Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 24. května 2021
Do Tipsport extraligy se ze zámoří vrací mladý reprezentant! Jak již dříve informoval iSport.cz, hokejový útočník David Kaše, jenž bojoval o místo ve Philadelphii, se dohodl na smlouvě se Spartou. Pražané po dotažení jednání oficiálně představili čtyřiadvacetiletého rodáka z Kadaně jako novou posilu v pondělí. „David je tvořivý a velice chytrý hráč. Má zkušenosti ze zámoří i české extraligy, ve které byl v uplynulé sezoně hodně vidět. Věříme, že svým stylem hry skvěle zapadne do našeho týmu,“ řekl Petr Ton, sportovní ředitel pro klubový web.
Zprávy ze dne 20. května 2021
Hokejový útočník David Tomášek opouští Spartu a bude nově působit v KHL. Pětadvacetiletý reprezentant se domluvil na spolupráci s Chabarovskem. „S Davidem se rozcházíme v dobrém, ve smlouvě měl výstupní klauzuli, kterou využil. Jeho odchod nás mrzí, ale přejeme mu hodně štěstí v jeho další štaci a doufáme, že se ve Spartě znovu potkáme,“ uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka na webu Pražanů.
Zprávy ze dne 18. května 2021
Litvínov posílí obránci Matěj Stříteský a Daniel Kolář. Oba hráči již v minulosti dres severočeského klubu oblékali a nyní podepsali roční smlouvy s opcí. „Matěj je obránce, který umí podpořit útok a poslední roky v extralize dokazoval své kvality. Navíc dobře zná litvínovské prostředí ze svého předchozího působení. Dana jsme měli možnost vidět v našem dresu v minulé sezoně a splnil naše očekávání. Je to důrazný hráč s dobrými fyzickými parametry,“ uvedl generální ředitel Vervy Pavel Hynek.
Zprávy ze dne 11. května 2021
Do Sparty se vrací útočník Filip Chlapík! Mladý útočník, který v pražském celku načal uplynulou sezonu, podepsal dvouletý kontrakt. „Od začátku našeho působení ve Spartě říkáme, že chceme dávat příležitost našim odchovancům. Filip Chlapík je další z nich. Stále je to velice mladý hráč, který má za sebou zkušenosti ze zámoří i evropských lig," říká sportovní manažer Jaroslav Hlinka. Chlapík v minulém ročníku za Spartu naskočil třikrát, pak se přesunul do zámoří, ale po dalších třech startech (1 v NHL, 2 v AHL) putoval do Finska. Po obránci Ondřeji Miklišovi a útočníkovi Zdeňku Doležalovi jde o třetí posilu vítěze základní části.
Zprávy ze dne 10. května 2021
Vedení Litvínova se před novou sezonou podařilo ulovit zajímavou posilu. Z Mladé Boleslavi se pod Krušné hory stěhuje obránce Marek Hrbas. Osmadvacetiletý zadák se zkušenostmi z KHL podepsal s Vervou roční kontrakt. V Tipsport extralize již oblékal dres Sparty či Vítkovic, poslední dva ročníky strávil ve městě automobilů. „Jsme rádi, že jsme získali do našich řad zkušeného obránce, který už má něco za sebou. Je to hráč, který je zodpovědný směrem dozadu, má dobrou přihrávku a umí dobře podporovat útok. Věřím, že bude zapadat do našeho systému. Očekáváme, že nahradí hráče, kteří odešli a zaplní místa, která jsou momentálně volná,“ řekl trenér Vladimír Országh pro klubový web.
Zprávy ze dne 7. května 2021
Jak už se avizovalo, tak se i stalo. Vladimír Sobotka se dohodl na nové tříleté smlouvě se Spartou. „Jeho udržení pro nás bylo jednou z posezonních priorit. Jeho všestrannost a zkušenost byla na výkonech týmu citelně znát. Jsme moc rádi, že se rozhodl pokračovat v našem klubu,“ uvedl sportovní ředitel Petr Ton pro klubový web. Do Sparty přišel Sobotka v polovině listopadu, včetně play off zasáhl do 47 zápasů a zapsal 37 bodů (9+28). „Jsem rád, že mohu být součástí takového týmu. I v příští sezoně budeme silní,“ dodal sám 33letý útočník, který má za sebou více než 500 startů v NHL.
Zprávy ze dne 4. května 2021
Kromě Viktora Hübla v Litvínově pokračuje i jeho parťák František Lukeš. Dohodl se na nové roční smlouvě, přidá tak šestnáctý ročník v žluto-černém dresu. Klub jeho setrvání oznámil vtipným videem parodujícím film Vesničko má, středisková.
První zahraniční angažmá čeká Jana Ščotku. Brzy 25letý bek, který uplynulé 3 sezony strávil v dresu Litvínova, se na dva roky upsal finskému týmu JYP Jyväskylä.
Zprávy ze dne 3. května 2021
PŘÍCHOD – Verva doplňuje realizační tým. Druhým asistentem trenéra Vladimíra Országha se stal Martin Tvrzník, dosavadní trenér juniorského týmu, který nadále povede. „Martin už v uplynulé sezoně úzce spolupracoval s trenéry A týmu a tento krok je zoficiálněním jeho pozice v trenérském týmu. Je to další prohloubení spolupráce mezi A týmem a mládeží,“ řekl ke změně generální ředitel Pavel Hynek pro klubový web. Na pozici kustoda pak do Litvínova přichází Roman Lauko. Otec útočníka Jakuba z organizace Bostonu dlouhé roky pracoval v Chomutově.
Zprávy ze dne 1. května 2021
ODCHOD – Zkušený útočník Jakub Petružálek už nebude pokračovat v Litvínově. Vedení klubu na svého odchovance neuplatnilo opci. „Chtěli bychom Jakubovi poděkovat za odvedené služby v našem dresu a přejeme mu hodně štěstí v další životní etapě,“ uvedl generální ředitel Pavel Hynek pro klubový web. Petružálek v dresu Vervy slavil titul v roce 2015, na severu Čech odehrál i poslední tři sezony. V té poslední ale nastoupil jen do 15 zápasů, ve kterých nevstřelil ani jeden gól (0+2). Najde si dvojnásobný účastník mistrovství světa jiné angažmá v Tipsport extralize?
Do představování nových posil se již dal také Litvínov. Verva od nové sezony bude spoléhat na dvojici slovenských útočníků Andreje Kudrnu a Matúše Sukeľa. K bývalým sparťanům se přidává také zkušený forvard Petr Straka, jenž přichází z Plzně. Všichni tři hokejisté podepsali pod Krušnými horami víceleté kontrakty. „Jsou to hráči, kteří umí hrát výborně do obrany i do útoku. Očekáváme od nich, že přispějí ke zvýšení produktivity týmu. Myslím si, že to jsou hráči, kteří splňují naše požadavky,“ řekl Pavel Hynek, generální ředitel Litvínova pro klubový web.