Patrik Czepiec
4. října 2023 • 18:00

Šéf Clashe o rekordním zájmu: Větší haly v jednání. Mawar by měl litovat

Autor: Patrik Czepiec, TV iSport
Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Sněholiga: Slavia na D1, Priskeho rozzuřil Karabec, hrálo by se v Edenu a na Letné?
Nový trenér má být do ledna: Už jednáme s kandidáty, říká Fousek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z pozice promotéra Tomáš Linh Le Sy dohlíží na stále rostoucí fenomén světa bojových sportů. Organizace Clash of the Stars 28. října chystá svůj šestý turnaj, vstupenky vyprodala v rekordním čase. V podcastu Fight! šéf populární značky promluvil o dalších plánech, jednáních se zápasníky nebo problémech, které se pojí s enormním zájmem o Clash. „Policisté dokonce dostali anonymní udání k možné protiprávní činnosti. Ale nějak to vyhaslo, planý poplach,“ popisuje Le Sy. Vrátil se také ke své profesionální MMA kariéře, hokejovým začátkům či kauze Mawar. V Clashi si našel i přítelkyni.Doby, kdy profesionálně bojoval pod křídly Oktagonu, jsou pryč. Teď už se druhým rokem Tomáš Linh Le Sy stará o organizaci Clash of the Stars, která nabízí bizarní zápasy influencerů i dalších známých tváří. „Za velkou show na tiskovkách, které jsou vidět a lidi je vnímají více, je hodně sportu a je to pořád o něm,“ říká Le Sy na úvod k věčné otázce, zda se jeho značka může právem řadit na sportovní pole.

Rostoucí zájem o zápasy, které dává dohromady v užší skupince spolupracovníků, potvrzuje i vyprodání vstupenek na šestý galavečer. Lístky zmizely během několika hodin od spuštění prodeje v rámci úvodní tiskové konference. „Reálně to mohlo být vyprodáno ještě během tiskovky, řešili jsme nějaké technické problémy,“ přibližuje Le Sy zvýšenou popularitu.

Během rozhovoru pro podcast Fight! odhalil i zákulisí jednání s jednotlivými bojovníky. Méně známé tváře shání převážně na sociálních sítích, fanoušci o některé z nich dokonce sami žádají. Na základě osobní schůzky pak promotér usoudí, zda se daná osobnost pro potřeby Clashe hodí.

Požadavky při dohadech o smluvních podmínkách mohou být i velmi netradiční. „Jeden ze zápasníků chtěl tanečnice černé pleti při nástupu ke kleci. Nicméně to jsme shodili ze stolu,“ směje se někdejší profesionální bijec.

Co ještě nabízí podcast Fight! s Tomášem Le Sym

  • Jak musí organizace pracovat se zvýšeným zájmem fanoušků?
  • Co stojí za výběrem méně známých zápasníků pro Clash?
  • Kdy se organizace přesune do větších hal?
  • Proč zaměstnance Clashe kontrolovala policie?
  • Jak znějí kritéria pro výběr bojovníků?
  • Co říká Le Sy na kauzu Tadeáše Růžičky alias Mawara?
  • Čím si prošel jako sportovec a později profesionální MMA zápasník?
  • Co mu začíná vadit na osobní popularitě?
  • Jak prostřednictvím Clashe našel přítelkyni?

↑↑↑ CELÝ PODCAST VE VIDEU ↑↑↑

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud