Cardiff zrušil kvůli Salově úmrtí tréninkový kemp na Tenerife | iSport.cz
11. února 2019 • 11:55

Cardiff zrušil kvůli Salově úmrtí tréninkový kemp na Tenerife

Autor: ČTK
Fotbalisté Cardiffu zrušili kvůli tragickému úmrtí argentinského útočníka Emiliana Saly tréninkový kemp na Kanárských ostrovech, který byl naplánován na tento týden. Další soutěžní zápas Cardiff odehraje až 22. února. Podle trenéra šestnáctého celku anglické ligy Neila Warnocka mají hráči i členové realizačního týmu raději zůstat s rodinami.


"Potom, co se přihodilo, radši zůstanu s dětmi a manželkou. Byly to dlouhé dva týdny, nikdy v životě jsem nic podobného nezažil. A to jsem už zažil ledasco," řekl Warnock. "Stejně by všichni mysleli na to, co se stalo. Rodina je důležitější než fotbal," dodal.

Osmadvacetiletý Sala zahynul před necelými třemi týdny na cestě z Nantes do Cardiffu, který ho koupil za rekordní klubovou částku 17 milionů eur. Malé letadlo s pilotem a se Salou na palubě se zřítilo nad La Manchem. Britská policie v pátek oznámila, že našla hráčovo tělo.

O víkendu uctil Salovu památku jeho bývalý klub Nantes, jehož hráči nastoupili v lize v černých dresech namísto tradiční žluté a se jmenovkou Sala na zádech. Cardiff mu zase věnoval sobotní výhru 2:1 nad Southamptonem.

Témata:  Anglie, Sala, fotbal, Sport, Cardiff
 
Články odjinud


Články odjinud