Z policisty bojovníkem pro O2 arenu. Občas se mi to v práci hodí, říká Brunclík | iSport.cz
Tereza Janovská
26. června 2018 • 16:46

Z policisty bojovníkem pro O2 arenu. Občas se mi to v práci hodí, říká Brunclík

TOP VIDEA
Darida o přestupu, zraněních a Bundeslize. Podívejte se na velký rozhovor na iSport TV! Darida o přestupu, zraněních a Bundeslize. Podívejte se na velký rozhovor na iSport TV!
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
VŠECHNA VIDEA ZDE

V práci nosí uniformu, ve volnu navleče boxerské rukavice a jde se bít. A obojí mu jde víc než dobře. Jeden z předních českých MMA bojovníků Daniel Brunclík slouží jako policista u speciální pořádkové jednotky a ve čtvrtek se pokusí urvat v O2 areně v rámci galavečera organizace XFN čtvrtou výhru v kleci v řadě. „Trénink se mi v práci hodil už na obvodním oddělení. Jsem ale radši, když svých schopností využívat nemusím,“ říká zkušený bojovník.Tři zápasy a tři výhry. Daniel Brunclík se do své kariéry ultimátního bojovníka vrhl po hlavě a rozhodně nehodlá povolit. Přesto, že se chystá teprve na svůj čtvrtý profesionální zápas, dokázal svým stylem zaujmout natolik, že si splní sen nejednoho bijce. Představí se v O2 areně, největší české víceúčelové hale. „Tam nemá šanci se moc bojovníků předvést. Samotného mě ale překvapuje, že nejsem vůbec nervózní. Naopak se těším,“ říká.

V kleci se utká s brněnským Petrem Beránkem, který má za sebou už dvaadvacet profesionálních zápasů. Souboj na lehkou váhu nebere, poctivě se připravuje už několik týdnů. „Určitě to bude jeden z mých největších zápasů,“ uvědomuje si, zároveň je z něj ale cítit zdravá sebedůvěra. „Věřím si na něj, ale očekávám tuhý boj. Na ten jsem se taky připravil, ale jaké to bude, se ukáže až tam.“

Coby profesionál neokusil Brunclík ještě žádnou porážku. Zvládl se bez potíží vypořádat se všemi soupeři, všechna tři kola odbojoval pouze s Vojtěchem Garbou, zbylé dva zápasy ukončil před limitem. Start je to bezesporu slušný, ale nesvazuje ho trochu? „Asi trošku jo, ale nesmím na to moc myslet. Když jsem zápasil v postoji, tak se mi občas stalo, že jsem zápasy prohrál vlastní hlavou. Do zápasu teď jdu vyhrát, s jiným cílem tam ani nemá cenu chodit,“ říká odhodlaně.

V O2 areně se představí ve třetím zápase večera, třešničkou celé akce pak bude vyhrocený a fanoušky hodně očekávaný souboj mezi Karlosem Vémolou a Patrikem Kinclem. Kdo podle Brunclíka vyhraje a komu z té dvojice by to přál víc? „Já opravdu nevím, na výsledek nemám žádný názor. Zdržuju se hlasování (směje se).“

Jednatřicetiletý bojovník se k MMA dostal teprve nedávno, předtím se pod vedením trenéra Lukáše Jirkovského věnoval thajskému boxu a K1. Než vstoupil poprvé do klece, tvrdil, že je pro něj thajský box stále číslo jedna.

Jak to má ale nyní, pohltilo ho už MMA úplně? „Pohltilo. Thajský box i K1 pro mě byly číslem jedna, protože jsem zápasil hlavně v nich. S týmem jsme se shodli, že se teď budeme věnovat jen jednomu, protože příprava na obojí je náročná. Je lepší tedy dělat jednu věc pořádně. Pod XFN mám podmínky, které mi vyhovují,“ vysvětluje.

V thajském boxu a K1 odzápasil několik desítek soubojů, nejsilnější je tak logicky v postoji. Trochu paradoxně ale ze tří zápasů ukončil hned dva submisí, tedy v boji na zemi, a jeden zápas skončil na body. „Tréninku MMA teď věnuju víc času, ale na zemaře se předělávat nechci. Chci, aby mojí dominantou byl stále postoj. Trénovat boj na zemi jsem ale nezačal až teď, věnuju se mu už pár let, i když to není moje disciplína. Baví mě zem v MMA a líbí se mi i zápas, čistý grapling nebo brazilské jiu-jitsu mě nebaví,“ říká.

Brunclík se živí jako policista. Sám přiznává, že v práci své zkušenosti z bojových sportů sem tam využije. „Každému policistovi se to hodí, ať slouží kdekoliv. Do stejných situací se můžeme dostat všichni. Jsem ale raději, když je využívat nemusím. Čas od času to ale bohužel jinak nejde,“ uzavírá.

Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy
720p 360p

Zápasnící XFN podpořili dárcovství kostní dřeně
1080p 720p 360p

Daniel Brunclík v pracovní době potkal na ulici svého soupeře
Daniel Brunclík v pracovní době potkal na ulici svého soupeře

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud