31. března 2021 • 08:20

Výsledky SP v alpském lyžování 2020/21. Jak si vedla Ester Ledecká?

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kováčův Zlatan: býval lechtivý na práci, teď může napodobit Chytila
SESTŘIH: Slavia - Sparta 2:3p. Drama rozsekl Karabec z penalty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká obojživelnice Ester Ledecká brázdí již šestou sezonu mezi lyžařkami. Loni vyhrála hned první sjezd sezony, celkově pak mezi sjezdařkami skončila druhá. Sezonu zakončila v TOP10 celkového pořadí SP. V té letošní sice v úvodním sjezdu skončila šestá, vyhrát se jí ale podařilo první Super-G sezony ve Val d'Isere. Vrcholem byl světový šampionát v italské Cortině d'Ampezzo, kde skončila dvakrát čtvrtá.



Ester Ledecké se nepodařilo navázat na umístění v TOP10 celkového pořadí světového poháru a po zrušených závěrečných závodech během finále SP v Lenzerheide skončila celkově třináctá.

Konečné pořadí SP v alpském lyžování 2020/2021

Celkové pořadí SP: 1. Vlhová 1416, 2. Gutová-Behramiová (Švýc.) 1256, 3. Gisinová 1130, 4. Shiffrinová 1075, 5. Liensbergerová 903, 6. Bassinová (It.) 876, ...13. Ledecká (ČR) 453, 36. Dubovská 188.

Konečné pořadí super-G: 1. Gutová-Behramiová 525 b., 2. Brignoneová 323, 3. C. Suterová 310, 4. Tipplerová 272, 5. Ledecká (ČR) 236, 6. Bassinová 228.

Konečné pořadí sjezdu: 1. Goggiaová (It.) 480 b., 2. C. Suterová 410, 3. Gutová-Behramiová 383, 4. Johnsonová (USA) 330, 5. Weidleová 265, 6. Pirovanová 220, ...8. Ledecká (ČR) 206.

Ester Ledecká na MS v alpském lyžování 2021

9. února 13:00 - Super-G
1. Gutová 1:25,51, 2. C. Suterová (obě Švýc.) -0,34, 3. Shiffrinová (USA) -0,47, 4. Ledecká (ČR) -0,53, 5. Lieová (Nor.) -0,65, 6. Gagnonová (Kan.) -0,78, 7. Tipplerová (Rak.) -0,87, 8. Gisinová (Švýc.) -0,89, 9. Vlhová (SR) -0,90, 10. Brignoneová (It.) -1,09.

13. února 11:00 - Sjezd
1. C. Suterová (Švýc.) 1:34,27, 2. Weidleová (Něm.) -0,20, 3. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,37, 4. Ledecká (ČR) -0,44, 5. Siebenhoferová (Rak.) a Gisinová (Švýc.) obě -0,50, 7. Tipplerová (Rak.) -0,54, 8. Curtoniová (It.) -0,83, 9. Johnsonová (USA) -0,90, 10. Mowinckelová (Nor.) -0,99.

15. února 11:00 / 14:30 - Alpská kombinace
1. Shiffrinová (USA) 2:07,22 (1:22,17+45,05), 2. Vlhová (SR) -0,86 (1:22,51+45,57), 3. Gisinová (Švýc.) -0,89 (1:22,37+45,74), 4. Curtoniová (It.) -2,35 (1:22,12+47,45), 5. Siebenhoferová (Rak.) -2,81 (1:23,18+46,85), 6. Bassinová (It.) -3,54 (1:23,01+47,75), 7. Gaucheová (Fr.) -3,64 (1:23,29+47,57), 8. Ledecká (ČR) -4,12 (1:22,27+49,07), 9. Mowinckelová (Nor.) -4,93 (1:22,58+49,57), 10. Ferková (Slovin.) -5,04 (1:22,78+49,48).

Ester Ledecká v SP v alpském lyžování 2020/21

Výsledky SP v alpském lyžování - SÖLDEN

17. října 10:00 / 13:00 - Obří slalom
1. Bassinová 2:19,69 (1:09,54+1:10,15), 2. Brignoneová (obě It.) -0,14 (1:10,12+1:09,71), 3. Vlhová (SR) -1,13 (1:11,56+1:09,26), 4. Gisinová (Švýc.) -1,30 (1:10,72+1:10,27), 5. Holtmannová (Nor.) -1,75 (1:10,46+1:10,98), 6. Goggiaová (It.) -2,47 (1:11,30+1:10,86) a Hrovatová (Slovin.) -2,47 (1:11,95+1:10,21), 8. Gutová-Behramiová (Švýc.) -2,56 (1:10,93+1:11,32), 9. Worleyová (Fr.) -2,79 (1:12,20+1:10,28), 10. Moltzanová (USA) -2,81 (1:12,43+1:10,07), ...20. Ledecká (ČR) -5:04 (1:13,30+1:11,43).

Výsledky SP v alpském lyžování - LECH / ZÜRS

26. listopadu 10:00 / 17:00 - Paralelní obří slalom
1. Vlhová (SR), 2. Moltzanová (USA), 3. Gutová-Behramiová (Švýc.), 4. Hectorová (Švéd.), 5. Bassinová (It.), 6. Stjernesundová (Nor.), 7. Brignoneová (It.), 8. Mörzingerová (Rak.), 9. Gasienicová-Danielová (Pol.), 10. Jelinková (Niz.), ...33. Dubovská, 44. Ledecká (obě ČR).

SP v alpském lyžování - SVATÝ MOŘIC

5. prosince 11:30 - Super-G - zrušeno
6. prosince 11:30 - Super-G - zrušeno

Výsledky SP v alpském lyžování - VAL D'ISERE

18. prosince 10:30 - Sjezd
1. C. Suterová (Švýc.) 1:44,62, 2. Goggiaová (It.) -0,11, 3. Johnsonová (USA) -0,20, 4. Štuhecová (Slovin.) -0,65, 5. Ortliebová (Rak.) -0,97, 6. Ledecká (ČR) -1,08, 7. Tipplerová (Rak.) -1,25, 8. Gutová-Behramiová (Švýc.) -1,32, 9. Mowinckelová (Nor.) -1,33, 10. E. Curtoniová (It.) -1,36.

19. prosince 10:30 - Sjezd
1. Goggiaová (It.) 1:44,70, 2. C. Suterová (Švýc.) -0,24, 3. Johnsonová (USA) -0,27, 4. Lieová (Nor.) -0,33, 5. Weidleová (Něm.) -0,59, 6. Siebenhoferová (Rak.) -0,64, 7. Ledecká (ČR) a Štuhecová (Slovin.) obě -0,75, 9. Gisinová (Švýc.) -0,77, 10. Gagnonová (Kan.) -0,88.

20. prosince 11:00 - Super-G
1. Ledecká (ČR) 1:24,64, 2. C. Suterová (Švýc.) -0,03, 3. Brignoneová -0,35, 4. Bassinová (obě It.) -0,46, 5. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,78, 6. Vlhová (SR) -0,84, 7. Goggiaová -0,85, 8. E. Curtoniová (It.) -1,17, 9. Gisinová (Švýc.) -1,24, 10. Cashmanová (USA) a Lieová (Nor.) obě -1,29.

Výsledky SP v alpském lyžování - ST. ANTON

9. ledna 11:45 - Sjezd
1. Goggiaová (It.) 1:24,06, 2. Tipplerová (Rak.) -0,96, 3. Johnsonová (USA) -1,04, 4. Ledecká (ČR) -1,10, 5. Pirovanová (It.) -1,15, 6. Štuhecová (Slovin.) a C. Suterová (Švýc.) obě -1,16, 8. Curtoniová (It.) a Gutová-Behramiová (Švýc.) obě -1,34, 10. Weidleová (Něm.) -1,48.

10. ledna 11:30 - Super-G
1. Gutová-Behramiová (Švýc.) 1:17,82, 2. Bassinová (It.) -0,16, 3. C. Suterová (Švýc.) -0,20, 4. Tipplerová (Rak.) -0,45, 5. Brignoneová (It.) -0,72, 6. Ledecká (ČR) -1,33, 7. Rädlerová (Rak.) -1,37, 8. Gisinová -1,48, 9. Holdenerová (obě Švýc.) a Venierová (Rak.) obě -1,67.

SP v alpském lyžování - CRANS MONTANA

22. ledna 13:15 - Sjezd
1. Goggiaová (It.) 1:10,10, 2. Ledecká (ČR) -0,20, 3. Johnsonová (USA) -0,57, 4. Vlhová (SR) -0,89, 5. Fluryová (Švýc.) a Weidleová (Něm.) obě -0,95, 7. Nuferová (Švýc.) -1,05, 8. Puchnerová (Rak.) -1,07, 9. Brignoneová -1,09, 10. Delagová (obě It.) -1,15.

23. ledna 10:00 - Sjezd
1. Goggiaová (It.) 1:27,75, 2. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,27, 3. Curtoniová -0,60, 4. Pirovanová (obě It.) -0,82, 5. Johnsonová (USA) -0,89, 6. J. Suterová (Švýc.) -0,91, 7. Vlhová (SR) -1,05, 8. C. Suterová (Švýc.) -1,10, 9. Brignoneová (It.) -1,26, 10. Gisinová (Švýc.) -1,32, ...Ledecká (ČR) nedokončila.

24. ledna 11:30 - Super-G
1. Gurová-Behramiová (Švýc) 1:15,63, 2. Tipplerová (Rak.) -0,93, 3. Brignoneová -1,02, 4. Marsagliaová (obě It.) -1,06, 5. Scheyerová (Rak.) -1,12, 6. Nuferová (Švýc.) -1,13, 7. Haaserová (Rak.) -1,39, 8. Bassinová (It.) -1,41, 9. Suterová (Švýc.) -1,52, 10. Lieová (Nor.) -1,55, ...15. Ledecká (ČR) -1,90.

SP v alpském lyžování - Ga-Pa

30. ledna 11:00 - Super-G
1. Gutová-Behramiová (Švýc.) 1:15,70, 2. Lieová (Nor.) -0,68, 3. Gagnonová (Kan.) -0,93, 4. Goggiaová (It.) -1,00, 5. Scheyerová (Rak.) -1,16, 6. Ledecká (ČR) -1,19, 7. C. Suterová -1,21, 8. Nuferová (obě Švýc.) a Tipplerová (Rak.) obě -1,22, 10. Gauthierová (Fr.) a Vlhová (SR) obě -1,27.


1. února 11:00 - Super-G
1. Gutová-Behramiová (Švýc.) 1:17,37, 2. Vlhová (SR) -0,28, 3. Tipplerová (Rak.) -0,74, 4. Lieová (Nor.) -0,88, 5. C. Suterová (Švýc.) -1,11, 6. Ledecká (ČR) -1,13, 7. Brignoneová (It.) -1,14, 8. Worleyová (Fr.) -1,18, 9. Marsagliaová -1,24, 10. Bassinová (obě It.) -1,43.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 33 závodů): 1. Vlhová 989, 2. Gutová-Behramiová 947, 3. Gisinová (Švýc.) 807, 4. Bassinová 741, 5. Goggiaová (It.) 740, 6. Brignoneová 637, ...10. Ledecká 453, 50. Dubovská (ČR) 85.

Další program doplníme podle plánů české obojživelnice a hygienické a bezpečnostní situace.

Program SP v alpském lyžování 2020/21 - ženy

Den Čas (SEČ) Disciplína Destinace
17. 10. 2020 10:00 / 13:00 Obří slalom Sölden (Rakousko)
26. 11. 2020 10:00 / 17:00 Paralelní obří slalom Lech / Zürs (Rakousko)
21. 11. 2020 10:15 / 13:15 Slalom Levi (Finsko)
22. 11. 2020 10:15 / 13:15 Slalom Levi (Finsko)
5. 12. 2020 11:30 Super-G Svatý Mořic (Švýcarsko)
6. 12. 2020 11:30 Super-G Svatý Mořic (Švýcarsko)
12. 12. 2020 9:30 / 12:30 Obří slalom Courchevel (Francie)
13. 12. 2020 9:30 / 12:30 Obří slalom Courchevel (Francie)
18. 12. 2020 10:30 Sjezd Val d'Isere (Francie)
19. 12. 2020 10:30 Sjezd Val d'Isere (Francie)
20. 12. 2020 11:00 Super-G Val d'Isere (Francie)
28. 12. 2020 10:00 / 13:00 Obří slalom Semmering (Rakousko)
29. 12. 2020 15:15 / 18:30 Slalom Semmering (Rakousko)
3. 1. 2021 12:30 / 16:00 Slalom Záhřeb (Chorvatsko)
9. 1. 2021 11:45 Sjezd St. Anton (Rakousko)
10. 1. 2021 11:30 Super-G St. Anton (Rakousko)
12. 1. 2021 18:00 / 20:45 Slalom Flachau (Rakousko)
16. 1. 2021 11:00 / 14:00 Obří slalom Maribor (Slovinsko)
17. 1. 2021 9:15 / 12:15 Obří slalom Maribor (Slovinsko)
22: 1. 2021 13:15 Sjezd Crans Montana (Švýcarsko)
23. 1. 2021 10:00 Sjezd Crans Montana (Švýcarsko)
24. 1. 2021 12:00 Super-G Crans Montana (Švýcarsko)
26. 1. 2021 10:30 / 13:30 Slalom Kronplatz (Itálie)
30. 1. 2021 11:00 Sjezd Ga-Pa (Německo)
31. 1. 2021 11:00 Super-G Ga-Pa (Německo)
6. 3. 2021 9:30 / 12:30 Obří slalom Jasna (Slovensko)
7. 3. 2021 9:30 / 12:30 Slalom Jasna (Slovensko)
12. 3. 2021 13:30 / 16:30 Slalom Are (Švédsko)
13. 3. 2021 10:30 / 13:45 Slalom Are (Švédsko)
17. 3. 2021 11:00 Sjezd Lenzerheide (Švýcarsko)
18. 3. 2021 9:30 Super-G Lenzerheide (Švýcarsko)
20. 3. 2021 10:30 / 13:30 Slalom Lenzerheide (Švýcarsko)
21. 3. 2021 9:00 / 12:00 Obří slalom Lenzerheide (Švýcarsko)

Covid-19 a SP v alpském lyžování

V kalendáři SP je 39 závodů můžu a 35 žen, ale jejich počet může vedle počasí ovlivnit i koronavirus, přičemž už první závody v Söldenu se jedou o týden dříve, aby se předešlo zvýšenému diváckému zájmu. 

Kvůli koronaviru se letos nepojedou tradiční rychlostní závody Světového poháru v v USA a Kanadě. Ester Ledecká tak na přelomu listopadu a prosince přijde o start v Lake Louise, kde v minulém roce slavila ve sjezdu premiérový triumf v seriálu. Finále má být v březnu v Lenzerheide.

Podle doplněných pravidel budou závody považovány za SP, pokud se jich zúčastní sjezdaři minimálně ze sedmi z nejlepších deseti států Poháru národů.

Sjezdaři doufají, že se podobně jako tenisté uzavřou do bubliny, do které se může jen s negativním testem, a závody by pak nemělo nic ohrozit. "Samozřejmě, riziko je tu vždy a nejde nic totálně zaručit. Záleží na odpovědnosti každého," uvedl ředitel závodů Mezinárodní lyžařské federace (FIS) Markus Waldner.

Konečné pořadí SP v alpském lyžování žen 2019/20

Celkové pořadí SP: 1. Brignoneová 1378, 2. Shiffrinová (USA) 1225, 3. Vlhová 1189, 4. C. Suterová 837, 5. Bassinová 817, 6. Holdenerová 791, ...10. Ledecká 503, 84. Dubovská 35, 101. Capová (všechny ČR) 21.

Konečné pořadí superobřího slalomu: 1. C. Suterová 360 b., 2. Brignoneová 341, 3. Schmidhoferové (Rak.) 217, 4. Gutová-Behramiová 209, 5. Venierová (Rak.) 205, 6. Ortliebová 191, ...21. Ledecká 81.

Konečné pořadí sjezdu: 1. C. Suterová 477 b., 2. Ledecká 322, 3. Brignoneová 320, 4. Gutová-Behramiová 288, 5. Shiffrinová (USA) 256, 6. Curtoniová (It.) 246.

Konečné pořadí kombinace: 1. Brignoneová 200 b., 2. Holdenerová 125, 3. Ledecká 100, 4. Gritschová 80, 5. Siebenhoferová (Rak.) 64, 6. Bassinová 60.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud