. Tím jsou známí,“ uvedl Hjulmand, který už v minulých dnech vyzdvihl hlavně útočníka Patrika Schicka, jenž dal čtyři z pěti českých gólů na EURO.

„Čeká nás skvělý zápas mezi dvěma týmy, které si oba zaslouží být tam, kde jsou. Zítra vám ukážeme skvělý a intenzivní zápas, máte se na co těšit. Bude to velmi vyrovnané,“ dodal devětačtyřicetiletý bývalý trenér Mohuče.

Zápas se hraje až v dalekém Baku. „To samozřejmě nemá se sportem nic moc společného. Ale my jsme na cestování zvyklí,“ poznamenal Hjulmand. V sobotu bude v ázerbájdžánské metropoli až 35 stupňů. „Bude to mít určitě vliv. Znamená to, že musíme dbát na hydrataci. Češi i my hrajeme velmi intenzivně, takže budeme muset v některých fázích občas zvolnit. Důležitých bude i pět střídání, která máte k dispozici. Můžeme tím tým trochu občerstvit,“ přemítal Hjulmand.

Dánové budou usilovat o třetí postup do semifinále Eura v historii a první od vítězného šampionátu v roce 1992. „V době úspěchů v letech 1984 a 1992 jsem byl velmi mladý. Tohle je úplně jiný turnaj. Tehdy se hrály tři zápasy a už jste byli v semifinále. Teď je mnohem víc zápasů, které musíte odehrát,“ řekl.

„Ale já se do historie nedívám. Soustředím se na to, co je tady a teď. Na zápas a na podporu lidí, kterou vnímáme. Dostáváme spousty zpráv, vidíme vlajky ve městech. To je skvělé,“ dodal Hjulmand.

Expert Kozel: Dánové jsou podobní Čechům. Důrazem a intenzitou hry jsou nebezpeční
Video se připravuje ...

Expert Bejbl: Český tým udělal progres, favorité jsou pro mě Belgie a Anglie
Video se připravuje ...

SÁZKAŘSKÉ TIPY: Řimbaba Lukaku se trefí, jak vsadit na těsný souboj Belgie s Itálií?
Video se připravuje ...

Tým Dánska: Z ofenzivní mašiny jde strach, mužstvo nezlomila ani ztráta hlavní hvězdy
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Los EURO 2024 Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 proběhne od 14. června do 14. července v Německu. Česká fotbalová reprezentace si zahraje skupiny F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Play off
Články odjinud


Články odjinud