Autor: ČTK, adl
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Lille porazili v posledním kole francouzské ligy Angers 2:1 a získali čtvrtý titul v klubové historii. Ligue 1 vyhráli po deseti letech a přerušili tříletou nadvládu Paris Saint Germain, které předčili o jeden bod.

Klíčovou výhru zajistili Lille symbolicky dva nejlepší střelci týmu v ligovém ročníku. V 10. minutě otevřel skóre Jonathan David a v nastavení prvního poločasu proměnil penaltu Burak Yilmaz.

Lille je třetím týmem, který dokázal přerušit sérii pařížského favorita. Po vstupu katarských investorů v červnu 2011 nestačil v první sezoně na Montpellier a v ročníku 2016/17 na Monako.

Fotbalisté Lille získali francouzský titul

Hráči Paris Saint Germain v posledním kole porazili Brest 2:0, ale nestačilo jim to. Sezonu zakončí pouze s jednou trofejí, ve středu obhájili vítězství ve Francouzském poháru.

Kvalifikaci o Ligu mistrů si zahraje Monako, které i přes bezgólovou remízu s Lens udrželo třetí pozici před Lyonem. Olympique v posledním kole podlehl Nice 2:3.

Lens kvůli remíze s Monakem přišlo o účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Poslední kolo zvládlo lépe Rennes, které porazilo sestupující Nimes 2:0 a zajistilo si šesté místo i start v nové pohárové soutěži.

Ligue 1 - 38. kolo:

Angers - Lille 1:2
Branky: 90.+2 Fulgini - 10. David, 45.+1 B. Yilmaz z pen.

Brest - Paris St. Germain 0:2
Branky: 37. vlastní Faivre, 71. Mbappé

Lens - Monako 0:0

Lyon - Nice 2:3
Branky: 14. a 40. Toko Ekambi - 27. Dolberg, 50. Kamara, 57. Saliba