21. dubna 2017 • 14:22

V semifinále LM dojde na madridské derby, Juventus čeká Monako

Autor:
Obhájce trofeje fotbalisty Realu čeká v semifinále Ligy mistrů madridské derby s Atléticem, které porazili v loňském finále po penaltovém rozstřelu. Druhou dvojici tvoří Monako a Juventus Turín. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu.


První semifinálové zápasy se odehrají 2. a 3. května, odvety jsou na programu o týden později. Finále se uskuteční 3. června v Cardiffu.

Real usiluje o to, aby jako první celek v novodobé podobě Ligy mistrů obhájil trofej. V součtu s dřívějším PMEZ má "Bílý balet" na kontě rekordních jedenáct vítězství.

Real porazil Atlético také ve finále před třemi lety. Stejně jako vloni skončil zápas po 90 minutách nerozhodně a "Bílý balet" poté vyhrál 4:1 po prodloužení. Atlético proti městskému rivalovi neuspělo ani v semifinále v roce 1958 a předloni ve čtvrtfinále.

"S Atléticem se navzájem velmi dobře známe, potkáme se v Lize mistrů čtvrtou sezonu po sobě. Myslím, že tohle je nejtěžší možný los. Atlético je tým, který potrestá každou chybu a těžko se mu dávají góly," uvedl ředitel Realu Emilio Butragueňo.

V této sezoně ve španělské lize vyhrál Real na podzim na soupeřově půdě 3:0 a nedávný šlágr na San Bernabeu skončil 1:1. Atlético, které stále čeká na první triumf v Lize mistrů, bude mít nyní drobnou výhodu v tom, že odehraje odvetu doma.

"Naši fanoušci a hráči zažili dvě finálové porážky s Realem. To, že jsme se znovu dostali tak daleko, ukazuje, že jsme od té doby odvedli spoustu práce. A teď máme šanci to Realu oplatit," uvedl ředitel Atlética Clemente Villaverde.

Juventus ve čtvrtfinále vyřadil Barcelonu s celkovým skóre 3:0 a spolu s Realem zůstává jediným neporaženým celkem soutěže. Proti Monaku, které je mezi nejlepší čtyřkou poprvé od roku 2004, bude papírovým favoritem. Zvlášť když vedoucí tým italské ligy přes aktuálního lídra francouzské nejvyšší soutěže přešel v obou vzájemných soubojích ve vyřazovací fázi Ligy mistrů - v roce 1998 v semifinále a předloni ve čtvrtfinále.

"Vyřazení Barcelony byl skvělý výsledek, ale neviděl jsem, že by hráči po zápase nějak slavili. Zůstávají koncentrovaní a jejich cílem je pokusit se získat vítěznou trofej," řekl po losu viceprezident Juventusu s bývalý kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd.

"Monako je mladý tým, který hodně běhá, dává góly a nemá absolutně co ztratit. Jsou velmi nebezpeční. V semifinále není slabý soupeř, takže k postupu budeme muset hrát na absolutním maximu svých možností," dodal držitel Zlatého míče z roku 2003.

"Monako je silný tým s mnoha talentovanými hráči a jejich cesta soutěží je úžasná. Musíme si dát pozor," doplnil záložník Juventusu Sami Khedira.

Monako věří, že je na tom lépe než předloni, kdy "Staré dámě" ve čtvrtfinále podlehlo po výsledcích 0:1 venku a 0:0 doma. "Je jasné, že půjde o odplatu. Nepochybuji o tom, že jsme lepší než před dvěma lety," uvedl viceprezident Monaka Vadim Vasiljev.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze