21. dubna 2018 • 22:50

Schick se poprvé trefil v Serii A, Neapol ve šlágru vyloupila Juventus

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hodně dlouho se načekal český fotbalový útočník Patrik Schick na svůj první ligový gól po přestupu do AS Řím. Dočkal se až ve 34. kole a chvíli to vypadalo, že góly do sítě Spalu dal možná hned dva. Schick pak ale potvrdil, že střelu Nainggolana netečoval. AS Řím na půdě zachraňujícího se týmu zvítězil 3:0. Ve šlágru kola pak Juventus prohrál s Neapolí 0:1 a jeho konkurent v bitvě o titul se dotáhl na jediný bod.

Bývalý hráč pražské Sparty a Sampdorie čekal v dresu římského celku na ligovou branku 18 zápasů, na svém kontě měl dosud pouze jednu trefu z Italského poháru.

Favorit se poprvé prosadil v 33. minutě, Pellegriniho ostrý centr si srazil do vlastní sítě obránce Vicari. Krátce před pauzou mohl navýšit vedení "Vlků" po chytrém Schickově dloubáčku El Shaarawy, ale brankář Meret ho skvělým zákrokem vychytal.

V 52. minutě to vypadalo, že Schick lehce tečoval gólovou střelu Nainggolana, ale český útočník po zápase potvrdil, že se míče nedotkl. "Snažil jsem se balón tečovat, ale nedosáhl jsem na něj," uvedl český reprezentační útočník.

Na 3:0 už zvýšil sám český útočník hlavou po Pellegriniho centru - a tenhle gól už mu nikdo neupře.

"Konečně! Čekal jsem hodně dlouho. Pořád jsem se snažil pracovat pro tým a věděl jsem, že jednou to musí přijít," usmíval se po duelu spokojeně Schick. I kvůli zranění jsem nezačal v Římě ideálně, ale teď už mě žádné problémy netrápí a cítím se dobře," řekl.

Český mladík dostal v základní sestavě na hrotu útoku přednost před Edinem Džekem a odehrál celé utkání. AS Řím zůstává po výhře na třetím místě, SPAL je bod nad sestupovými příčkami.

Fotbalisté AC Milán prohráli na vlastním stadionu s posledním Beneventem 0:1. Jedinou branku zápasu dal v 29. minutě Iemmello, který si naběhl na Violovu kolmici za obranu a podstřelil padajícího Donnarummu.

"Rossoneri" sice svého soupeře ve druhém poločase uzavřeli na jeho polovině hřiště, příliš brankových příležitostí si ale nevytvořili. V té největší napálil Kessié břevno. V 80. minutě musel po druhé žluté kartě ze hřiště hostující Diabaté, Benevento přesto svou první venkovní výhru v sezoně uhájilo.

AC Milán ztratil body v boji o pohárovou Evropu a o může přijít o šesté místo. Benevento si zachovalo teoretickou naději na udržení v soutěži. Fotbalisté Lazia Řím porazili v italské lize Sampdorii 4:0 a v tabulce dotáhli městského rivala AS. Zvítězil také Inter Milán 2:1 na hřišti Chieva. Naopak do stále větší krize upadá Udine, jež ztratilo vedení s Crotone a po jedenácté v řadě prohrálo. Antonín Barák za poražené odehrál celé utkání, Jakub Jankto naskočil do hry v 62. minutě.

Lazio proti Sampdorii potvrdilo ofenzivní kvality. S 83 brankami je nejproduktivnějším týmem Serie A, čtyři góly dalo dnes. V prvním poločase se hlavou prosadili Milinkovič-Savič a De Vrij, jenž je se šesti brankami nejproduktivnějším obráncem soutěže. V závěru přidal další dva zásahy nejlepší střelec italské ligy Immobile a Lazio posedmé v řadě bodovalo.

V závěsu za římským celkem zůstal Inter, který sice ve Veroně v prvním poločase s Chievem nehrál dobře, po změně stran se ale dostal do dvoubrankového vedení. Úvodní trefu zaznamenal Icardi, jenž je prvním hráčem Interu, kterému se podařilo vstřelit 26 branek v ligové sezoně, po Antoniu Angelillovi (1958/59).

Další zásah přidal Perišič, na druhé straně jen zkorigoval stav Stepiňski. Chievo čeká na výhru už pět zápasů a na pásmo sestupu má k dobru jen dva body. Stejně je na tom sedmnácté Crotone, které ale získalo důležité tři body v Udine. Domácí sice poslal do vedení v šesté minutě Lasagna, už za minutu ale vyrovnal Simy a v závěru dokonal obrat Faraoni.

Crotone, za které nenastoupil stoper Stefan Simič, odsoudilo čtyři kola před koncem k sestupu Benevento. To sice v sobotu překvapivě zvítězilo 1:0 na hřišti AC Milán, na Crotone už ale ztrácí nedostižných 14 bodů a s nejvyšší soutěží se po roce rozloučí.
Posledních několik minut odehrál za Boloňu Ladislav Krejčí, jeho tým remizoval bez branek v Cagliari. Bergamo poskočilo po výhře 2:1 nad FC Turín na šesté místo o bod před AC Milán.

Obránce Kalidou Koulibaly rozhodl v 90. minutě o vítězství fotbalistů Neapole 1:0 ve šlágru 34. kola italské ligy na hřišti Juventusu Turín. Vítězové na úřadujícího mistra ztrácí už jen bod. Juventus v Serii A prohrál poprvé po dvaceti zápasech, hosté prodloužili sérii venkovních utkání bez porážky na třicet.

Pro Juventus nastala komplikace už v desáté minutě důležitého duelu s Neapolí, neboť musel kvůli zranění hřiště opustit stoper Chiellini. Příliš šancí k vidění v první půli nebylo, za domácí byl nejblíže brance Pjanič, který trefil tyč. Na druhé straně minul v zajímavé příležitosti branku Hamšík.

Slovenský kapitán Neapole měl první šanci i po změně stran, vystřelil však jen do boční sítě. Hosté působili nadále aktivněji, v 73. minutě vytáhl domácí gólman Buffon reflexivní zákrok proti Callejónovi, kterému ale následně byl odmáván těsný ofsajd.

V poslední minutě už ale Neapol skórovala. Po Callejónově rohovém kopu se hlavou trefil stoper Koulibaly a rozhodl o první ligové výhře Neapole na hřišti Juventusu od října 2009.

FC Janov - Hellas Verona 3:1
Branky: 6. Medeiros, 78. Bessa, 90.+3 Pandev - 64. Romulo z pen.)

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.