Oberhof 2021: program a výsledky páté a šesté zastávky SP v biatlonu | iSport.cz
7. ledna 2021 • 12:50

V Oberhofu na úvod bez Moravce a Krčmáře. Jaký je program závodů SP?

Autor: iSport.cz
0
ZLATÁ PÍŠŤALKA: VAR se až na výjimku osvědčil. Měly se pískat slávistické penalty?
iSport podcast: Kdy se vrátí Hložek? Bude mít Vitík přednost před novým stoperem?

Po vánoční přestávce Světový pohár v biatlonu tradičně pokračuje německými zastávkami v Oberhofu a Ruhpoldingu. Kvůli koronavirové pandemii byl ale letos kalendář závodů upraven, takže bude Oberhof hostit hned dva závodní víkendy. Německé středisko mívá pravidelně problémy s počasím, letošní předpověď ale zatím vypadá pozitivně.

Loni Světovému poháru v Oberhofu dokonce hrozilo zrušení kvůli nedostatku sněhu. Nakonec ale do Oberhofu dorazilo přes dva tisíce kubíků technického sněhu z 350 km vzdáleného Gelsenkirchenu, kde byl vyroben pro účely tradiční biatlonové exhibice mezi svátky a vše proběhlo podle plánu.

Letošním nepřítelem číslo 1 tak zůstává COVID-19, který zatím o účast připravil i dva české biatlonisty Michala Krčmáře a Adama Václavíka. Závody už „tradičně“ proběhnou bez diváků.

Česká nominace v Oberhofu

Mládí vpřed. Tak by se dalo popsat složení mužské části českého týmu. Zatímco Ondřej Moravec dal během prvního závodního víkendu v Oberhofu přednost tréninku a připojí se až na závody smíšených štafet, Michal Krčmář s Adamem Václavíkem budou chybět kvůli pozitivním testům na COVID-19. Nejzkušenějším závodníkem tak bude Tomáš Krupčík, po jehož boku se představí mladí závodníci.

Muži: Vítězslav Hornig, Tomáš Krupčík, Tomáš Mikyska, Jakub Štvrtecký, Milan Žemlička
Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Tereza Vinklárková

Jak se biatlonistům dařilo v Oberhofu v roce 2020?

V individuálních závodech vládl Francout Fourcade, který na konci minulé sezony ukončil kariéru. Češi se v Oberhofu nejprve trochu hledali, Ondřej Moravec ve sprintu i bez chyby na střelnici dojel až jedenáctý. V závěrečných závodech s hromadným startem se pak 9. místem blýskl Michal Krčmář, 12. místo obsadil Ondřej Moravec, mezi ženami pak i Markéta Davidová.