17. února 2018 • 19:36

Hlasy po utkání fotbalové ligy Jihlava - Slavia

0
Hlasy po utkání 17. kola první fotbalové ligy Vysočina Jihlava - Slavia Praha (1:0):

Martin Svědík (trenér Jihlavy): "Myslím si, že to byl zápas dvou poločasů. Do zápasu jsme šli s cílem, abychom měli kompaktní obranu a zároveň vysunutý presink, získávat balóny a nebezpečně hrozit každou kolmou přihrávkou za obranu soupeře a každou šanci dohrát. Chtěli jsme také nalézt na soupeře, vytvořit na něj tlak, aby neměl rozehrávku. První poločas se nám to i dařilo. Slavie měla nějaké šance, ale branka vyplynula právě z naší dobré přechodové fáze, kdy jsme získali balón a dobrým zakončením jsme se dostali do vedení. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Slavie hodně zjednodušila hru a hrála to hodně přes strany, kdy nakopávala balóny na Škodu a pak na Necida. Z naší strany to bylo o pozornosti a koncentraci v šestnáctce a poctivě to dohrát. Kluci si sáhli na dno, podali maximální výkon."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Kromě jedné situace jsme si nevytvořili žádnou šanci. Stejně jako v Ostravě jsme z první šance soupeře inkasovali. Navíc to bylo ze situace, která nás trápí celou přípravu, a to, že nemáme nabraného podhrotového hráče soupeře při náběhu do vápna, který je sám a dává gól. To už se opakuje poněkolikáté. Jihlava do zápasu vstoupila dobře, dostala se do vedení, měla lepší pohyb. Šance, které jsme si v prvním poločase vytvořili, jsme nedokázali proměnit. Ve druhém poločase se zhoršilo počasí i terén. Na hřišti to byl boj, kdy bylo spousta nakopávaných míčů. Když jsme si vytvořili tlak, tak jsme z něj nedokázali vstřelit žádnou branku, a proto jsme v tom utkání neuspěli."