11. března 2023 • 20:50

SESTŘIHY: Liverpool opět ztratil body. Chelsea, Tottenham i City slaví

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Liverpoolu týden po drtivé výhře 7:0 nad Manchesterem United překvapivě prohráli ve 27. kole anglické ligy na hřišti outsidera Bournemouthu 0:1. Zápas rozhodl Philip Billing, liverpoolský kanonýr Muhammad Salah v druhé půli neproměnil penaltu. Z pokutového kopu se naopak nemýlil lídr pořadí kanonýrů Erling Haaland, Manchester City zvítězil 1:0 nad Crystalem Palace a obhájce titulu se přiblížil na dva body k vedoucímu Arsenalu. Tottenham si díky dvěma brankám Harryho Kanea při výhře 3:1 nad Nottinghamem upevnil čtvrtou příčku. Chelsea po postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů uspěla i v Premier League, na hřišti Leicesteru zvítězila také 3:1.

Liverpool v minulém vzájemném utkání vloni v srpnu deklasoval Bournemouth 9:0 a uštědřil soupeři z jihu Anglie nejvyšší ligovou porážku v historii, tentokrát s týmem bojujícím o udržení selhal. Jediný gól padl v 28. minutě, kdy Ouattara individuálním únikem a následnou zpětnou přihrávkou vytvořil šanci Billingovi, který překonal Alissona.

Dvacet minut před koncem utkání mohli hosté vyrovnat, poté co po ruce Smithe nařídil rozhodčí pokutový kop. Salah ale vůbec netrefil branku. Další příležitosti ke skórování si Liverpool nevytvořil a podlehl Bournemouthu poprvé od roku 2016 a v neděli mohou přijít o páté místo v tabulce. Domácí se odpoutali z posledního místa.

Manchester City měl v Londýně proti Crystalu Palace jasnou převahu, prosadil se ale až v závěru z penalty po faulu Oliseho na Gündogana. Haaland dal 28. gól v sezoně. Soupeř nevystřelil na branku, a to už ve třetáím utkání za sebou, což se stalo v Premier League poprvé od sezony 2003/04.

SESTŘIH: Crystal Palace - Manchester City 0:1. Haaland o výhře rozhodl z penalty

Tottenham uspěl v prvním duelu po vyřazení z Ligy mistrů. Kane se nejprve prosadil po centru Pedra Porra hlavou, v 36. minutě z penalty přidal druhý nejlepší střelec soutěže dvacátý gól v sezoně. Po změně stran se trefil i Korejec Son Hung-min, skóre zkorigoval Worrall.

Chelsea poslal do vedení Chilwell po centru Koulibaliho. Ve 39. minutě vyrovnal dalekonosnou střelou Daka, hosté ale odpověděli ještě před přestávkou. Fernández po přihrávce na Havertze přeloboval celou obranu a německý útočník poslal míč přes brankáře Warda do sítě. V druhém poločase pojistil výhru londýnského klubu Kovačič. Chelsea na desátém místě ztrácí už jen pět bodů na páté místo znamenající účast v pohárové Evropě.

Jediný gól zápasu mezi Evertonem a Brentfordem padl již ve 35. sekundě, poté co se z levé strany trefil přesně do horního rohu branky domácí McNeil. Everton ukončil ligovou neporazitelnost Brentfordu, která trvala od října dvanáct zápasů, a stejně jako Bournemouth opustil sestupové pozice. Na ně naopak klesl Leeds, který doma remizoval 2:2 s Brightonem.