Pád v poslední zatáčce! Rychlobruslařka připravila Japonky o zlato

Japonky přišly o zlatou medaili v poslední zatáčce kvůli pádu jedné ze závodnic
Japonky přišly o zlatou medaili v poslední zatáčce kvůli pádu jedné ze závodnic
Rychlobruslařky Kanady slaví nečekané zlato
Rychlobruslařky Kanady slaví nečekané zlato
Rychlobruslařky Kanady slaví nečekané zlato
Rychlobruslařky Kanady slaví nečekané zlato
Rychlobruslařky Kanady slaví nečekané zlato
9
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Rychlobruslení na ZOH 2022
Začít diskusi (0)

Japonské rychlobruslařky přišly v Pekingu kvůli pádu Ajano Satové v poslední zatáčce finálové jízdy proti Kanadě o obhajobu olympijského zlata ve stíhacím závodu družstev. Na triumf z Pchjongčchangu se podařilo navázat mužům Norska.

Japonky si až do osudného momentu udržovaly před Kanaďankami zhruba půlsekundový náskok a jely si pro zlato. Před nájezdem do cílové rovinky však Satová jedoucí ve vláčku na třetím místě ztratila stabilitu a skončila po pádu v ochranném molitanu. Do cíle pak dojela v slzách s velkou jedenáctisekundovou ztrátou.

Kanaďanky se tak radovaly ze šťastného vítězství v olympijském rekordu 2:53,44. Isabelle Weidemannová po bronzu z trojky a stříbru z pětky zkompletovala svou pekingskou medailovou sbírku. Naopak Japonka Miho Takagiová získala na těchto hrách třetí stříbro.

S bronzem se musely spokojit favorizované Nizozemky v sestavě s vítězkami individuálních závodů Irene Schoutenovou (3000 a 5000 m) a Ireen Wüstovou (1500 m). Po semifinálovém vyřazení od Kanady porazily ve finále B Rusky.

Norští muži vyhráli v disciplíně, jež v olympijském programu debutovala v Turíně 2006, jako první druhé zlato. Úřadující šampioni, z jejichž sestavy z Pchjongčchangu zbyl pouze Sverre Linde Pedersen, předčili ve finále o téměř dvě a půl sekundy Rusko. Ještě jednoznačnější byla jízda o bronz, v níž Američané nadělili téměř tři sekundy Nizozemcům. Loučící se Sven Kramer tak marně útočil na zisk desáté olympijské medaile.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 5. února 2022

Hokejová reprezentace
5. února 2022 · 17:53

HOKEJ: Nejdřív gigantická jobovka s pozitivním testem, pak blažená úleva. Ufff… David Krejčí byl v dalších dvou vzorcích negativní a národnímu týmu nebude na olympiádě scházet. V sobotu si v jeho dresu poprvé v Pekingu zatrénoval. Odpoledne vyjel na led tréninkové haly Národního stadionu. „Jsem rád, že to konečně vyšlo,“ pousmál se lídr týmu a centr elitní formace. Rozhovor čtěte ZDE>>>.

Důležitý moment
Martina Sáblíková
5. února 2022 · 16:47

RYCHLOBRUSLENÍ: Martina Sáblíková před dvěma dny neměla moc dobré pocity, ale dala se dohromady a dnes nebyla daleko od medaile. „Jsem hrozně spokojená. Dva dny před startem jsem se trochu sesypala,“ přiznala po závodě. Zvládla se ale nahodit. Vlajka zůstala v baťohu, jak závod prožíval kouč Novák? Více čtěte zde >>>

Objetí po závodě. Kouč Novák a Martina Sáblíková po prvním startu v Pekingu...
Objetí po závodě. Kouč Novák a Martina Sáblíková po prvním startu v Pekingu...
Hokejová reprezentace
5. února 2022 · 15:50

HOKEJ: Dala dva krásné góly. Ukázala při nich um, ale i sebevědomí. Přesně v tomhle duchu se nese zatím celé vystoupení českých hokejistek v Pekingu. „Jsme určitě spokojené. Ale věřím, že se v dalších zápasech ještě víc rozehrajeme,“ říkala útočnice Tereza Vanišová po vítězství nad Švédkami (3:1). Právě v severské lize tahle šikula působí. Více čtěte zde >>>

Martina Sáblíková
5. února 2022 · 14:33

RYCHLOBRUSLENÍ: Ze své jízdy měla v první chvíli opravdu radost. Jenže za rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou jely pak ještě další čtyři soupeřky a tři z nich byly rychlejší. A ačkoliv je z toho nepopulární čtvrté místo, podle bývalé české reprezentantky v short tracku Kateřiny Novotné předvedla trojnásobná olympijská vítězka v Pekingu na trati 3000 metrů pěknou jízdu. A věří jí do dalšího závodu. „Martina je závodnice, ta se nikdy nevzdává. Pět kilometrů pro ni bude hodně motivačních,“ říká. Více čtěte zde >>>

Hokejová reprezentace
5. února 2022 · 14:02

HOKEJ: Druhý zápas, druhé vítězství. Zatím to jde českým hokejistkám v Pekingu podle plánu. Dneska porazily Švédky 3:1, uplatnily především trpělivost. Nenechaly se rozhodit, že soupeřky v úvodu odolávaly. „Všechno je o trpělivosti,“ říkala elitní brankářka Klára Peslarová, která v téhle severské zemi dlouhodobě úspěšně působí. Také ona ukázala kvality. I když neměla tolik práce, tak když šlo do tuhého, vytáhla důležitý zákrok. Více čtěte ZDE >>>

Začít diskuzi