Slovensko - USA 3:2 v prodloužení. Dva body byly málo, vítězové na MS končí

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Hokejisté Slovenska nevybojovali potřebné tři body ve svém závěrečném vystoupení v základní skupině B na mistrovství světa s USA a turnaj pro ně přes výhru 3:2 v prodloužení končí. Právě Američané budou ve čtvrtečním čtvrtfinále soupeřem českého týmu. Slováci vedli, poté dokázali vyrovnat na 2:2, ale Daňův rozhodující zásah přišel až po 59 vteřinách prodloužení.

Daňův vítězný gól na postup nestačil

Při tříbodové ztrátě pátých Slováků na čtvrté Američany byly před utkáním karty rozdány jasně - jakýkoliv bodový zisk nechá ve hře zámořský výběr. Ten měl také v páté minutě první obrovskou šanci po zaváhání gólmana Júliuse Hudáčka. Ten za brankou rozehrál přímo na hůl soupeře, ale pak dokázal odvrátit jasný gól skokem plavmo do brankoviště, kde byla před Hinostrozou prázdná branka.

V 19. minutě to mohlo Američany hodně mrzet, neboť Jaroš po dlouhých 162 minutách a 13 vteřinách ukončil čekání svého týmu na šampionátu na vstřelený gól.

Ještě výrazně lépe mohlo být Slovákům ve 25. minutě, kdy Réway při přesilovce zakončoval bekhendem z dorážky do odkryté branky, jenže minul. Na druhé straně si záhy zahráli v početní výhodě Američané a pouhou vteřinu před návratem potrestaného Graňáka na led si osamocený Nelson poradil při obtížné dorážce a vyrovnal. Další přesilovky stavem nepohnuly.

Nástup do třetí třetiny vyšel výtečně Američanům. Foligno se dokázal zorientovat před Hudáčkovým brankovištěm a favorit otočil skóre na svou stranu. Jenže Slováci nerezignovali. Ve 49. minutě se po hákování Hanifina hodně zlobili na sudí, že po úniku Réwaye neměli možnost zahrávat trestné střílení.

Po skončení svého oslabení Američané dosáhli třetí trefy, tu však rozhodčí neuznali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Hudáček pak skvěle vychytal Matthewse a na druhé straně dokázal vyrovnat Skalický. Daňo a Lušňák však další možnosti nevyužili a gólem neskončila ani jejeich power play. Gól Daňa v prodloužení tak byl jen malou náplastí.

USA - Slovensko 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Nelson (Warsofsky, Vatrano), 43. Foligno (Larkin) - 19. Jaroš (Viedenský), 53. Skalický (Marcinko, Graňák), 61. Daňo (Švarný, Meszároš). Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Sidorenko (Běl.) - Lazarev (Rus.), Suominen (Fin). Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. Diváci: 5080.

USA: Kinkaid - Wideman, Hanifin, Murphy, McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini - Larkin, Matthews, Foligno - Hinostroza, Nelson, Vatrano - Motte, Compher, Connor - Maroon, Hendricks, Fasching - Wood. Trenér: John Hynes.
Slovensko: J. Hudáček - Sekera, Marinčin, Švarný, Meszároš, Mikuš, Graňák, Jaroš - Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Réway, Lušňák, Bakoš - Dravecký, Marcinko, Skalický - Cehlárik, Daňo, Bartánus. Trenér: Zdeno Cíger.

Hosté: 18:39. Jaroš, 52:14. Skalický, 60:59. Daňo

Domácí: Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy (A), McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini – Foligno (A), Matthews, Larkin – Hinostroza, Nelson, Vatrano – Motte, Compher, Connor – Fasching, Hendricks (C), Wood – Maroon

Hosté: J. Hudáček (Konrád) – Marinčin, Sekera (C), Meszároš, Švarný, Graňák (A), Mikuš, Jaroš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Bakoš, Lušňák, Réway (A) – Dravecký, Marcinko, Skalický – Cehlárik, Daňo, Bartánus

Jeřábek (CZE), Sidorenko (BLR) – Lazarev (RUS), Suominen (FIN)

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.