Tour de France 2020 | Startovní listina, týmy, pořadí | iSport.cz
3. září 2020 • 09:00

Celkové pořadí a startovní listina 107. ročníku Tour de France

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivést do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od roku 2018 může každý tým nominovat na Tour de France osm cyklistů, místo původních devíti. Peloton Tour tedy na startu čítá 176 jmen v 22 týmech. Loni do cíle dorazilo 155 jezdců, jakého čísla se dočkáme v letošním, koronavirovými pravidly svázaném, ročníku Tour? Přinášíme kompletní startovní listinu, seznam týmů i průběžné pořadí 107. ročníku.



Konečné pořadí Tour

1. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) 87:20:05, 2. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -59, 3. Porte (Austr./Trek-Segafredo) -3:30, 4. Landa (Šp./Bahrajn-McLaren) -5:58, 5. Mas (Šp./Movistar) -6:07, 6. López (Kol./Astana) -6:47, 7. Dumoulin (Niz./Jumbo-Visma) -7:48, 8. Urán (Kol./EF) -8:02, 9. A. Yates (Brit./Mitchelton-Scott) -9:25, 10. Caruso (It./Bahrajn-McLaren) -14:10, ...67. Hirt -3:34:58, 109. Kreuziger -4:45:26.

Bodovací soutěž (zelený trikot): 1. Bennett 380, 2. Sagan 284, 3. Trentin (It./CCC) 260, ...122. Kreuziger 3.
Vrchařská soutěž (puntíkovaný trikot): 1. Pogačar 82, 2. Carapaz (Ekv./Ineos Grenadiers) 74, 3. Roglič 67.
Mladí jezdci (bílý trikot): 1. Pogačar 87:20:05, 2. Mas -6:07, 3. Madouas (Fr./Groupama-FDJ) -1:42:43.
Týmy: 1. Movistar 262:14:58, 2. Jumbo-Visma -18:31, 3. Bahrajn-McLaren -57:10.

Startovní listina Tour de France 2020

Ineos Grenadiers

St. č. Jméno
1 Egan Bernal (Kol.)
2 Andrey Amador (Kost.)
3 Richard Carapaz (Ekv.)
4 Jonathan Castroviejo (Šp.)
5 Michał Kwiatkowski (Pol.)
6 Luke Rowe (Brit.)
7 Pavel Sivakov (Rus.)
8 Dylan van Baarle (Niz.)

Team Jumbo-Visma

St. č. Jméno
11 Primož Roglič (Slovin.)
12 George Bennett (NZ)
13 Amund Grøndahl Jansen (Nor.)
14 Tom Dumoulin (Niz.)
15 Robert Gesink (Niz.)
16 Sepp Kuss (USA)
17 Tony Martin (Něm.)
18 Wout van Aert (Bel.)

Bora - hansgrohe

St. č. Jméno
21 Peter Sagan (Sloven.)
22 Emanuel Buchmann (Něm.)
23 Felix Großschartner (Rak.)
24 Lennard Kämna (Něm.)
25 Gregor Mühlberger (Rak.)
26 Daniel Oss (It.)
27 Lukas Pöstlberger (Rak.)
28 Maximilian Schachmann (Něm.)

AG2R La Mondiale

St. č. Jméno
31 Romain Bardet (Fr.)
32 Mikaël Cherel (Fr.)
33 Benoît Cosnefroy (Fr.)
34 Pierre Latour (Fr.)
35 Oliver Naesen (Bel.)
36 Nans Peters (Fr.)
37 Clément Venturini (Fr.)
38 Alexis Vuillermoz (Fr.)

Deceuninck - Quick Step

St. č. Jméno
41 Julian Alaphilippe (Fr.)
42 Kasper Asgreen (Dán.)
43 Sam Bennett (Ir.)
44 Rémi Cavagna (Fr.)
45 Tim Declercq (Bel.)
46 Dries Devenyns (Bel.)
47 Bob Jungels (Luc.)
48 Michael Mørkøv (Dán.)

Groupama - FDJ

St. č. Jméno
51 Thibaut Pinot (Fr.)
52 William Bonnet (Fr.)
53 David Gaudu (Fr.)
54 Stefan Küng (Švýc.)
55 Matthieu Ladagnous (Fr.)
56 Valentin Madouas (Fr.)
57 Rudy Molard (Fr.)
58 Sébastien Reichenbach (Švýc.)

Bahrain - McLaren

St. č. Jezdec
61 Mikel Landa (Šp.)
62 Pello Bilbao (Šp.)
63 Damiano Caruso (It.)
64 Sonny Colbrelli (It.)
65 Marco Haller (Rak.)
66 Matej Mohorič (Slovin.)
67 Wout Poels (Niz.)
68 Rafael Valls (Šp.)

EF Pro Cycling

St. č. Jméno
71 Rigoberto Urán (Kol.)
72 Alberto Bettiol (It.)
73 Hugh Carthy (Brit.)
74 Sergio Higuita (Kol.)
75 Jens Keukeleire (Bel.)
76 Daniel Felipe Martínez (Kol.)
77 Neilson Powless (USA)
78 Tejay van Garderen (USA)

Team Arkéa Samsic

St. č. Jméno
81 Nairo Quintana (Kol.)
82 Winner Anacona (Kol.)
83 Warren Barguil (Fr.)
84 Kévin Ledanois (Fr.)
85 Dayer Quintana (Kol.)
86 Diego Rosa (It.)
87 Clément Russo (Fr.)
88 Connor Swift (Brit.)

Movistar Team

St. č. Jméno
91 Alejandro Valverde (Šp.)
92 Dario Cataldo (It.)
93 Imanol Erviti (Šp.)
94 Enric Mas (Šp.)
95 Nelson Oliveira (Por.)
96 José Joaquín Rojas (Šp.)
97 Marc Soler (Šp.)
98 Carlos Verona (Šp.)

Trek - Segafredo

St. č. Jméno
101 Richie Porte (Austr.)
102 Niklas Eg (Dán.)
103 Kenny Elissonde (Fr.)
104 Bauke Mollema (Niz.)
105 Mads Pedersen (Dán.)
106 Toms Skujiņš (Lit.)
107 Jasper Stuyven (Bel.)
108 Edward Theuns (Bel.)

CCC Team

St. č. Jméno
111 Greg Van Avermaet (Bel.)
112 Alessandro De Marchi (It.)
113 Simon Geschke (Něm.)
114 Jan Hirt (ČR)
115 Jonas Koch (Něm.)
116 Michael Schär (Švýc.)
117 Matteo Trentin  (It.)
118 Ilnur Zakarin (Rus.)

Cofidis, Solutions Crédits

St. č. Jméno
121 Guillaume Martin (Fr.)
122 Simone Consonni (It.)
123 Nicolas Edet (Fr.)
124 Jesús Herrada (Šp.)
125 Christophe Laporte (Fr.)
126 Anthony Perez (Fr.)
127 Pierre-Luc Périchon (Fr.)
128 Elia Viviani (It.)

UAE-Team Emirates

St. č. Jméno
131 Tadej Pogačar (Slovin.)
132 Fabio Aru (It.)
133 David de la Cruz (Šp.)
134 Davide Formolo (It.)
135 Alexander Kristoff (Nor.)
136 Vegard Stake Laengen (Nor.)
137 Marco Marcato (It.)
138 Jan Polanc (Slovin.)

Astana Pro Team

St. č. Jméno
141 Miguel Ángel López (Šp.)
142 Omar Fraile (Šp.)
143 Hugo Houle (Kan.)
144 Gorka Izagirre (Šp.)
145 Ion Izagirre (Šp.)
146 Alexej Lutsenko (Kaz.)
147 Luis León Sánchez (Šp.)
148 Harold Tejada (Kol.)

Lotto Soudal

St. č. Jméno
151 Caleb Ewan (Austr.)
152 Steff Cras (Bel.)
153 Jasper De Buyst (Bel.)
154 Thomas De Gendt (Bel.)
155 John Degenkolb (Něm.)
156 Frederik Frison (Bel.)
157 Philippe Gilbert (Bel.)
158 Roger Kluge (Něm.)

Mitchelton-Scott

St. č. Jméno
161 Adam Yates (Brit.)
162 Jack Bauer (NZ)
163 Jack Bauer (NZ)
164 Esteban Chaves (Kol.)
165 Daryl Impey (JAR)
166 Christopher Juul-Jensen (Dán.)
167 Luka Mezgec (Slovin.)
168 Mikel Nieve (Šp.)

Israel Start-Up Nation

St. č. Jméno
171 Dan Martin (Ir.)
172 André Greipel (Něm.)
173 Ben Hermans (Bel.)
174 Hugo Hofstetter (Fr.)
175 Krists Neilands (Lit.)
176 Guy Niv (Iz.)
177 Nils Politt (Něm.)
178 Tom Van Asbroeck (Bel.)

Total Direct Energie

St. č. Jméno
181 Niccolò Bonifazio (It.)
182 Mathieu Burgaudeau (Fr.)
183 Lilian Calmejane (Fr.)
184 Jérôme Cousin (Fr.)
185 Fabien Grellier (Fr.)
186 Romain Sicard (Fr.)
187 Geoffrey Soupe (Fr.)
188 Anthony Turgis (Fr.)

NTT Pro Cycling

St. č. Jméno
191 Giacomo Nizzolo (It.)
192 Edvald Boasson Hagen (Nor.)
193 Ryan Gibbons (JAR)
194 Michael Gogl (Rak.)
195 Michael Valgren (Dán.)
196 Roman Kreuziger (ČR)
197 Domenico Pozzovivo (It.)
198 Max Walscheid (Něm.)

Team Sunweb

St. č. Jméno
201 Tiesj Benoot (Bel.)
202 Nikias Arndt (Něm.)
203 Cees Bol (Niz.)
204 Marc Hirschi (Švýc.)
205 Søren Kragh Andersen (Dán.)
206 Joris Nieuwenhuis (Niz.)
207 Casper Pedersen (Dán.)
208 Nicolas Roche (Ir.)

B&B Hotels-Vital Concept

St. č. Jméno
211 Pierre Rolland (Fr.)
212 Cyril Barthe (Fr.)
213 Maxime Chevalier (Fr.)
214 Bryan Coquard (Fr.)
215 Jens Debusschere (Bel.)
216 Cyril Gautier (Fr.)
217 Quentin Pacher (Fr.)
218 Kévin Reza (Fr.)

Kdo odstoupil z Tour de France 2020?

St. č. Jméno a tým Etapa
155 John Degenkolb (Něm./Lotto Soudal) 1. etapa
157 Philippe Gilnert (Bel./Lotto Soudal) 2. etapa
68 Rafael Valls (Šp./Bahrain - McLaren) 2. etapa
126 Anthony Perez (Fr./Cofidis) 3. etapa
191 Giacomo Nizzolo (It./NTT Pro Cycling) 8. etapa

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud