15. února 2015 • 19:47

Zakletá branka! Rozhodčí u ní znovu sebrali Vítkovicím gól

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Regulérní gól, který ze zápisu vymazali až sudí. Vítkovická branka před sektorem hostů je zřejmě zakletá. Stejně jako v 7. kole proti Liberci (2:3) do ní sice Ostravané skórovali, ale rozhodčí Šír s Lacinou gól neuznali. I tak Ostravané nakonec trápící se Olomouc porazili 3:1.

Hosté: 21:27. Laš

Domácí: Dolejš (Šindelář) – Kovář, Stehlík, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Strapáč, Burger, Němec – Vandas, Húževka, Kucsera

Hosté: Trvaj (Vošvrda) – Majeský, Staněk, Vyrůbalík, Jaroměřský, Škůrek, Ondrušek, Rašner – Marosz, Patera,Cibák – Zuzin, Herman, Laš – Rachůnek, Knotek, Buc – Matai, Řípa, Dlouhý

Šír, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan

ČEZ aréna Ostrava

5 029 diváků

V úvodu sezony se v duelu Vítkovic s Libercem rozhodčí Mrkva upísknul. Přestože byl puk ve skrumáži před střílejícím Erikem Němcem volný, hru zastavil. Myslel si, že Lašák má puk pod lapačkou. Neměl.

Brankářská lapačka znovu hrála klíčovou roli. Tentokrát byla od olomouckého brankáře Jiřího Trvaje. Vítkovický útočník Roman Szturc v 6. minutě střílel, Trvaj puk vyrazil a snažil se jej najít. Přijíždějící Olesz, mimochodem Trvajův soused a velmi dobrý známý, mu puk vyškrábnul ještě dřív, než jej stačil gólman přikrýt. Hlinka pak sice puk dopravil do brány, ale rozhodčí avizovali Oleszův faul. Sekání.

MOMENT: Neuznaný gól Vítkovic

„Podle mého názoru neměl puk pod kontrolou,“ komentoval situaci Olesz. „Ale rozhodčí byl blízko, tak to byl faul…“

Pocitem křivdy se Olesz svázat nenechal. Dál bojoval, znovu patřil k nejlepším hráčům na ledě. A ve 27. minutě si také připsal vítězný gól na 2:1. Společně s obráncem Richardem Stehlíkem se utrhnul do přečíslení a umístěnou ranou překonal Trvaje.

„Jsem rád, že mi Rosťa nepřihrával a dal gól,“ usmíval se obránce Stehlík. „Byla to hodně důležitá akce zápasu.“

SESTŘIH: 47. kolo extraligy, Vítkovice - Olomouc 3:1