1000 KOL EXTRALIGY: Tři góly, tři minuty. Tak málo stačilo Hruškovi

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

14. UDÁLOST | Tenhle počin patří v hokejové extralize k těm, které nejspíš hned tak někdo nepřekoná. Slávistický útočník David Hruška třemi góly řídil ve třetí třetině obrat v utkání s Kladnem, v němž ještě ve 48. minutě Pražané prohrávali 1:3. Na hattrick mu stačilo 3 minuty a devět sekund a o 8 vteřin pokořil rekord plzeňského střelce Miroslava Macha.

Během kariéry Hruška zaznamenal celkem čtyři třígólové večery, ten nejrychlejší zvládl ve 43. kole sezony 2003/04. Jako obhájce titulu došla tehdy jeho Slavia až do finále, kde ale podlehla Zlínu. Pražanům se totiž nepodařilo zvítězit ve zbrusu nové O2 Areně, předčasně otevřené právě pro finálovou sérii.

Sokolovský rodák působí v současné době kádru chomutovských Pirátů. V sezónách 2001/2002 a 2008/2009 se stal nejlepší střelcem se 31 brankami po základní části.

Extraligovým rekordmanem v počtu tříbrankových utkání zůstává někdejší kladenský kanonýr Martin Procházka, který jich nastřádal osm, poslední v sezoně 2007/08 právě proti Slavii.

Zítra: První zámořský hráč v extralize