16. září 2018 • 16:20

V Anglii se dařilo favoritům, Chelsea i Liverpool dál stoprocentní

Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům
Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně

Fotbalisté Liverpoolu dnes na hřišti Tottenhamu zvítězili 2:1 a vyhráli i pátý zápas v nové sezoně anglické ligy. Něco podobného se jim povedlo teprve potřetí v klubové historii a prožívají nejlepší vstup do soutěže od ročníku 1990/91. Dařilo se i dalším favoritům, zápas pátého kola zvládli hráči Chelsea, Arsenalu i Manchesteru City.

Liverpool poslal do vedení v 39. minutě Wijnaldum a v 54. minutě zvýšil Firmino. Tottenham už jen v nastavení snížil a zaznamenal druhou porážku za sebou. Naopak Liverpool potřetí v klubové historii vyhrál úvodních pět zápasů, když navázal na sezony 1990/91 a 1978/79.

Stoprocentní bilanci udržela i Chelsea, která díky hattricku Edena Hazarda porazila 4:1 Cardiff. Hosté sice udeřili jako první, ale Hazard dvěma góly skóre do přestávky otočil. V 80. minutě přidal třetí branku a konečnou podobu výsledku dal tři minuty nato Willian.

Tabulku díky lepšímu skóre vede Chelsea před Liverpoolem. Dotáhnout se na ně mohl Watford, který však prohrál s Manchesterem United. "Rudí ďáblové" zvítězili na soupeřově stadionu 2:1 díky brankám Lukakua a Smallinga z prvního poločasu. Po přestávce snížil Gray, ale i když United dohrávali v nastavení bez vyloučeného Matiče, Watford už vyrovnat nedokázal.

Česko-slovenský brankářský souboj mezi Petrem Čechem z Arsenalu a Martinem Dúbravkou z Newcastlu vyzněl pro českého gólmana, který londýnskému celku pomohl k vítězství 2:1. O čisté konto přišel až v nastavení. Gólem se na vítězství podílel i Özil, jenž odehrál jubilejní 200. soutěžní zápas v dresu Arsenalu.

Fotbalisté Burnley podlehli Wolverhamptonu 0:1 a stále čekají na první výhru. S jediným bodem jsou předposlední v tabulce. Porážku neodvrátil ani Matěj Vydra, který hrál v dresu Burnley od 56. minuty.

Burnley se trápí v útoku, zatím dalo jen tři branky a také proti Wolverhamptonu mělo problém si vytvořit šanci. Naopak domácí měli řadu příležitostí a hosty držel jen brankář Hart skvělými zákroky. V 61. minutě ani on nezabránil Jiménezovi ve skórování.

To už byl na hřišti i Vydra, který měl chvíli poté jedinou vážnější šanci hostů. Po jeho střele z voleje jeden z obránců míč tečoval kousek vedle branky a do sítě jej nedopravil ani na zadní tyči stojící spoluhráč českého útočníka.

Ukrajinský reprezentant Andrij Jarmolenko si přivezl dobrou formu z reprezentační přestávky, během které pomohl porazit i český národní tým, a dvěma góly rozhodl o výhře West Hamu 3:1 na hřišti Evertonu. Stal se po Serhiji Rebrovovi, Andriji Ševčenkovi a Andriji Voroninovi teprve čtvrtým Ukrajincem, který dal gól v Premier League.

Gól a asistenci zaznamenal rakouský záložník Marko Arnautovic, který se v roce 2018 podílel už na 17 brankách svého týmu a je druhým nejproduktivnějším hráčem v Anglii po Muhammadu Salahovi z Liverpoolu. Ten v tomto kalendářním roce zařídil 23 branek.

Výsledky 5. kola anglické fotbalové ligy:

Tottenham - Liverpool 1:2
Branky: 90.+3 Lamela - 39. Wijnaldum, 54. Firmino

Bournemouth - Leicester 4:2
Branky: 19. a 37. Fraser, 41. King z pen., 81. Smith - 88. Maddison z pen., 90. Albrighton

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)