Vítězná premiéra pro Xaviho. Mladá Barcelona vyhrála derby díky penaltě

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Trenér Xavi má za sebou vítěznou premiéru na lavičce fotbalové Barcelony, jeho tým si poradil ve španělské lize v městském derby 1:0 s Espaňolem. Sevilla ve 14. kole pouze remizovala 2:2 s Alavésem, přesto se posunula o skóre do čela před San Sebastian. Osamostatnit se na prvním místě může Real Madrid, pokud zvládne nedělní duel v Granadě. Mistrovské Atlético Madrid doma udolalo 1:0 Pamplonu, jediný gól vstřelil stoper Felipe.

Xavi vsadil i kvůli velké marodce na omlazenou sestavu, ligový debut v základní sestavě si odbyl sedmnáctiletý Ilias Akhomach. „Blaugranas“ v prvním poločase vyslali na soupeřovu branku 11 střel, nejvíc v sezoně, prosadil se ale až po změně stran z penalty Depay.

Barcelona se výhrou posunula na šesté místo a ukončila čtyřzápasové čekání na tříbodový zisk. Espaňol se drží ve středu tabulky.

Sevilla doma s Alavésem dvakrát prohrávala, nakonec ale uhájila šestizápasovou ligovou neporazitelnost. Ve druhé minutě se po rohovém kopu dostal míč k Ivanu Rakitičovi a ten ho nekompromisně poslal do sítě.

Třiatřicetiletý záložník dal 55. branku v La Lize a dorovnal v tomto ohledu krajana Alena Peternace. Z chorvatských hráčů má lepší bilanci už jen někdejší kanonýr Sevilly a Realu Madrid Davor Šuker (113 gólů).

Atlético v úvodních šesti domácích zápasech hned třikrát remizovalo, další ztrátu ale nakonec nepřipustilo. V 87. minutě si Felipe naskočil na rohový kop a hlavou přesně zakončil. Obhájci titulu jsou čtvrtí, na čelo ztrácí dva body. Pamplona je devátá.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo

Vigo - Villarreal 1:1
Branky: 72. Méndez - 27. A. Moreno

FC Sevilla - Alavés 2:2
Branky: 38. Ocampos, 90.+2 Rakitič - 5. Laguardia, 45.+7 Joselu z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.