4. května 2013 • 15:00

Norové se na výhru nadřeli, Slovince porazili po bitvě 3:1

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Norska porazili ve svém prvním utkání na mistrovství světa ve Stockholmu Slovinsko 3:1. Seveřané vedli po dvou gólech Anderse Bastiansena 2:0, po snížení nováčka elitní skupiny ještě v závěru první třetiny se ale strachovali o výsledek.

Čtvrtfinalista loňského šampionátu začal hodně sebevědomě a přesvědčivě, což mu již po 62 vteřinách vyneslo vedení. Norskému gólmanovi Haugenovi poté při odrazu puku od najíždějících hráčů pomohla pravá tyč.

Skröder šanci na zvýšení náskoku ještě nevyužil, ale na začátku 15. minuty ujel Slovincům Bastiansen a přidal druhou trefu. Norové pak trochu polevili a přestože první třetinu vyhráli na střely vysoko 11:4, jejich vedení bylo nakonec pouze jednobrankové, neboť 17 sekund před první sirénou snížil Jeglič.

Gól do šatny Nory neprobudil, naopak pouze nastartoval Slovince a ti začali favorita přehrávat. Poměr střel na branku ve druhé části vyzněl 10:2 pro Slovince. Jeglič s Razingarem ovšem ztroskotali na skvělém Haugenovi.

Ten se vyznamenal především krátce před druhou přestávkou, kdy betonem vykopl puk po zakončení osamoceného Kovačeviče. Odkrytou branku poté ještě přestřelil David Rodman.

Ve třetím dějství byla hra vyrovnaná, pojistku pro Nory mohl přidat Holtet, jenže zazvonil pouze na brankovou konstrukci. V 48. minutě ujeli Slovinci v oslabení ve dvou proti jednomu, jenže Razingar nezasáhl puk před prázdnou brankou.

Poté se vyznamenali oba gólmani. Bastiansen mohl litovat, že nedovršil hattrick. Minutu a půl před vypršením základní hrací doby neproměnil Hansen trestné střílení, ale nakonec si spravil chuť. Střelou do prázdné branky v čase 59:55 završil výsledek

Norsko - Slovinsko 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Bastiansen (K. A. Olimb, M. Olimb), 15. Bastiansen (M. Olimb, K. A. Olimb), 60. Hansen (Forsberg) - 20. Jeglič (Tičar). Rozhodčí: Baluška (SR), Kaval (USA) - Dahmén (Švéd.), Dehaen (Fr.). Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3832.

Norsko: Haugen - Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Sörvik, Solberg - Skröder, Hansen, Thoresen - K. A. Olimb, Bastiansen, M. Olimb - Holtet, Forsberg, Röymark - Spets, Ask, Roest - Martinsen. Trenér: Roy Johansen.

Slovinsko
: Kristan - Gregorc, Robar, Kranjc, Kovačevič, Tavželj, Pavlin, Pretnar - Jeglič, Tičar, Sabolič - D. Rodman, M. Rodman, Urbas - Razingar, Pajič, G. Kopitar - Pance, Mušič, Goličič. Trenér: Matjaž Kopitar.

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.