Tour de France 2020 | Hvězdný Froome chce na Tour pátý titul, stáj podle spolujezdce měnit nebude | iSport.cz
22. června 2020 • 15:22

Hvězdný Froome chce na Tour pátý titul, stáj podle spolujezdce měnit nebude

Autor: ČTK, ros
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hvězdný britský cyklista Chris Froome by měl zůstat přinejmenším do Tour de France ve stáji Ineos. Po spekulacích z posledních týdnů to řekl svým týmovým parťákům. Uvedl to jeden z nich - nizozemský cyklista Dylan van Baarle.Pětatřicetiletý Froome prý stájovým kolegům řekl, že zůstává a Tour, na níž chce získat pátý titul, absolvuje v barvách Ineosu.

„Samozřejmě jsme se o tom bavili, protože toho jsou teď všude plné zprávy. Nám říkal, že zůstává a chce jet Tour jako závodník Ineosu. Takže předpokládám, že to tak bude a zůstane s námi,“ řekl nizozemskému deníku AD Van Baarle, který je momentálně spolu s Froomem a dalšími na přípravném kempu.

Elitní cyklista Chris Froome se po těžkém zranění vrací velmi rychle k závodění
Elitní cyklista Chris Froome se po těžkém zranění vrací velmi rychle k závodění

Froomeovi po sezoně končí smlouva. Čtyřnásobný vítěz Tour de France se ale údajně už nějakou dobu porozhlíží jinde. V Ineosu patří mezi jeho kolegy i vítězové Tour z předchozích dvou let Geraint Thomas a Kolumbijec Egan Bernal, Froome tak nemá pro letošní odložený ročník jistou pozici jasného týmového lídra.

Eminentní zájem a připravenou tříletou smlouvu, která by začala v srpnu, má mít izraelská stáj Start-Up Nation. „Netuším, co se děje v zákulisí, ale počítám, že zůstane. Bylo by to hodně zvláštní, kdyby měl jet na Tour proti nám. A nemyslím, že by se to mělo všechno odehrát tak rychle,“ doplnil Van Baarle.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud