Plzeň a Boleslav: Proti kontumaci se budeme bránit | iSport.cz
3. listopadu 2010 • 19:10

Plzeň a Boleslav: Proti kontumaci se budeme bránit

Autor: zej
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO -V edení extraligových hokejových klubů Plzně a Mladé Boleslavi se bouří proti tomu, že by měly být kontumovány jejich zápasy s ohledem na neoprávněný start hráčů. V dresu Plzně se kvůli chybě při jejich registraci objevili brankář Petr Přikryla a obránce Tomáše Frola, za Mladou Boleslav hráli přes stejnou chybu Tomáš Divíšek a Jiří Marušák.Oba kluby se dohodly na společném postupu.

Na chyby při registraci se přišlo při vyřizování hostování Přikryla do prvoligových Litoměřic. Při další kontrole byly zjištěny nesrovnalosti také u Jindřicha Kotrly z Kladna a dvojici Marušák, Divíšek.

Podle ředitele extraligy Stanislava jde o neoprávněný start a nemůže následovat jiný postih než kontumace zápasů, v nichž tito hráči nastoupili. Plzeň přijde o 19 ze svých 28 bodů, Kladno o šest z 13 a nejhůře dopadne Mladá Boleslav, které přijde o 22 bodů z 24 a propadne se na poslední místo o pět bodů za Kladno a o sedm za Plzeň.

Právní zástupce Plzně Tomáš Tesař však tvrdí, že z řádů vyplývá jen to, že k extraligovému utkání může nastoupit pouze hráč, který má smlouvu řádně zaregistrovanou a který je napsán na soupisku."V případě hráčů Přikryla a Frola oba dva mají Hráčskou smlouvu řádně zaregistrovanou, podepsanou ředitelem extraligy panem Šulcem a navíc oba byli od začátku extraligy zapsáni na soupisce HC Plzeň 1929, která je rovněž potvrzena ředitelem extraligy panem Šulcem," uvedl Tesař v tiskové zprávě na oficiálních stránkách plzeňského klubu.

Podle něj je otázkou, proč ředitel extraligy na hráčské smlouvě i na soupisce potvrdil, že Přikryl a Frolo jsou registrovanými hráči HC Plzeň 1929. "Nyní konstatuje, že start těchto dvou hráčů za HC Plzeň 1929 je neoprávněný," diví se Tesař.

"Tato situace je nanejvýš podivná, neboť veškeré právní předpisy ČSLH a APK nestanovují, která listina má vyšší právní sílu. Zdali doložka registrace uváděná přímo na hráčské smlouvě, nebo soupiska potvrzená ředitelem extraligy, nebo Prohlášení klubů o postoupení hráčské smlouvy.

"Nejvyšší soutěž totiž řídí Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, ale registrace se dělá na Českém svazu ledního hokeje.

"Sám pak Šulc tvrdí, že nejdůležitější listinou je soupiska jím potvrzená, neboť nahrazuje registrační průkazy a rozhodčí před utkáním kontrolují "oprávněnost" startu všech hráčů. Skutečnost, že rozhodčí umožnili start našich dvou hráčů ve všech kolech extraligy, jasně potvrzuje, že jejich start byl oprávněný. Pokud by hráči nebyli zaregistrováni a uvedeni na soupisce potvrzené šéfem extraligy, rozhodčí by jim neumožnili nastoupit do utkání," navázal Tesař.Plzeň už přišla v sezoně o bod za porážku 3:4 po samostatných nájezdech v 9. kole na ledě Kladna. Nastoupil za ni totiž Petr Sýkora, pro nějž to bylo druhé utkání jako volného hráče bez smlouvy, zatímco mohl takto hrát jen v jednom zápase.

"Právě nedávný případ Petra Sýkory jasně vypovídá o tom, co je tzv. neoprávněným startem, neboť tento hráč neměl Hráčskou smlouvu zaregistrovanou APK a potvrzenou panem Šulcem," uvedl Tesař.

Podle něj navíc není jediným řešením kontumace. "Článek 410 Soutěžního řádu hovoří i o jiném řešení nastalé situace, například ponechání výsledku dosaženého na hřišti či nařízení nového utkání atd.," připojil Tesař.

"Je s podivem, že pan Šulc hovoří naprosto kategoricky jako ředitel APK o neoprávněnosti startu hráče, když jeho příslušnost k určitému klubu sám stvrdil na smlouvě i na soupisce. Je s podivem, že pan Šulc si zosobňuje právo interpretovat Soutěžní řád ČSLH a trestat kontumací dle tohoto předpisu, když článek 102 tohoto řádu výslovně stanoví, že výklad soutěžního a disciplinárního řádu provádí výhradně výkonný výbor ČSLH.

"Doplnil, že případné kontumace mohou soutěž znehodnotit. "Zásah, který pan ředitel Šulc zamýšlí učinit do extraligy, nemá v historii naší nejvyšší hokejové soutěže obdoby. Následky na klubech, sponzorech a především důvěra veřejnosti budou patrně dlouhodobě a citelně poškozeny. Věřme, že svazové právní normy budou dotčenými orgány interpretovány citlivě, se zřetelem k tomu, že nedbalost administrativního charakteru žádným způsobem nezasáhla do řádného chodu extraligy," dodal Tesař.

Naštvaný je i kapitán a generální manažer Plzně Martin Straka. "Je v tom prostě bordel. Nejvíce mě štve, že pan Šulc nám říkal, že do pátku to nebude zveřejňovat a počká se, než se všechno zkontroluje. A pustí to ven chvíli před zápasem, když navíc není jasno, kdo všechno má potíže? To nechápu," řekl deníku Sport Straka po úterní výhře jeho týmu v Litvínově 3:0.


Při problému s Přikrylem poukázal Straka na to, že zřejmě nepůjde o jediný případ. "Panu Šulcovi jsem říkal, že tam mají v tom systému bordel a že takových týmů je víc. A že jakožto majitel Plzně chci, aby mi vyjel i ostatní kluby. No a namátkou jsme hned natrefili na dva další hráče z této sezony," prohlásil Straka.

"Nebo i na Divocha (Tomáše Divíška), který sice minulou sezonu dohrával v Brně, ale v tom počítači pořád měl uvedené Pardubice! Tak jestli chtějí takhle dodržovat řády, tak by měl dodatečně dostat zlatou medaili za titul s Pardubicemi, ne? Nebýt nás, vůbec nikdo by to nekontroval," zlobí se Straka.

Divíškova registrace v minulé sezoně v Brně byla u Šulce v pořádku.Takový systém registrací jej štve. "Argument pana Šulce byl, že nemůže všechno kontrolovat a není kontrolní orgán. Ale celkově mě ten systém štve. On odsouhlasí soupisku, máme podepsanou smlouvu, kterou jsme mu dodali. Všechno. Jasně, on nám vysvětlil, že ještě něco chybělo, udělali jsme chybu, to beru. Ale celkově mi vadí, že je v tom hroznej bordel," doplnil Straka.

"Kdybychom neposílali Přikryla na hostování, tak na to nikdo nepřijde? A proč o tom mluví, když dohoda zněla jinak? Jak mu teď můžeme věřit? Jak víme, že tam teď ještě něco s tím nedělá? Sám pan Šulc najednou zjistil, že to asi nebude žádná sranda, když jsme chtěli, aby to zkontroloval," dodal Straka.

Šulc se však brání, že nešlo problém tajit. "Učinil jsem prohlášení, protože to situace vyžadovala. Sice jsme se s vedením Plzně domluvili, že počkáme do pátku, ale v úterý během dne mi začali volat různí lidé s konkrétními dotazy o tomto problému. Nebylo možné se několik dalších dní tvářit jako by nic, také proto jsme problém zveřejnili. Je mi líto, že to tak popudilo plzeňského generálního manažera," řekl serveru hokej.cz Šulc.

Vedení Plzeně i Mladé Boleslavi je připraveno podle Tesaře se v případě kontumací bránit. "Samozřejmě že se budeme bránit. Myslíme si, že to otřáslo důvěrou nejen v tyto dva kluby, ale v celou extraligu. Budeme se bránit opravným prostředkem v rámci APK nebo svazu a samozřejmě žalobou k soudu, případně předběžným opatřením," uvedl Tesař v České televizi.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji do 20 let (26. prosince 2019 - 5. ledna 2020, Ostrava a Třinec)

Kompletní informace Program Vstupenky

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud