Necid už je v týmu se Sivokem. Bude to nejlepší cesta, říká o Bursasporu | iSport.cz
Jan Malý
2. července 2015 • 18:17

Necid už je v týmu se Sivokem. Bude to nejlepší cesta, říká o Bursasporu

Autor: Jan Malý
TOP VIDEA
RENTGEN: Bucha jako produktivnější Darida. Rozhodne šlágr s Jabloncem?
TOP 5 týmů NHL pro play off: Tampa už nevyhoří, neodepisujte Pittsburgh
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve středu nasedl do letadla a vydal se do Istanbulu, tam přespal a ráno vyplul směr Bursa, do místa svého nového působiště. Český reprezentační útočník Tomáš Necid tam dnes podstoupil důkladnou lékařskou prohlídku a posléze podepsal s Bursasporem smlouvu na čtyři roky. V ambiciózním tureckém klubu tak doplnil krajana stopera Tomáše Sivoka. „Jsem rád, že to vyšlo,“ hlásil pak Necid do telefonu v rozhovoru pro iSport.cz.Necid strávil uplynulou sezonu v nizozemském Zwolle, ovšem od 1. července byl volným hráčem bez smlouvy. Uplynulý ročník v nizozemské lize mu vyšel, ve Zwolle vstřelil čtrnáct gólů, a tak si mohl vybírat z nabídek z Nizozemska či Belgie. Nejvíc se mu však líbil zájem Bursasporu.

„Neřekl bych, že jednání byla složitá. Přesvědčili mě tím, že byli konkrétní, trenér i vedení mě chtěli, nabídli mi lukrativní smlouvu. Samozřejmě je to i ambiciózní tým, viděl jsem, jaké mají mužstvo, navíc je tu i nový stadion. Všechno tady to jsem si spojil a došel jsem k závěru, že tohle bude ta nejlepší cesta,“ vysvětloval Necid.

Nervózní z hledání nového klubu nebyl. „Nebyl jsem ve stresu. Věděl jsem, že něco dopadne. Můj agent Jirka Müller měl pár nabídek. Na nás bylo jen to, abychom vybrali tu nejlepší. Ale jsem samozřejmě rád, že to vyšlo,“ prohlásil Necid. Kdy se pro definitivně Bursaspor rozhodl? „Asi před dvěma třemi dny,“ dodal.

V Bursasporu doplní svého kolegu z reprezentace Tomáše Sivoka, který sem zamířil před dvěma týdny. Necid se na něj těší. „Hrálo to v mém rozhodování velkou roli. Je velké plus, že tu Tomáš bude. V Turecku už je nějaký sedmý osmý rok, ví, jak to tu chodí. Platí tu za velkého hráče,“ přivítal Necid přítomnost krajana v kabině.

Tomáš Necid po přestupu do Bursasporu se svým agentem Jiřím Müllerem (vpravo)
Tomáš Necid po přestupu do Bursasporu se svým agentem Jiřím Müllerem (vpravo)

 

Témata:  sport, fotbal, bursaspor, Necid, sivok
 
Články odjinud


Články odjinud