Jakub Dvořák
17. června 2017 • 14:10

Slovenská euforie po výhře. Hapal řádil jako tygr, opora se smála střelci

TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že budou domácí Poláky přehrávat a na konec i vyhrají, před zápasem moc lidí netipovalo. Na EURO do 21 let jeli Slováci s pokorou. Byl to domácí tým, který vyhlašoval, jak chce turnaj vyhrát. Jenže po prvním zápase svěřenci Pavla Hapala ukázali, že se s nimi na evropském šampionátu musí počítat. Výhru 2:1 si český kouč náležitě užíval. „Jsem klidný trenér, ale teď jsem po trávníku lítal jako tygr v kleci,“ smál se.Považuje se za kliďase, jen tak se nenechá něčím vytočit. První duel na EURO do 21 let v Polsku však Pavla Hapala strhnul. Během zápasu dával neustále znát své emoce. Skákal radostí, hádal se sudími a po zápase si radostně zapumpoval rukama.

„Omlouvám se, ale jsem stále plný emocí,“ byla jeho první slova při setkání s novináři. Když se uklidnil, pochválil slovenský tým za předvedený výkon. „Mužstvo ukázalo, že má morálku a je silné. Inkasovaný gól na začátku zápasu s ním nic neudělá. V zápase jsme dominovali, i když u konce jsme měli štěstí. Brankář Chovan nás dvakrát podržel,“ uvedl rodák z Kroměříže.

Vyrovnání Slovensku zařídil netradiční střelec, obránce Martin Valjent a u ostatních hráčů to vzbudilo velké pozdvižení. I druhou a vítěznou trefu obstaral nečekaný hráč – střídající Pavol Šafranko.

Kouč Slovenska Pavel Hapal po výhře na EURO nad domácím Polskem
Kouč Slovenska Pavel Hapal po výhře na EURO nad domácím Polskem

„Kdyby byla v šatně tipovačka, kdo dá na turnaji první gól, myslím, že by kluci tipovali možná i mě, než Martina,“ smál se Stanislav Lobotka, který odehrál proti Polsku velký zápas a stal se po zásluze mužem zápasu. „My jsme však rádi za každý gól, i kdyby ho dal Aďo Chovan (brankář, pozn. red.),“ dodal.

Nyní čeká naše východní sousedy ještě těžší prověrka. V pondělí narazí na silné mužstvo Anglie, které v pátek remizovalo se Švédskem 0:0. Slováci jdou tak do souboje z prvního místa.

„V kabině jsme si sice zazpívali, ale víme, že ještě nepostupujeme. Angličané hrají silový fotbal, bude to fyzicky velmi náročné. Ale pokud dají první gól a my utkání znovu otočíme, nebude to vůbec zlé,“ dodal usmívající se záložník dánského Nordsjaellandu.

Vše o EURO U21 v Polsku najdete ZDE >>>

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze