Ivo Pospíšil
17. března 2016 • 04:30

Gabča je poděs, říká masérka biatlonistek. Zážitky ze školy tají

TOP VIDEA
Vrba před Ligou mistrů: V Plzni jsme spokojení, CSKA vypadá jako Rusko Vrba před Ligou mistrů: V Plzni jsme spokojení, CSKA vypadá jako Rusko
Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RUSKA | Zná ji už od základní školy. Seděly spolu ve třídě, lyžovaly a teď spolu občas řeší před starty i její průšvihy. „Je to poděs, ale vždycky, když něco takového bylo, měla zlato,“ říká masérka Petra Sedláčková o Gabriele Soukalové. Biatlonový svaz ji našel přes inzerát na Facebooku, nahradila Irenu Česnekovou a dál drží i zaběhlý rituál. Před startem plácnout českou hvězdu přes zadek. Je takřka stejná střela jako Gabriela Soukalová. Její smích občas zaslechnete i přes zavřené dveře a i nabídku k rozhovoru přijala neostýchavě. Pevný stisk ruky a přímá výzva: „Jasně, jdeme na to. Co chcete vědět?“ usměje se Petra Sedláčková.

Jak tedy začít? Jak se k té práci dostala? Jaká je Gabriela Soukalová? Jaké je to být u jejich trablů před startem, na něm i po něm? U biatlonového týmu je masérka Petra Sedláčková sotva rok, ale zažila už něco, co nečekala: „Oni mi říkali, že je to s Gabčou někdy velký adrenalin, ale já tomu až do Ruhpoldingu nevěřila a říkala si, že to bude v pohodě,“ vyprávěla.

To právě zmínila situaci, kdy Soukalová nestíhala start, běžela na něj na poslední chvíli a masérka, jež jí předtím lepila čísla na nohy, ji stíhala před plnou tribunou. Nebo když v Presque Isle Soukalová zapomněla náhradní náboje a vystartovala dřív, než měla.

„Gabča je náš poděs a je to s ní často velký adrenalin. Ale vezměte si, že když něco takového bylo, tak vždy vyhrála. Ona si i sama dělá srandu, že to bez toho nejde,“ říká Sedláčková.

Masérka Petra Sedláčková se stará o pohodu  Soukalové a spol.

Pomáhá plácnutí po zadku


A to by se řeklo, že ji nic nezaskočí – vždyť Soukalovou zná ze školy. Chodily spolu do stejné třídy a spolu s Jitkou Landovou lyžovaly, jenže pak Sedláčkovou začalo lákat studium fyzioterapie. Kurz sice nedokončila, ale zůstala u masírování, pracovala chvíli v Německu, aby se brzy vrátila zpět. Právě ve chvíli, kdy Irena Česneková ohlásila, že je těhotná a biatlonový svaz dal inzerát… na Facebook. „A tak jsem tady. Přihlásila jsem se a byla vybraná,“ směje se.

Po bývalé reprezentantce a masérce Česnekové tudíž převzala i rituál. Před každým závodem plácne Soukalovou po zadku. „Gabča říkala, že si vždy s ní dala pěst, a pak se nechala plácnout, a že jí to vždy pomohlo. Tak jsme v tom pokračovaly,“ vypráví.

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová během závodu na mistrovství světa v Norsku

Když však padne otázka na její zážitky se Soukalovou ze školy, tajuplně se usměje. „Radši to nebudeme více rozmazávat. O Gabče vím fakt hodně, stejně jako o Jitce Landové nebo Evě Puskarčíkové. Pro mě to bylo i lehčí, že jsem ten kolektiv před nástupem znala,“ vypráví Sedláčková.

Když teď vidí tréninkové dávky, co biatlonisté spolykají, už se jí po lyžování z dětství až tak nestýská. Vždy si přála, aby jako členka realizačního týmu objížděla svět. To se jí i teď v Chanty Mansijsku plní a věří, že její štěstí bude na Soukalovou působit dál.

„Pokud se jí to podaří a vyhraje, bude to ale jen a jen její zásluha. Kéž by to vyšlo,“ přeje si. Dnešní sprint mnohé naznačí…

Masérka Petra Sedláčková je dobrou duší českého týmu
Masérka Petra Sedláčková je dobrou duší českého týmu

 

Co musíte vědět o EURO

Unikátní fotbalová konference

- nasbírejte informace o síle českých soupeřů

- debatujte o budoucím vítězi celého turnaje

- poslechněte si zkušenosti ze zákulisí EURA

Sledujte živé vysílání diskuze
s fotbalovými experty

Přenos začíná 9.5. od 15:00

Park Holiday Congress & Welness Hotel, Praha - Benice

Na koho se můžete těšit?

Milan Baroš
Jaroslav Hřebík
Vítězslav Lavička
Luboš Kozel
Pavel Kuka

Řečníci

Milan Baroš

Milan Baroš

Bývalý reprezentační útočník patří k nejlepším českým fotbalistům všech dob. S Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů, s Lyonem francouzskou ligu a to samé dokázal i s tureckým Galatasarayem. Po ukončení zahraničních angažmá se vrátil do Baníku Ostrava, poté zamířil do Mladé Boleslavi.

Jaroslav Hřebík

Jaroslav Hřebík

Bývalý profesionální hráč a trenér mnoha českých ligových klubů včetně Slavie či Sparty, kterou vedl i v Lize mistrů. V klubu nyní působí na pozici šéftrenéra mládeže. V roce 2011 s reprezentací do 19 let získal stříbrné medaile na mistrovství Evropy.

Verner Lička

Verner Lička

Bývalý český fotbalista a současný trenér. Mezi jeho největší hráčské úspěchy patří zlato z LOH 1980, bronz z ME 1980 a trojnásobné vítězství československé ligy. V dubnu 2016 se stal hlavním trenérem polského klubu RKS Radomiak Radom.

Luboš Kozel

Luboš Kozel

Bývalý reprezentační a ligový obránce. Většinu své kariéry strávil ve Slavii Praha, se kterou také získal v roce 1996 svůj jediný mistrovský titul. Aktuálně trénuje Duklu Praha, kde působí už šest let. Předtím vedl Jablonec, v Liberci dělal asistenta.

Jindřich Trpišovský

Jindřich Trpišovský

Progresivní fotbalový trenér, který momentálně působí v klubu FC Slovan Liberec. V sezoně 2014/15 dovedl Viktorii Žižkovi i přes ekonomické problémy ke 4. místu ve druhé nejvyšší české soutěži. Jeho velkým úspěchem byl postup s Libercem do základní skupiny Evropské ligy 2015/16.

Vítězslav Lavička

Vítězslav Lavička

Fotbalový trenér a bývalý profesionální hráč nyní působící jako hlavní trenér u české fotbalové reprezentace do 21 let. V sezoně 2005/06 dovedl Liberec k zisku titulu, v ročníku 2013/14 to zopakoval se Spartou. Za sebou má také angažmá v Austrálii, kde se Sydney FC slavil zisk titulu.

Pavel Hartman

Pavel Hartman

Vystudoval FTVS UK Praha – specializaci trenér fotbalu. Jako novinář absolvoval tři mistrovství Evropy a dvě mistrovství světa ve fotbale. Coby rozhlasový reportér se zúčastnil olympijských her v Atlantě. Nyní je fotbalovým expertem a redaktorem pátečního Magazínu deníku Sport.

Pavel Kuka

Pavel Kuka

Bývalý dlouholetý útočník Slavie Praha a vicemistr Evropy z roku 1996. Mnoho let strávil také v německé bundeslize, kde nastupoval za Kaiserslautern, Norimberk a Stuttgart. Za reprezentaci odehrál 87 zápasů a vstřelil 29 gólů. Po své kariéře byl sportovním manažerem Viktorie Plzeň.Program konference

Moderátoři: Michal Petrák, Ladislav Valášek

14:30 - 15:00Registrace
15:00 - 15:10Zahájení konference
15:10 - 16:10Představujeme mistra Evropy 2016
Expertní skupina: Jaroslav Hřebík, Luboš Kozel, Milan Baroš, Pavel Hartman
16:10 - 16:20Coffee break
16:20 - 17:30Soupeři českého týmu na EURO
Expertní skupina: Jaroslav Hřebík, Luboš Kozel, Jindřich Trpišovský, Vítězslav Lavička
17:30 - 18:00Coffee break
18:00 - 18:45EURO očima hráčů
Moderovaný rozhovor + otázky z publika
18:45 - 19:45Síla a šance českého týmu
Expertní skupina: Verner Lička, Vítězslav Lavička, Jindřich Trpišovský, Pavel Hartman
19:45 - 20:15Volná diskuse na závěr (otázky, odpovědi)


Praktické informace

Cena vstupenky: 1000 Kč

V ceně vstupenky je vstup na konferenci
a drobné občerstvení po celou dobu konání.

Doprava & parkování

Nejlepší doprava na konferenci je pomocí auta. V místě konference je zajištěno parkování v podzemních garážích zdarma.

Můžete také využít autobusové spojení linku 265 nebo 325, které odjíždí z Nádraží Uhříněves.Konferenci organizuje Deník Sport ve spolupráci s Unií českých fotbalových trenérů.

© 2001 - 2016 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodavatelé obsahu. ISSN 1213-8991MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém MěstěKlasická verze
Mobilní verze