19. června 2022 • 12:34

Krvavá bitva Američanů v UFC: o vítězi rozhodl bod. Emmett chce šanci na titul

Autor: David Vachalec
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Josh Emmett vstupoval v noci ze soboty na neděli do hlavního zápasu galavečera UFC Fight Night jako outsider. Diváci v Austinu se však dočkali krvavé pětikolové bitvy, která skončila velmi těsně. Kalifornský rodák porazil Calvina Kattara o jeden bod a vzrušující taktický duel byl oceněn jako zápas večera, což se očekávalo již před začátkem turnaje. Emmet ihned po vyhlášení vítěze oznámil, že chce bojovat o pás.Josh Emmett od roku 2018 neprohrál a v noci si připsal pátou výhru v řadě, když velmi těsně porazil Calvina Kattara na body.

Pětikolová krvavá lázeň byla soubojem Kattarových protažených přímých úderů proti Emmettovým výbušným hákům. Od prvních okamžiků duelu bylo jasné, že to bude pořádná jízda.

V prvních dvou kolech byl v sedle Emmett, když tvrdými háky na tělo Kattara opakovaně nutil couvat.

V polovině zápasu však přišla změna, Kattar si uvědomil, že tudy cesta nevede a začal více tlačit. Dobře trefený loket pak otevřel Emmeta nad okem.

V následujících kolech měl Kattar jasnou převahu v počtu trefených úderů, ale Emmett byl i nadále nebezpečný, protože neústupně pokračoval v sázení tvrdých ran, které Kattarovi způsobily krvácení z nosu a ve čtvrtém kole mu na obličeji zanechal také značné otoky kolem oka. Do posledního okamžiku nemohl nikdo tušit, který z Američanů se stane vítězem.

Výsledky bodových rozhodčích byly 48-47 a 48-47 ve prospěch Emmetta, třetí rozhodčí viděl vyhrát 47-48 Kattara. Výsledek se tedy lišil o jeden bod.

Po verdiktu rozhodnutí si kalifornský rodák vzal mikrofon, aby dal vedení UFC jasnou zprávu.

„Za dva týdny se odehraje obrovský boj o titul. Chci sedět u klece, abych viděl, kdo je další, s kým budu bojovat,“ řekl Emmett v kleci. „Dano (Dana White, prezident UFC - pozn. red.), dej mi šanci!“

Sedmatřicetiletý tvrďák doufá, že po svém pátém vítězství v řadě získá šanci bojovat o titul pérové váhy jako následující vyzyvatel.

Šampion pérové váhy Alexander Volkanovski a Max Holloway se mají utkat 2. července na turnaji UFC 276 a završit tak svou trilogii. Soupeři se předtím utkali již dvakrát, Volkanovski oba střety vyhrál bodovým rozhodnutím.

„Chci tu šanci!“ řekl Emmett novinářům na pozápasové tiskové konferenci. „Dvojka a trojka váhy jsou fenomenální bojovníci. Bojovali s těmi nejlepšími, Maxem Hollowayem a Alexandrem Volkanovskim, ale potřebujeme nějakou novou krev v divizi a já vím, že se s nimi můžu měřit. Jsem nejlepší pérová váha na této planetě a jsem připraven."

Šampion Procházka přiletěl domů do Hostěradic vrtulníkem
Video se připravuje ...

Procházka: Poprvé jsem si pustil duel s Teixeirou. Nebylo to tak strašné, jak jsem si myslel
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud