29. září 2018 • 06:56

Jednání o smlouvě Ledecké zkrachovala, tvrdí úseky. Šéf svazu to popřel

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře
Plzeňská euforie! Limberský a spol. naskákali na Horvátha v přímém přenosu Plzeňská euforie! Limberský a spol. naskákali na Horvátha v přímém přenosu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úseky alpských disciplín a snowboardingu Svazu lyžařů České republiky tvrdí, že jednání o reprezentační smlouvě dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké skončila neúspěchem. Předseda lyžařského svazu Lukáš Sobotka to ale vzápětí popřel. Podle něj se výkonný výbor svazu s agenturou Sport Invest, která Ledeckou zastupuje, na základních podmínkách smlouvy dohodl a ladí se jen detaily. Agentura jeho slova potvrdila, ale prohlášení šéfů úseků situaci znovu zkomplikovalo.Vyjednávání reprezentační smlouvy největší hvězdy českých lyžařských sportů bylo vyhrocené. Svaz a manažeři Ledecké na sebe na začátku září útočili a vzájemně se obviňovali ze lží. Manažeři jádro sporu viděli v podmínkách svazu pro výběr komerčních sponzorů. Svaz zdůrazňoval, že Ledecké nabízí dosud nevídanou finanční podporu. Jednání pak pokračovala, jejich průběh ale ani jedna ze stran blíže nekomentovala.

V sobotu k nim vydali společné prohlášení předsedové úseků obou sportů, kterým se Ledecká věnuje. Tvrdí v něm, že jednání zkrachovala. "Jednání bohužel zhatilo neustálé zvyšování požadavků manažerů Ester Ledecké a odmítnutí podepsání navržené exkluzivní reprezentační smlouvy," stojí v dokumentu, který podepsal šéf úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek a jeho kolega z úseku snowboardingu Miroslav Schimmer.

Požadavky manažerů Ledecké jsou z jejich pohledu mimo realitu a prý by znamenaly kolaps veškeré přípravy žactva a juniorů v celé sezoně. "Neustálé zvyšování požadavků v nás vyvolává pocit, že se ani na reprezentaci České republiky domluvit nechtějí," dodali.

Janek Ledecký ke kauze svojí dcery: Bez svazu by se lyžařům závodilo senzačně
1080p 720p 360p

Předseda celého lyžařského svazu Sobotka ale jejich slova vzápětí vyvrátil. "Jednání probíhá na úrovni výkonného výboru Svazu lyžařů ČR, úseky žádná jednání v tento okamžik nevedou a nemají k tomu ani žádné kompetence. S agenturou Sport Invest jsme na základních parametrech dohodnuti a nyní se ladí drobné detaily," uvedl.

Sport Invest jeho stanovisko podpořil. "Můžeme v tuto chvíli potvrdit, že s vrcholnými představiteli Svazu lyžařů ČR jsme se dohodli na oboustranně akceptovatelné textaci smlouvy, počítáno bylo s jejím podpisem během následujícího týdne," uvedla agentura ve svém vyjádření.

Prohlášení šéfů úseků ale její představitele zaskočilo. "Sdělením i jeho formou jsme velmi negativně překvapeni. Pánové Schimmer a Forejtek nebyli přítomní u žádného z posledních jednání ohledně možné podoby reprezentační smlouvy Ester Ledecké, nebyli začleněni do vyjednávacího týmu," podivovali se manažeři.

Upřesnili nově vyjednané podmínky. Ledecká podle nich dostala požadovanou volnost ve výběru komerčních partnerů a naopak se vzdala navrhovaného zvýšení příspěvku svazu o 800.000 korun na sezonu. Chtěla by, aby tyto peníze byly použity pro děti a mládež. "Ester nežádá oproti dalším reprezentantům žádné zvýhodnění, peníze dostává podle kritérií, která jsou stejná pro všechny," uvedli.

Ačkoliv byla reprezentační smlouva prakticky před podpisem, noční prohlášení situaci zkomplikovalo. "Kvitujeme sice prohlášení předsedy Svazu lyžařů pana Sobotky, který výplod pánů Forejtka a Schimmera dementoval, nejsme však zvyklí a ochotní akceptovat takto amatérské a záškodnické chování," uvedl Sport Invest.

Ledecká po kempu v Chile: Příprava s dvanácti chlapy byla intenzivní
720p 360p

Cílem pro něj zůstává dohoda. "Věříme, že Svaz lyžařů v čele s Lukášem Sobotkou aktuální nedůstojnou situaci velmi rychle a důrazně vyřeší. Nejsme ochotni realizovat dohody v prostředí absolutní anarchie, kterou pánové Forejtek a Schimmer předvedli," dodala agentura.

Bez podepsané reprezentační smlouvy by Ledecká nemohla závodit ve Světovém poháru. Svaz tento dokument považuje za nezbytný pro statut reprezentanta, který je nutný k přihlašování na vrcholné závody.

Samotná Ledecká, která na dnešním galavečeru ke 100 letům českého sportu převzala ocenění za nejvýraznější okamžik poslední dekády, se k aktuální situaci vůbec nevyjadřovala. Ve čtvrtečním rozhovoru s ČTK řekla, že smlouvu neřeší. "Jsem ráda, že mám manažery, kteří to za mě vybojují, nemusím se tím zabývat a můžu si jezdit z kopce dolů," uvedla.

Dohadování o podobě reprezentační smlouvy po úspěšné sezoně je prakticky běžná věc. Velké spory se svazem v minulosti měli například vítěz Světového poháru ve skoku na lyžích Jakub Janda i olympijská vítězka běžkyně Kateřina Neumannová.

Udržet se na padleboardu není snadné, ale Ester zvládá na prkně i těžké cviky
Udržet se na padleboardu není snadné, ale Ester zvládá na prkně i těžké cviky

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze