Kontumace? Je to naše chyba, zní z Kladna | iSport.cz
3. listopadu 2010 • 20:20

Kontumace? Je to naše chyba, zní z Kladna

Autor: ČTK
Kladno na kontumacích vydělá
TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trest za neoprávněný start Jindřicha Kotrly přijímá výkonný ředitel hokejistů Kladna Milan Volf jako fakt, který vyplývá z platných regulí. Přiznává, že chyba se stala na straně klubu.Vagnerplastu by tak mělo být zkontumováno šest zápasů a přijde o šest bodů.

"Prostě se to stalo. Paní sekretářka, která to má u nás na starosti, zapomněla u Jindry Kotrly odeslat Prohlášení klubů o postoupení hráčské smlouvy na APK. Když to zjistila, probrečela dva dny, nikdy se jí nic takové za dlouhá léta nestalo. My jsme si to měli zkontrolovat. Už jsme si si to nastavili v počítači, abychom věděli, kdy přesně dokumenty odesíláme," řekl ČTK Volf."Jde o administrativní chybu, trest vyplývá z pravidel. My ho musíme přijmout, i když bychom samozřejmě byli rádi, kdybychom měli body, které hráči uhráli na ledě."Kladno z klubů, které postihne kontumace, dopadne nejlépe, protože Kotrla odehrál jen šest utkání neoprávněně a klub v nich získal šest bodů.

Má tak mít na kontě sedm a posune se z posledního místa o pět bodů před Mladou Boleslav a jen dva za Plzeň. V dosud platné tabulce Kladno ztrácelo po devíti bodech na dvanáctou Slavii a třináctou Spartu.Mladá Boleslav má přijít o 22 ze 24 bodů a Plzeň o 19 z 28 bodů. "Je mi líto (sportovního manažera Mladé Boleslavi) Milana Hniličky a (generálního manažera a kapitána Plzně) Martina Straky. V postatě je to taková blbovina. Není to tak, že by někdo chtěl podvádět. Ale především v Mladé Boleslavi aby se z toho zbláznili. Plzeň se podle mého názoru i přesto do play off dostane," doplnil Volf.

V Plzni tvrdí, že ředitel extraligy Stanislav Šulc neměl hráče potvrdit na soupisce, když neměli registrace v pořádku. Volf si to nemyslí. "Já můžu říct na konto pana Šulce, že z něj vyzařuje, že pravidla zná a je čestný člověk, který podle pravidel striktně postupuje," podotkl výkonný ředitel Kladna s tím, že přes právního zástupce řešit aféru nebude.

"My přijímáme, že jsme udělali chybu. Pokud se něco bude měnit a body nám zůstanou, tak budeme jedině rádi. Takhle máme na týmy od jedenáctého místa velký odstup," dodal Volf.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

12. kolo
Články odjinud


Články odjinud