16. ledna 2023 • 20:07

Český tým chce s kvalitnější sestavou do TOP 10 na kontinentální úrovni

Autor: rb
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Němeček o finále EURO 96: Kdybych tam šel i já či Kubík, třeba bychom vyhráli
Sen? Sundat Slavii, překonat rekord. Jak žijí americké fotbalistky v Česku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byly závody, kde se už v minulé sezoně poměřovali i s prvodivizními týmy. Jenže tam ještě závodníci českého týmu ATT Investments na konkurenci o dvě třídy výš nestačili. Do nového ročníku ale celek opět posílil a pomýšlí už na vyšší cíle. V jeho barvách budou nově jezdit například Daniel Turek, Jakub Otruba či čerstvý maďarský cyklokrosový šampion Márton Dina.Původně se profilovali jako celek závodníků do 23 let. Od minulého roku už ale kvůli lepším výsledkům na závodech přibral třetidivizní český tým ATT Investments i zkušenější a starší jezdce. A přišly i výsledky. Na novou sezonu celek ještě posílil.

„Speciální důležitost pro kluky a celý tým měla loni účast na etapácích vyšší kategorie, jako byla například SAZKA Tour a Okolo Slovenska. Loni jsme na nich získali řadu dílčích úspěchů, ale na nějaký opravdu velký výsledek jsme v rámci konkurence, která se tam sešla, myslet ještě nemohli. To se mění pro tuto sezonu s příchodem takových posil, že už máme ambice prosadit se nejen v etapách, ale i v celkovém pořadí,“ zhodnotil uplynulý rok sportovní ředitel Jaromír Friede.

Z loňské sestavy zůstávají Jiří Petruš, Petr Klabouch, Michal Schuran, Matúš Štoček, Tomáš Jakoubek, Jan Kašpar a Karel Camrda. Z nováčků jsou to tři cizinci: Estonci Mihkel Räim a Gert Kivistik a Maďar Márton Dina. Z českých závodníků přišli Jakub Otruba, Daniel Turek, Pavel Kelemen a Filip Chýle.

Roli lídrů v profilově nejnáročnějších etapových závodech by měli plnit Otruba, Dina a další výkonnostní posun se očekává od podobného typu závodníka 22letého Kašpara. Z této troji třeba Dina má už bohaté zkušenosti z předchozího týmu Eolo Kometa, se kterým absolvoval i Giro d´Italia. V klasikářských terénech by se měli prosazovat Räim, Turek či Štoček.

Novou sezonu tým odstartuje začátkem března v Chorvatsku a Řecku.

„Od této sezony očekáváme další výkonností, ale hlavně výsledkový posun. Cílem je významně postoupit v žebříčku UCI. Podmínkou naplnění tohoto cíle je pravidelné umísťování našich závodníků na čelních pozicích, což se nám sice dařilo už v uplynulém roce, ale naší ambicí je taková umístění dosahovat pravidelně a přidat větší počet vyhraných závodů. Speciálně pak myslíme na mistrovství republiky a závody vyšší kategorie UCI, kde chceme jet nejen na etapy a dílčí úspěchy, ale i na celkové pořadí,“ shrnul cíle hlavní sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Takové výsledky by podle vedení měly vést k vylepšení pozice v žebříčku kontinentálních týmů (3. divize), a to ideálně v první desítce.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud