Kladno prohrálo v Litoměřicích, Třebíč vede první ligu o čtyři body

0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Hokejisté Třebíče si domácí výhrou nad Havlíčkovým Brodem upevnili vedení v 1. lize. Dosud druhý Šumperk totiž ve šlágru kola podlehl Jihlavě a na jeho místo se posunuly Litoměřice. Ty porazily Kladno, dvěma brankami se o to přičinil bývalý útočník Rytířů Vítězslav Bílek.

Třebíč rozhodla v duelu prvního s posledním o své výhře až v poslední desetiminutovce. Havlíčkův Brod vzdoroval, dvakrát vyrovnal a zlomila jej až branka Jakuba Čuříka z 54. minuty. Útočník domácích šikovně tečoval Wasserbauerovu přihrávku od modré.

Vedení Horácké Slavie v tabulce už narostlo na čtyři body. Šumperk v Jihlavě zaváhal a nakonec byl rád za bod. Pouhých 14 vteřin před koncem mu jej z trestného střílení získal Tomáš Sedlák a završil tak velký tlak Draků, při němž si jihlavský zadák Jiří Dobrovolný pomohl posunutím branky. Výhry se tak domácí dočkali až v prodloužení: 39 sekund před jeho vypršením ujel po křídle Adam Zeman a prostřelil Koutského v brance Šumperka.

České Budějovice potěšily více než 3300 fanoušků, kteří dorazili na jejich zápas s Mostem, a debaklem 6:0 se postaraly o nejvyšší výhru soutěže v této sezoně. Vzhůru se dere Chomutov, který už je po výhře v Ústí nad Labem čtvrtý a má navíc jeden zápas k dobru.

První hokejová liga - 7. kolo:

České Budějovice - Most 6:0 (1:0, 3:0, 2:0), Havířov - Benátky nad Jizerou 4:2 (1:1, 2:1, 1:0), Jihlava - Šumperk 3:2 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0), Litoměřice - Kladno 6:3 (1:0, 2:2, 3:1), Prostějov - Kadaň 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0), Ústí nad Labem - Chomutov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1), Třebíč - Havlíčkův Brod 5:2 (2:1, 1:1, 2:0).