6. ledna 2007 • 00:00

Slavia odčinila debakl z Kladna

Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

V předehrávce 39. kola hokejové extraligy se pražská Slavia oklepala z pátečního debaklu na Kladně a porazila Vítkovice po velkém boji 6:5.

V předehrávce 39. kola hokejové extraligy se pražská Slavia oklepala z pátečního debaklu na Kladně a porazila Vítkovice po velkém boji 6:5. Šest gólů padlo při přesilovkách, tahounem domácích byl zkušený útočník a kapitán Josef Beránek, který si připsal čtyři body za dvě branky a stejný počet finálních přihrávek. Zpočátku byli střelecky aktivnější hosté, ale jejich pokusy o zteč Svobodovy branky byly většinou z uctivé vzdálenosti a chyběla jim přesnost. Přišla však první přesilovka a Slavia vedla. Kolařík sice tvrdou ranou po ledě Pince ještě nepřekonal, ale Sup neměl s dorážkou nejmenší problém. Zanedlouho zvýšil nádhernou střelou zápěstím o horní tyčku Beránek a vypadalo to, že domácí pevně třímají otěže utkání ve svých rukách. Ale při přesilovce hostí zkusil Jasečko od modré spíše takové nahození po ledě na teč, Svoboda měl však zakrytý výhled a kotouč mu zapadl k pravé tyčce. Šanci na vyrovnání měl o minutku později Valchař, ale hodně tísněn na puk před Svobodou nedosáhl. Více než dvě minuty před první přestávkou tak do vývoje skóre promluvila opět Slavia. Beránek šikovně tečoval Hlavačkovu střelu od modré. Ve druhé části hry ubylo šancí a zajímavých momentů. Slavia se nikam netlačila a Vítkovice nenacházely recept na její obranu. Ke konci 26. minuty však dostali hosté výhodu přesilové hry, na její využití jim stačilo pouhých jedenáct vteřin. V polovině utkání se do zajímavé příležitosti prosmýkl Doležal, ale dostal se až příliš blízko Pincovi. Vzápětí však byli vykázáni na lavici hanby společně Šebesta s Chmelířem a na domácí čekala dvouminutová přesilovka pět na tři. V její první polovině nejprve skolil Pince tvrdou bombou Bednář, ale ještě než se stihl vítkovický gólman pořádně oklepat, slávisté přesilovku využili. Téměř na brankovou čáru předložil Hruškovi puk Beránek. Krátce po zahájení závěrečné třetin měly pro změnu Vítkovice více než minutu a půl dlouhou výhodu dvou hráčů v poli. Bohatě jim však stačilo pět vteřin. Z pozice obránce vrátil prvního ze slávistických hříšníků do hry nekompromisní ranou od modré Burger. Ve 44. minutě měl na holi vyrovnání Hubáček, z ideální pozice dobře vystřelil, ale Svoboda s obrovským štěstím odvrátil. Jenže uběhly pouhé tři minuty, Irgl si najel na přihrávku Krenželoka zpoza branky a znovu rozjásal hrstku ostravských fanoušků. Aktivita domácích přinesla své ovoce v 53. minutě, kdy se po dravém průniku Červenky prosadil dorážkou Vondrka a dal vedoucí gól. Gól jistoty pro domácí, který byl nakonec gólem vítězným, přidal v 58. minutě Hruška. Situaci zdramatizoval o více než půlminutku později krásným gólem Hubáček, ale k vyrovnání už hostům nepomohla ani minutová hra bez brankáře. Jiří Kalous (Slavia Praha): "Měli jsme utkání velmi solidně rozehrané. Vedli jsme o dvě branky, dostali se do vedení 4:2, ale ve třetí části jsme bohužel vlastní nedisciplinovaností zápas zdramatizovali. Naštěstí v závěru se k nám přiklonilo štěstí, strhli jsme to na svou stranu a zvítězili. Ale jak říkám, úplně zbytečně jsme si to zkomplikovali." Miroslav Fryčer (Vítkovice): "Svým způsobem se dá říct, že rozhodlo štěstí a náš nedůraz při posledních dvou gólech Slavie. Jinak však musím složit velký kompliment celému svému mužstvu. Každý ví, o co jde a kluci jdou za tím cílem, kterým je play off. Musím říct, že je velký rozdíl mezi přístupem hráče Sobotky, který nastoupil za domácí, a našeho hráče Káni ke své práci. Víc to rozebírat nebudu a ani nechci."