Bulls neuhlídali hvězdu z Černé Hory, Satoranský nasázel šest boů

Autor: ČTK, vmn
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Tomáš Satoranský dal šest bodů a přidal po čtyřech doskocích a asistencích, Chicago ale prohrálo páteční utkání NBA v Orlandu 119:123. Bulls nenašli recept především na hvězdu Magic Nikolu Vučeviče. Černohorský pivot nastřílel životních 43 bodů a k tomu doskočil 19 míčů.

Český reprezentační rozehrávač odehrál přes 21 minut, trefil dvě ze čtyř střel a obě šestky. Ve statistice plus minus byl s bilancí +19 dokonce nejlepším hráčem zápasu. Střelecky Chicago táhl Zach LaVine s 26 body a osmi asistencemi, 20 bodů přidal nováček Patrick Williams.

Bulls ve čtvrté čtvrtině dorovnali čtrnáctibodový deficit, koncovka ale patřila domácím. Svěřenci Billyho Donovana prohráli páté utkání z posledních šesti a soupeř, který vyhrál po čtyřech předchozích porážkách, je vystřídal v tabulce Východní konference na jedenáctém místě.

Hektický zápas prožil Kevin Durant z Brooklynu při domácí porážce 117:123 s Torontem. Hvězdný hráč z bezpečnostních důvodů nebyl k dispozici na začátku utkání, poté nastoupil z lavičky, ale ve třetí čtvrtině musel kvůli koronavirovému protokolu znovu odstoupit.

Durant, který v 867. zápase v kariéře poprvé plnil roli náhradníka, stihl za 19 minut hry zaznamenat osm bodů, šest doskoků a čtyři asistence. Do nezvyklé situace se dostal přesto, že měl za posledních 24 hodin tři negativní testy. Jenže krátce před rozskokem vyšlo najevo, že jeden z jeho odpoledních kontaktů byl pozitivní.

Tomáš Satoranský proti Orlandu

„Naprosto bizarní situace. Nemohl hrát, pak ano, pak zase ne... Nedává mi to smysl. Ale já rozhodnutí nedělám,“ řekl Joe Harris, nejlepší střelec Nets s 19 body. James Harden nasbíral 17 bodů a 12 asistencí. Vítěze táhl s 33 body a 11 doskoky Pascal Siakam, 30 bodů přidal veterán Kyle Lowry.

Nejlepší tým ligy Utah porazil 138:121 Charlotte a hosté si k tomu pomohli 26 trojkami. Nejvíc se na klubovém rekordu podílel autor sedmi tříbodových košů Bojan Bogdanovič, nejlepší střelec duelu s 31 body. Pět trojek a 30 bodů přidal Donovan Mitchell.

„Hráli na nás s malou sestavou a všechno přebírali, což nám vytvářelo volné pozice. A rozehrávači nás skvěle nacházeli. Všechno ale stejně vycházelo z dobré obrany,“ pochvaloval si Bogdanovič. Domácím Hornets nestačilo 34 bodů a osm asistencí LaMela Balla či 25 bodů a 10 doskoků Gordona Haywarda.

Třetí vítězství v řadě si připsalo Milwaukee, které v Clevelandu vyhrálo 123:105, Janis Adetokunbo zaznamenal 33 bodů a 12 doskoků. Los Angeles Clippers podlehli doma 115:119 Bostonu, za který Jayson Tatum nastřílel 34 bodů včetně pěti trojek. Domácím chyběl Paul George, lídrem byl Kawhi Leonard s 24 body a 11 doskoky.

NBA:

Brooklyn - Toronto 117:123, Charlotte - Utah 121:138, Cleveland - Milwaukee 105:123, Indiana - New Orleans 113:114, LA Clippers - Boston 115:119, Miami - Washington 122:95, Oklahoma City - Minnesota 103:106, Orlando - Chicago 123:119 (za hosty Satoranský 6 bodů, 4 doskoky a 4 asistence), Phoenix - Detroit 109:92.