21. července 2018 • 21:55

Hlasy po utkání fotbalové ligy Sparta - Opava

Autor:
Hlasy po utkání 1. kola první fotbalové ligy Sparta Praha - SFC Opava (2:0):


Pavel Hapal (trenér Sparty): "Opava si zaslouží respekt, hrála velice odvážně hlavně v úvodu utkání a dařila se jí kombinace. Ale na druhou stranu nám v první půlce chyběl klid, rozvaha na míči a mohli jsme si vypracovat daleko víc šancí. Jednu stoprocentní jsme zahodili. Do druhé půle jsme šli trpělivěji, čekali jsme na svoji příležitost a ta přišla. Nakonec nás výsledek dotlačil k tomu jít na dva útočníky, protože čas utíkal a samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Věřil jsem až do konce utkání, že to zvládneme a vyhrajeme. Osobně si myslím, že všechna střídání nám vyšla a oživila hru. Po vedoucím gólu jsem si byl vnitřně tak nějak jistý, že zápas zvládneme do vítězného konce. Nakonec myslím, že jsme ani Opavu nepustili do nějaké gólovky. Výkon Kangy hodnotím dobře jako celého mužstva, ale samozřejmě jsme teprve po prvním utkání. Nervozitu jsem cítil, ale spíše z okolí, ne přímo v kabině."

Roman Skuhravý (trenér Opavy): "Sparta vyhrála zaslouženě z jednoho prostého důvodu, protože má daleko víc zkušeností než my. Co se týče nasazení a organizace hry, do nějaké 70. minuty to bylo v pořádku. Dnes byl problém v tom, že jsme si nedokázali při takovéhle atmosféře, na takovémhle stadionu odpočinout v naší silné kombinaci, kterou máme. V tomhle jsem viděl nováčkovskou daň. Neměli jsme dopředu takový drajv, jaký většinou máme. Když jsem myslel, že už nás ani Sparta nemá čím extrémně překvapit, dostali jsme takový gól, jaký jsme dostali. První věc na středu hřiště nevystoupit, nevytlačit prostor. Složité, ale na hráče se nezlobím. Jestli to šlo, nebo nešlo chytit, nevím, nikdy jsem v bráně nestál. Na Spartě v takovémhle kondičním rozpoložení, v kterém jsme už byli, to už pro nás bylo neřešitelné. Druhý gól druholigová chyba, která v druhé lize potrestaná není, tady ji soupeř potrestá, i když se štěstím. Zápas byl důležitý, abychom zjistili, o čem první liga je. Dostali jsme to z jedné vody načisto. Dělali jsme, co jsme mohli. Na body to nestačilo, ale jedeme dál."

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze