TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Reprezentační trenéři už pár týdnů rozmýšlí strategii, jak vyrukovat na Německo bez zraněného Vladimíra Daridy. Kým ho nahradit, jaký systém zvolit. Klíčový hráč si v polovině září poranil kotník a musel na operaci. Nabízel se Martin Frýdek, jenže v úterý na tréninku si vážně poškodil koleno. Tím se varianty, kdo vyplní pozici vedle Davida Pavelky, zúžily.Ztráta Vladimíra Daridy může mít v duelu s Německem, na půdě nejsilnějšího soupeře v kvalifikaci, fatální následky. S jeho zraněním odešla rychlost, vytrvalost i poctivá práce typického záložníka „box-to-box“. Po čtyřiadvaceti reprezentačních zápasech v řadě, kdy nastupoval pravidelně, se nyní ukáže, jak moc je pro současný tým nepostradatelný.

„Chybět budou jeho přednosti – běžecká práce na velkém prostoru, schopnost podstoupit nespočet soubojů nebo jim zcela předejít správným postavením,“ vypočítává Martin Hašek, trenér Vlašimi.

GALERIE | Podívejte se na různé varianty sestavy podle deníku Sport

Záložník Ladislav Krejčí na tréninku české fotbalové reprezentace
Záložník Ladislav Krejčí na tréninku české fotbalové reprezentace

„Je to ohromná škoda. Jen se podívejte, kolik naběhá kilometrů v bundeslize,“ upozorňuje Karel Krejčí, bývalý reprezentační asistent, jenž Daridu trénoval už v mládežnických výběrech v Plzni.

A to nemluvíme o ofenzivní činnosti. Darida umí konstruktivně přihrát, zpracovat balon do prostoru, vystřelit ze střední vzdálenosti. Důležitou roli by sehrál také po psychologické stránce. Díky nabytým zkušenostem snadno nepodlehne tlaku či bouřlivé atmosféře, svůj klid mohl přenést na ostatní hráče. „Mně to jako zelenáčovi v nároďáku kdysi pomohlo,“ vzpomíná Hašek.

A ještě jedna věc. „Chybět bude také jeho znalost soupeře, protože s většinou hráčů se v Německu potkává,“ přidává svůj pohled Vlastimil Palička, šéftrenér mládeže HFK Olomouc.

Kdo by měl Vladimíra Daridu v sestavě podle oslovených expertů nahradit, si přečtěte ve čtvrtečním vydání deníku Sport.
Elektronickou verzi si můžete přečíst ZDE>>>

Titulní strana čtvrtečního vydání deníku Sport

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze