Kauza kontumací: Kluby předložily své argumenty | iSport.cz
12. listopadu 2010 • 21:42

Kauza kontumací: Kluby předložily své argumenty

Autor: ČTK
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat  LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat
SESTŘIH LM: Salzburk - Liverpool 0:2. Naděje na senzaci vydržela poločas SESTŘIH LM: Salzburk - Liverpool 0:2. Naděje na senzaci vydržela poločas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zástupci extraligové Plzně a Mladé Boleslavi dnes vpodvečer předali řediteli nejvyšší domácí hokejové soutěže Stanislavu Šulcovi písemné podklady, v kterých argumentují, proč by jejich kluby neměly být potrestány za neoprávněný start neregistrovaných hráčů.Šulc následně připustil, že první verdikt v ostře sledované kauze by nemusel padnout začátkem příštího týdne, jak se obecně předpokládá. Informoval o tom server lidovky.cz.V úterý bude o následcích startů pětice hráčů, mezi kterými je i zástupce Kladna, v extraligových zápasech bez platné svazové registrace jednat na svém mimořádném zasedání Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH), která soutěž řídí. Podle reglementu extraligy ale musí rozhodnutí učinit Šulc.

Ředitel extraligy však připustil, že v úterý rozhodnout nemusí. Do pondělí jsou Plzeň a Mladá Boleslav, které na rozdíl od Kladna s hrozící kontumací nesouhlasí, "chráněny" desetidenní ochrannou lhůtou pro předložení svých argumentů.

Fanoušci vyjadřují sympatie potrestaným klubům
Fanoušci vyjadřují sympatie potrestaným klubům


"Jestli rozhodnu už v úterý, to zatím není vůbec jasné. Celá ta věc se po dnešku může protáhnout," řekl Šulc, který plánuje předložené materiály přes víkend prostudovat.

Předložil je i právníkům APK LH. "Teď bych o tom nerad mluvil, to je na posouzení právníků. Moje stanovisko se zatím nemění," uvedl Šulc, který se několikrát vyjádřil, že jediné řešení, které přichází v úvahu, je kontumace všech zápasů, do kterých pět hráčů zasáhlo.

Témata:  sport, hokej, extraliga, šulc
 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji do 20 let (26. prosince 2019 - 5. ledna 2020, Ostrava a Třinec)

Kompletní informace Program Vstupenky

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud