5. března 2017 • 20:23

Sáblíková měla na krajíčku a nevěřila, pak si dojela pro světové stříbro

Autor:
TOP VIDEA
Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech
Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala v Hamaru sedmou medaili ve víceboji na mistrovství světa, i když po sobotním úvodním závodu na 500 metrů boj o stupně vítězů vzdávala. Nejkratší trať se jí nevydařila, byla na ní až třináctá a na nejlepší výrazně ztratila. V dalších třech disciplínách ale podala výborné výkony a po skvělé jízdě v závěrečné pětce se posunula ze čtvrtého místa na druhé."Upřímně řečeno, už jsem házela flintu do žita a chtěla jsem to skoro vzdát. Říkala jsem si, že medaile je pryč, že už na ni nedosáhnu. V šatně jsem byla kousek od toho, abych se rozbrečela," popsala Sáblíková na svém webu pocity po úvodní pětistovce.

Trenér Petr Novák, týmová kolegyně Nikola Zdráhalová i bratr ji ale přesvědčili, aby boj nevzdala. "Petr se mnou po té pětistovce mluvil asi půl hodiny. V šatně se mnou byla i Niki, která mi taky hrozně pomohla. A obrovsky mě nakopl brácha. Psal mi, ať to nevzdávám a zabojuju aspoň kvůli němu. Všem patří veliký dík, bez nich bych to nedokázala," uvedla devětadvacetiletá česká reprezentantka, která má ve sbírce z MS ve víceboji čtyři zlata, dvě stříbra a bronz.

Náladu jí zvedla už další trať, trojku totiž vyhrála a dokázala porazit i Ireen Wüstovou z Nizozemska, která ji předčila na nedávném mistrovství světa na jednotlivých tratích. "Dala jsem zase soupeřkám o sobě vědět. Hlavně mě to těší kvůli týmu. Člověk si pak uvědomí, jak velkou roli hraje psychika. Kdybych tu ty lidi kolem sebe neměla, tak bych asi medaili nezískala," řekla Sáblíková.

Své kvality trojnásobná olympijská vítězka demonstrovala v závěrečné pětce, do které nastupovala ze čtvrtého místa s velkým odstupem na vedoucí Japonku Miho Takagiovou, která byla největším překvapením šampionátu. Sáblíková na ni ztrácela 14,55 sekundy, přesto ji dokázala předstihnout. Na rychlobruslařku specializující se spíše na kratší tratě najela 15,57 sekundy.

Mistryně světa Ireen Wüstová, stříbrná Martina Sáblíková a třetí Miho Takagiová z Japonska
Mistryně světa Ireen Wüstová, stříbrná Martina Sáblíková a třetí Miho Takagiová z Japonska

"Já si přála jakoukoliv medaili a ještě dvě kola před cílem jsem nevěděla, jak to dopadne. Bylo to hrozně napínavé, ale dopadlo to skvěle. Když jsem viděla, jak Japonka rozjela tu pětku a moc na mě neztrácí, byla jsem zvědavá, jestli to vydrží. Nechávala jsem to osudu a každé kolo jsem začala trošku víc věřit. Že je z toho stříbro, to je fantazie," řekla Sáblíková, která se s Wüstovou představila v předposlední rozjížďce. Z vnitřku oválu poté jen sledovala snahu Takagiové a Antoinette de Jongové z Nizozemska, kterou také předstihla.

Světový šampionát v Hamaru byl posledním medailovým závodem Sáblíkové v sezoně, příští týden se ale ještě představí ve finále Světového poháru ve Stavangeru. Přestože není stoprocentně zdravotně fit, vyvrcholení seriálu si nenechá ujít. "Pojedu tam. Je to poslední závod sezony a chci si ho užít. Hned v pondělí se tam přesouváme," dodala Sáblíková, která si již s předstihem zajistila jedenáctý triumf v celkovém hodnocení poháru.

Rychlobruslařská legenda Sáblíková: Kolo letos asi vynechá kvůli olympiádě
720p 480p 360p 240p

Témata: 
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze