Lobbista Rittig: Mohl levně koupit UFC, Vémolovi radil s přestupem | iSport.cz
24. dubna 2019 • 13:03

Lobbista Rittig: Mohl levně koupit UFC, Vémolovi radil s přestupem

Autor: Info.cz
TOP VIDEA
Hašek o synově kauze: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa
TOP 5 motorsport filmů: Rallye smrti, ale i Rivalové či Ford vs. Ferrari
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už není tajemstvím, že se točí kolem českého MMA. Lobbista Ivo Rittig to v rozhovoru pro INFO.cz, odmítá však, že by chtěl majetkově vstoupit do organizace Oktagon. Kontroverzní podnikatel, který by se měl dozvědět příští měsíc rozsudek ve sledované kauze zpronevěry prostředků v pražském dopravním podniku, tvrdí, že na přelomu tisíciletí měl možnost levně koupit americkou UFC.Když Spojené státy teprve začaly ultimátní bojové sporty povolovat, cena dnes největší organizace ve světě MMA byla ještě nízká nízká. Rittig toho ale nevyužil. „Určitá lítost je, ale udělal jsem dobrá rozhodnutí i špatná rozhodnutí. Je mi to líto, ale netrápím se tím. Musím se vždy koukat dopředu,“ tvrdí.

Dopředu v jeho případě znamená především směrem k Oktagonu, na jejíchž událostech se Rittig objevuje. Odmítá však, že by do Oktagonu vstoupil majetkově.

Jejího promotéra Ondřeje Novotného ale delší dobu zná a radí mu, ten totéž přiznal v rozhovoru pro deník Sport. „Ptá se mě na rady, nějaké věci bere, jiné ne, ale mě to čistě v Česku zajímá kvůli tomu, co by se dalo vymyslet v zahraničí,“ říká Rittig a myslí tím hlavně pozvednutí Oktagonu a českého MMA na světovou úroveň.

Rittig také přiznal, že pomáhal s přestupem do Oktagonu v případě momentálně nejznámějšího českého MMA bojovníka Karlose Vémoly z organizace XFN, kterou trápí finanční problémy. „Konzultovali jsme to a já mu říkal, že kdo dluží, ten dluží. Může mu dát šanci jednou, dvakrát, ale potřetí již ne. Byl jsem jeden z těch, kteří ho v tom rozhodnutí podporovali.“

Jak Rittig dnes žije? Proč už se nevěnuje lobbingu a poradenství? Jaké ambice má mít Oktagon ve světě MMA? Více na Info.cz>>>

 

 
Články odjinud


Články odjinud