MS v cyklistice, kterého se vzdalo Švýcarsko, bude v italské Imole | iSport.cz
2. září 2020 • 14:23

MS v cyklistice, kterého se vzdalo Švýcarsko, bude v italské Imole

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Magnet Ondrášek, velkorysý Kolář a štafle zpátky ve hře
INSIDER: Ondrášek by se hodil Slavii, říká Vízek. Který sudí se "zbláznil"?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovství světa v silniční cyklistice bude 24. až 27. září hostit Imola a italský region Emilia-Romagna. Pořádání šampionátu se v srpnu vzdalo Švýcarsko, poté co tamní vláda zakázala kvůli pandemii koronaviru do konce září konání velkých akcí. Na slavném motoristickém okruhu v Imole bude start a cíl všech čtyř závodů.Mezinárodní cyklistická unie (UCI) program šampionátu v náhradním dějišti omezila na boje o medaile mužů a žen elite, kteří jsou už nyní v drtivé většině v Evropě. Závody v juniorských kategoriích a do 23 let se kvůli předpokládaným komplikacím s cestováním nepojedou.

Mistrovství světa zahájí ve čtvrtek 24. září časovka žen na 32 km, druhý den ji na stejném okruhu pojedou muži. V sobotu je v plánu závod žen s hromadným startem na 144 km a v neděli 27. září program šampionátu vyvrcholí silničním závodem mužů na 259,2 km.

O pořádání MS se ucházel také francouzský departement Haute-Saone, kde se na Planině krásných dívek pojede 19. září rozhodující časovka letošího ročníku Tour de France.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud