Zacha dal rozhodující gól. Asistenci má Voráček, Palát a Simon. Vejmelka padl

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Český hokejový útočník Pavel Zacha gólem v prodloužení rozhodl o výhře New Jersey nad Buffalem. V nočním programu NHL bodovali také Jakub Voráček, Dominik Simon a Ondřej Palát, kteří si shodně připsali jednu asistenci. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání proti New York Islanders, prohru 0:3 ale odvrátit nedokázal. V sobotním večerním souboji českých brankářů předčil Daniel Vladař Vítka Vaněčka. Brankář Calgary přispěl k výhře 4:3 22 zákroky a dokonce si připsal i asistenci.

Rozhodující moment duelu mezi New Jersey a Buffalem přišel v 64. minutě. Zacha zavezl kotouč do útočného pásma, vyměnil si ho s obráncem Davonem Seversonem a střelou mezi lapačku a beton brankáře Dustina Tokarského rozhodl o výhře Devils 2:1.Český útočník se prosadil podruhé v sezoně a za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

„Byla to perfektní střela do ideálního místa. Trefit se těsně nad beton brankáře není jednoduché a málokdo to umí,“ chválil Zachu za jeho třetí branku v prodloužení v zámořské kariéře trenér Devils Lindy Ruff.

Vítěznou premiéru v bráně New Jersey si odbyl brankář Nico Daws. Dvacetiletý gólman inkasoval již ve čtvrté minutě, ale ve zbytku utkání byl bezchybný a dovedl Devils k vítězství.

Jediný gól Columbusu při prohře 1:5 s Carolinou připravil Voráček ve 28. minutě. Český reprezentant v dvojnásobné početní výhodě nastřelil puk do brankoviště, tam si ho po teči jednoho z obránců našel Boone Jenner a prostřelil brankáře Frederika Andersena. Voráček v pátém zápase zapsal pátou asistenci a na startu sezony je nejproduktivnějším českým hokejistou v soutěži.

Simonovi se po návratu do Pittsburghu bodově daří, svou třetí asistencí v ročníku se podílel na demolici Toronta 7:1. Penguins se opět vypořádali s absencí Sidneyho Crosbyho, Jevgenije Malkina i Krise Letanga a soupeře prakticky k ničemu nepustili.

Gabriel Landeskog překonává Andreje Vasilevského

Zápas se nevydařil dvojici českých útočníků v dresu Maple Leafs. Ondřej Kaše zapsal ve statistice plus/minus tři záporné body, David Kämpf dokonce čtyři. Brankář Petr Mrázek kvůli zranění nenastoupil.

Tampa Bay i přes Palátovu gólovou nahrávku podlehla Coloradu 3:4 po samostatných nájezdech. Rodák z Frýdku-Místku z pravého kruhu nastřelil puk před branku, Steven Stamkos šikovně nastavenou bruslí překonal brankáře Darcyho Kuempera a srovnal na 2:2. V rozhodujících nájezdech byli úspěšnější hráči Avalanche a protrhli sérii tří proher za sebou.

Poprvé v sezoně vyhráli hokejisté Montrealu, finalisté posledního Stanley Cupu porazili Detroit vysoko 6:1. Třetím hattrickem v kariéře se blýskl Mathieu Perreault.

Souboj českých gólmanů pro Vladaře

Daniel Vladař v souboji českých gólmanů předčil Víta Vaněčka. Hokejistům Calgary pomohl k výhře 4:3 ve Washingtonu 22 zákroky a navíc druhou asistencí na Lindholmův gól ve třetí minutě prodloužení. Elias Lindholm i s jeho pomocí završil hattrick a stal se první hvězdou zápasu.

Zatímco Vladař úspěšně debutoval v dresu Calgary po letním přestupu z Bostonu, Vaněček se po první třetině poroučel z branky. Pustil za svá záda tři ze třinácti střel a po přestávce jeho úlohu převzal Ilja Samsonov. Ten držel dvě třetiny čisté konto a Washington vyrovnal. Ve druhé třetině se poprvé v kariéře trefil v NHL slovenský obránce Martin Feherváry, svůj 735. gól si těsně před druhou pauzou připsal kapitán Capitals Alex Ovečkin. Samsonov pak inkasoval v prodloužení.

Ve druhém odpoledním duelu předvedli hokejisté New York Rangers velký obrat na ledě Ottawy. V posledních necelých šesti minutách otočili z 0:2 na 3:2. Útočník Filip Chytil se bodově neprosadil.

Domácí: 22:55. Kuzněcov, 27:48. Fehérváry, 38:03. Ovečkin

Hosté: 09:27. Mangiapane, 10:59. E. Lindholm, 17:18. E. Lindholm, 62:46. E. Lindholm

Domácí: Vaněček (21. Samsonov) – Fehérváry, Carlson (A), D. Orlov, Nick Jensen, T. van Riemsdyk, J. Schultz – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Mantha, Eller, Sprong – Sheary, McMichael, Oshie – Hagelin, N. Dowd, Hathaway.

Hosté: Vladař (Markström) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Välimäki, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Coleman, Backlund (A), T. Pitlick – Mangiapane, D. Dubé, B. Ritchie – Lucic, Monahan (A), T. Lewis.

McIsaac, O'Donnell – Apperson, Alphonso

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 00:41. N. Paul, 41:04. Norris

Hosté: 54:37. Kreider, 55:52. R. Lindgren, 57:57. Goodrow

Domácí: M. Murray (55. A. Forsberg) – Chabot (A), Zub, Holden, N. Zajcev, Mete, J. Brown – B. Tkachuk (A), Norris, Batherson – Stützle, N. Paul (A), C. Brown – Formenton, Tierney, P. Kelly – Sanford, L. Shaw, Ennis.

Hosté: A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, A. Fox, K'A. Miller, Trouba, Nemeth, Lundkvist – Panarin (A), Zibanejad, Kreider (A) – Lafreniere, Chytil, Blais – Dryden Hunt, K. Rooney, Goodrow (A) – M. Barron, McKegg, Reaves.

Brenk, Lambert – Nansen, O'Quinn

Canadian Tire Centre, Ottawa

11 167 diváků

Domácí: 07:11. Duhaime, 09:08. Spurgeon, 31:56. Merrill, 64:47. Hartman

Hosté: 01:18. Rakell, 11:11. T. Terry, 21:49. Rakell

Domácí: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Zuccarello, J. Eriksson Ek, Kaprizov – M. Foligno (A), Hartman, Greenway – K. Fiala, F. Gaudreau, V. Rask – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime.

Hosté: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Shattenkirk, Mahura – Rakell, Zegras, Henrique – T. Terry, Getzlaf (C), Silfverberg (A) – Lundeström, Steel, D. Grant – Groulx, Deslauriers, Comtois.

Schlenker, South – Galloway, Toomey

Xcel Energy Center, St. Paul

18 055 diváků

Domácí: 24:23. Giroux, 30:53. Atkinson

Hosté: 17:00. Huberdeau, 39:33. Tippett, 47:53. Huberdeau, 58:48. S. Reinhart

Domácí: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, Seeler, Yandle – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Atkinson, Brassard, Farabee – J. van Riemsdyk, Laughton, Lindblom – MacEwen, N. Thompson, Aube-Kubel.

Hosté: Bobrovskij (S. Knight) – Ekblad, Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau (A) – Marchment, A. Lundell, S. Reinhart – Hörnqvist (A), Luostarinen, Vatrano.

Dwyer, Markovic – Murray, Berg

Wells Fargo Center, Philadelphia

16 936 diváků

Domácí: 02:42. Lowry, 21:11. Dubois, 22:34. P. Stastny, 39:39. Vesalainen, 43:36. P. Stastny, 46:25. Connor

Hosté: 01:15. Sissons, 33:27. Cousins, 43:10. Josi, 53:41. Tomasino

Domácí: Hellebuyck (Comrie) – N. Schmidt, Morrissey (C), Pionk, Dillon, DeMelo, Stanley, Beaulieu – Ehlers, P. Stastny, Copp – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Vesalainen, Lowry, Harkins – Riley Nash, Toninato.

Hosté: Saros (Ingram) – Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), A. Carrier, Borowiecki, Benning, Harpur – F. Forsberg, Johansen, Duchene – Tolvanen, Tomasino, Novak – Trenin, Mikael Granlund (A), Kunin – Cousins, Sissons, Jeannot.

StPierre, MacDougall – Johnson, Daisy

Bell MTS Place, Winnipeg

Domácí: 27:19. Jenner

Hosté: 07:11. Fast, 13:35. Trocheck, 35:57. J. Staal, 47:05. Aho, 56:13. Trocheck

Domácí: Korpisalo (Merzlikins) – Bean, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Peeke, Harrington – J. Voráček, Jenner (C), Laine – O. Bjorkstrand (A), Sillinger, Nyquist – Činachov, Roslovic, Texier – Hofmann, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin (A), Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole – T. Teräväinen, Aho, Kotkaniemi – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Stepan, Martinook (A).

Hanson, Luxmore – Brisebois, Fournier

Nationwide Arena, Columbus

14 386 diváků

Domácí: 14:10. Chiarot, 16:15. M. Hoffman, 23:17. Dvorak, 27:15. M. Perreault, 29:59. M. Perreault, 53:16. M. Perreault

Hosté: 05:25. Dylan Larkin

Domácí: J. Allen (Montembeault) – Chiarot, Petry, A. Romanov, D. Savard, Niku, Kulak – M. Hoffman, Suzuki, B. Gallagher (A) – Drouin, Dvorak, Josh Anderson – Toffoli (A), M. Perreault, Caufield – Lehkonen, Evans, Armia.

Hosté: Greiss (30. Nedeljkovic) – Leddy, Seider, M. Staal (A), Stecher, DeKeyser (A), G. Lindström – Fabbri, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Erne, P. Suter, Zadina – Gagner, M. Rasmussen, Naměstnikov – Givani Smith, Stephens, Rowney.

McCauley, St. Laurent – Cormier, Murchison

Bell Centre, Montreal

19 706 diváků

Domácí: 26:34. M. Joseph, 43:44. Stamkos, 57:25. B. Point

Hosté: 09:02. Landeskog, 31:51. Rantanen, 49:50. MacKinnon, . Makar

Domácí: Andrej Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Sergačjov, Šustr – Stamkos (C), B. Point, Palát – M. Joseph, Cirelli, Killorn – Perry, Colton, Maroon – Raddysh, Bellemare, Katchouk. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Hosté: Kuemper (J. Johansson) – Makar, Byram, E. Johnson, Girard, R. Murray, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Jost, Kadri, Compher – L. O'Connor, M. Malcev, Ranta – Burakovsky, Jayson Megna, Helm. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Frederick L'Ecuyer, Eric Furlatt. Čároví: Brad Kovachik, Andrew Smith

Amalie Arena, Tampa

19092 diváků

Domácí: 11:53. D. O'Connor, 21:38. Matheson, 21:53. Zucker, 31:01. D. O'Connor, 33:59. M. Pettersson, 40:20. Boyle, 42:24. Rodrigues

Hosté: 12:44. Spezza

Domácí: Jarry (DeSmith) – Marino, Dumoulin (A), Ruhwedel, Matheson, Friedman, M. Pettersson – Kasperi Kapanen, Rodrigues, Guentzel (A) – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. Heinen, D. O'Connor, Zucker (A) – Lafferty, Boyle, D. Simon.

Hosté: J. Campbell (41. Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Dermott, R. Sandin, Liljegren – Marner (A), Matthews, N. Ritchie – W. Nylander, Tavares (C), Bunting – O. Kaše, Kämpf, Kerfoot – Simmonds, Spezza, Engvall.

Charron, Morton – Tobias, MacPherson

PPG Paints Arena, Pittsburgh

15397 diváků

Domácí: 45:52. N. Hischier, 63:09. Zacha

Hosté: 03:19. Cozens

Domácí: Daws (Wedgewood) – Graves, D. Hamilton (A), Siegenthaler, P. K. Subban, Ty Smith, Severson (A) – Zacha, N. Hischier (C), Bratt – Šarangovič, M. McLeod, Kuokkanen – A. Johnsson, Mercer, Tatar – Vesey, F. Gauthier, Studenič.

Hosté: Tokarski (C. Anderson) – Dahlin, Butcher, Bryson, C. Miller, Hägg, Pysyk – J. Skinner, Cozens, Hinostroza – R. Asplund, Tage Thompson, V. Olofsson – Bjork, Girgensons (A), Okposo (A) – Caggiula, Ruotsalainen, Hayden.

Joannette, Blandina – Knorr, Marquis.

Prudential Center, Newark

13 158 diváků

Domácí: 39:23. Makar

Hosté: 02:00. Stephenson, 09:37. R. Smith, 59:30. Kolesar

Domácí: Kuemper (J. Johansson) – Makar, Byram, E. Johnson, J. Johnson, R. Murray, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Compher, Kadri, Burakovsky – L. O'Connor, Jost, Ranta – M. Kaut, Jayson Megna, Helm.

Hosté: Lehner (Brossoit) – Pietrangelo (A), Hague, Coghlan, Theodore, Miromanov, McNabb – R. Smith (A), W. Karlsson (A), Marchessault – Janmark, Stephenson, Krebs – Kolesar, N. Roy, Dadonov – B. Howden, Leschyshyn, W. Carrier.

Morton, Chmielewski – Johnson, Gibbons

Ball Arena, Denver

17 724 diváků

Domácí:

Hosté: 16:32. Clutterbuck, 39:49. Nelson, 50:51. Beauvillier

Domácí: K. Vejmelka (C. Hutton) – Strälman, Chychrun (A), V. Söderström, Gostisbehere, Timmins, Ljubuškin – Keller, Johan Larsson, Crouse – Kessel, N. Schmaltz, Jaškin – Dzingel, Beagle (A), Ladd (A) – L. Eriksson, Ch. Fischer, L. O'Brien.

Hosté: I. Sorokin (Schneider) – Mayfield, Pelech, Pulock, Chára, Dobson, Greene – Bailey (A), Barzal, A. Lee (C) – Palmieri, Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Skilliter, Syvret – Baker, Mills

Gila River Arena, Glendale

11 690 diváků

Domácí: 19:57. Vince Dunn, 45:10. Giordano

Hosté: 31:09. Horvat, 52:52. Horvat, 55:58. Garland, 59:01. Dowling

Domácí: Grubauer (Daccord) – Giordano (C), Oleksiak, Lauzon, A. Larsson, Vince Dunn, Soucy – Schwartz, Gourde (A), Järnkrok – McCann, Wennberg, Jordan Eberle (A) – Donskoi, Geekie, B. Tanev – Bastian, Sheahan, Appleton.

Hosté: Demko (Halák) – Ekman-Larsson (A), T. Myers, Q. Hughes, Poolman, Rathbone, Burroughs – Pearson, Horvat (C), Garland – J. T. Miller (A), Elias Pettersson, Boeser – Highmore, Dickinson, Höglander – Dowling, Lammikko, Chiasson.