Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 24. května 2021
Kometu Brno posílí obránce české reprezentace Vojtěch Mozík. O hráče, který v uplynulé sezoně nastupoval v KHL za Kunlun, měla zájem i Mladá Boleslav. Brněnský klub přivedl také útočníka Andreje Kollára, 21letého slovenského reprezentanta, který přichází z Nitry.
Zprávy ze dne 11. května 2021
Do branky Matej Tomek (naposledy finské kluby SaiPa Laappenranta a KalPa Kuopio), v obraně Vladimír Roth (Lausanne) a v útoku potvrzen Marcel Haščák (Poprad). To jsou tři nová jména pro brněnskou Kometu. Další posily? Podle informací iSport.cz má následovat další slovenský centr Andrej Kollár (21), velký talent z Nitry. „Trh nadále monitorujeme,“ uvedl kouč Jiří Kalous. Není vyloučen ani příchod nějakého borce z nižší zámořské soutěže. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 10. května 2021
Vedení Komety představilo další tři posily před novou sezonou! Do Brna přichází slovenský brankář Matej Tomek z finské Lappeenranty, který má nahradit na postu jedničky Karla Vejmelku, jenž podepsal v Arizoně. Defenzivu klubu bosse Libora Zábranského vyztuží někdejší Ocelář Vladimír Roth, který minulou sezonu dohrál ve švýcarském Lausanne. Ze Slovenska se po povedeném angažmá v Popradu vrací zkušený útočník Marcel Haščák, vítěz dvou extraligových titulů z roku 2017 a 2018.
Zprávy ze dne 7. května 2021
Po odchodu brankáře Karla Vejmelky do Arizony, musí vedení Komety Brno najít před další sezonou novou jedničku. Kdo by měl přicházet v úvahu? Trenér Jiří Kalous se podle informací idnes.cz velmi zajímal o služby reprezentačního gólmana Dominika Furcha, ten ale podle všeho zůstane v KHL, kde má vyměnit Minsk za Nižněkamsk. Tým bosse Libora Zábranského údajně dále oťukává zkušeného Slováka Júliuse Hudáčka, který dosud chytal za Spartak Moskva a jeho krajana Mateje Tomka z finské SaiPy. Ve hře se však objevilo ještě jedno zajímavé jméno - Kanaďan Jared Coreau. Bývalý brankář Detroitu strávil minulý ročník v dresu Bratislava Capitals.
Zprávy ze dne 5. května 2021
Brankář Karel Vejmelka podepsal roční smlouvu s celkem zámořské NHL Arizona Coyotes. Podle webu CapFriendly, který o tom informoval, si čtyřiadvacetiletý gólman Komety Brno může v případě působení v hlavním týmu vydělat 842.500 dolarů. Arizona dohodu zatím oficiálně nepotvrdila. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 4. května 2021
Kometa se loučí s osmnáctiletým obráncem Stanislavem Svozilem, na soupisce extraligového týmu už navzdory platné smlouvě nefiguruje. Nadaný teenager, který bude na červencovém draftu do NHL vysoko, plánuje od podzimu prorazit za mořem. „Všechny jeho kroky směřují do Ameriky,“ potvrdil Sportu hlavní kouč Jiří Kalous. Jak to bude s obranou a jaké posily dorazí ze Slovenska? Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 2. května 2021
Kapitán hokejistů Karlových Varů Václav Skuhravý ukončil kariéru. Dvaačtyřicetiletý centr sehrál v extralize za 21 sezon 1001 zápasů a v roce 2009 získal s Energií mistrovský titul. Odchovanec Kladna působil v extralize také v barvách mateřského klubu a Litvínova. V roce 2008 se představil také na mistrovství světa v Kanadě. „Venca? Je to pro mě unikátní hráč, výborný člověk a osobnost, která se naprosto nesmazatelně zapsala do historie našeho klubu. Nebojím se ho přirovnat už teď k legendárním hráčům, jakými byli Jiří Feureisl, Václav Šinágl, Josef Koller, Václav Freiberg, Franta Potužák nebo Josef Martinovský,“ řekl majitel karlovarské Energie Karel Holoubek na klubovém webu.
PŘÍCHOD - Hokejový obránce Ondřej Dlapa se v extralize stěhuje z Mladé Boleslavi do Karlových Varů. Devětadvacetiletý odchovanec Komety Brno podepsal s Energií tříletou smlouvu. „Ondřej Dlapa je hráč, kterého jsem trénoval v Brně a jsem přesvědčený, že je brán na pozici prvního obránce do oslabení. Bude vytěžovaný v těch důležitých chvílích na konci třetin, kdy je potřeba nedostat gól. Jeho výška a silové předpoklady nám tu splňují typ hráče, který nám chyběl,“ řekl klubovému webu sportovní manažer a hlavní trenér Karlových Varů Martin Pešout.
Zprávy ze dne 1. května 2021
Vedení Karlových Varů představilo na úvod přestupového období již čtvrtou posilu. Dres Energie bude od nynějška oblékat útočník Patrik Miškář. Pětadvacetiletý centr, který se v lázeňském města upsal na rok s možností opce, zažil v prvoligových Litoměřicích skvělou sezonu. Se 47 kanadskými body (19+28) se stal druhým nejproduktivnějším hráčem základní části Chance ligy (hned za spoluhráčem Matějem Beranem). V play off během 12 zápasů nasbíral rodák z Hořic 17 bodů (7+10) a společně s Tomášem Plekancem, Janem Holým a Tomášem Čachotským se podělil o první místo v bodování. „Chtěl jsem udělat sezonu v Litoměřicích a ukázat na sebe v extralize. To se povedlo. Zájem byl z více klubů, ale největší, enormní, měly právě Karlovy Vary. To mě přimělo sem jít,“ prozradil bývalý hráč Hradce.
Již dříve avizované trio z Liberce se stěhuje do lázeňského města. Karlovy Vary posilují obranu před novou sezonou o nadané zadáky Tomáše Hanouska a Tomáše Havlína. Společně se stříbrnými medailisty z nedávno skončeného play off přichází také útočník Jiří Průžek. Všichni tři již bývalý Bílí Tygři podepsali smlouvu na příští sezonu, vedení Energie však na ně může uplatnit opci (dvouletou na Hanouska i Havlína a roční na Průžka).
S první várkou posil se již pochlubila i Kometa Brno. Jihomoravský klub pod vedením nového trenéra Jiřího Kalouse získal pro novou sezonu do obrany zkušeného slovenského zadáka Marka Ďalogu a mladíka Dalimila Mikysku, jenž se vrací z hostování v Karlových Varech. Útočné řady rozšíří donedávna liberecký rychlík Radovan Pavlík. Do Brna se po roce stráveném ve Vítkovicích a Plzni vrací dlouholetá opora týmu Martin Dočekal. Dres Komety znovu oblékne také kanadský útočník Alexandre Mallet, jenž poslední dvě sezony hrál u rivala z Vítkovic. Z hostování v Pardubicích se vrací odchovanec Luboš Horký. Novou smlouvu v mateřském klubu také podepsal zkušený forvard Tomáš Vincour. Tým bosse Libora Zábranského se naopak rozloučil s ostříleným křídlem Jakubem Valským.