Portugalsko - Maroko 1:0. Ronaldův rekordní gól přinesl vítězství

Autor: iSport.cz
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Po remíze se Španělskem (3:3) si Portugalsko připsalo na fotbalovém mistrovství světa v Rusku první vítězství. Ve svém druhém přestavení na šampionátu porazilo Maroko 1:0. Klíčovou roli hrál opět hvězdný Cristiano Ronaldo, který vstřelil jediný gól zápasu. Díky své 85. trefě v dresu Portugalska se stal nejlepším evropským reprezentačním střelcem. Na druhé místo historických tabulek odsunul legendárního maďarského střelce Ference Puskáse, který ve své reprezentační kariéře zaznamenal 84 branek.

Domácí: 4. Ronaldo

Hosté:

Domácí: Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – B. Silva (59. G. Martins), W. Carvalho, Moutinho (89. Adrien Silva), Mário (70. B. Fernandes) – Ronaldo (C), Guedes.

Hosté: Mohand – Dirár, Benatia (C), M. da Costa, Hakimí – El Ahmádí (86. Fadr), Busufa – N. Amrabat, Bilhanda (75. Carcela-González), Zijach – Butaíb (70. El Kábí).

Domácí: Beto, Lopes, Alves, Dias, Pereira, Rui, Fernandes, Fernandes, Silva, Martins, Quaresma, Silva

Hosté: Bunú, Tadnautí, Mendyl, Saïss, Aït Bennasser, Amrabat, Carcela-González, Fadr, Harít, Buhaddúz, El Kábí, Nasjrí

Domácí: Adrien Silva

Hosté: Benatia

Geiger – Fletcher, Anderson

Lužniki (Moskva)

78 011 diváků

Portugalci stejně jako v úvodním duelu se Španělskem (3:3) šli do vedení už ve čtvrté minutě. Při rohovém kopu dostal hodně prostoru Ronaldo a prosadil se razantní hlavičkou. Třiatřicetiletý kanonýr navázal na hattrick proti Španělům a se čtyřmi góly vede tabulku střelců turnaje.

Ronaldo byl při chuti a o chvíli později po otočce v šestnáctce těsně minul branku. Maročané si pak vytvořili velký tlak. Odpovědět mohl stoper Benatía, ale jeho hlavičku z rohu zastavil brankář Patrício. Na druhé straně nepřidal druhý zásah Guades, kterého zblízka reflexivně vychytal gólman Kadžuí.

Maročané potřebovali minimálně remízu k odvrácení vyřazení a začali aktivněji i druhý poločas. V 57. minutě se blýskl Patrício proti Bilhandově hlavičce, po další standardní situaci kapitán Benatía z dobré pozice minul.Hodně pasivní Portugalci i poté přenechávali iniciativu africkému soupeři, ale ten se dál trápil v koncovce.

Nejaktivnější marocký střelec Benatía v nastavení z poslední šance opět vysoko přestřelil.Svěřenci Hervého Renarda tak nenavázali na předchozí vzájemné utkání z MS 1986, kdy porazili Portugalsko 3:1, a při prvním startu na šampionátu po 20 letech skončí už po základní skupině.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.